ВСТУПНЕ СЛОВО

Закінчуючи огляд SC207, я не мав планів писати текст про 8-дюймові Eve Audio SC208 напередодні різдвяно-новорічному відрізку календаря. Але відчуття недомовки після “проміжної” моделі, тобто SC207, змусило попросити ще й 208-мі монітори для знайомства та порівняння. Щоб скласти довершену картину звучання моніторів Eve Audio у цьому форматі. Так, у виробника є ще монітори з індексом 203 та 204, найбільш компактні серед інших. Так би мовити, настільки варіант. Побачивши малюків SC203, спало на думку, що вони мають постачатися в комплекті з підручником “Sound engineering for kids”.

Цей огляд не стане оглядом у звичному форматі. Все, що нас могло цікавити, ми дізнались під час знайомства з моделями 205 та 207. Тут я спробую поділитися досвідом використання повнокаліберних 8-дюймових моніторів SC208 та зробити висновки. Висновки чи варто воно того, чи може монітор, студійний інструмент, стати рівноцінною заміною для “побутової” акустики у відповідному бюджеті. А коштують вони вже не так, щоб мало. На момент написання цього тексту це біля 40 тис. Тобто пара стане вам в 80. Але класичні пасивні полочники (а багато ви зараз знайдете пололочників з 200мм вуферами та АМТ-драйвером?) з підсилювачем в цьому бюджеті стануть компромісом. Зібрати сетап (не забуваємо про кабелі!), звісно, можна, і непоганий. Однак, доведеться шукати баланс між перевагами та недоліками. Хоча це, дідько, цікаво!

ПАКУВАННЯ ТА КОМПЛЕКТ ПОСТАВКИ

Тут мені буквально сказати нема чого, адже Eve Audio SC208 постачаються рівно в тому самому пакуванні та рівно з тим самим супутнім комплектом. Це інструкція з експлуатації, 3М’івські ніжки на клею, захисна сітка на кабель живлення. Все це добро упаковано в великий ящик з бурого картону. Різноманіття вносить тільки друк з логотипом виробника та опис вмісту.

фото комплектації моніторів

Упаковано разом з колонкою, яка дбайливо огорнута в поліпропіленовий мішок та зафіксована, немов у сендвічі, між двома щільними ложементами. Логотип Eve Audio наштовхує на думку, що дизайнер спочатку робив його для виробника головок для програвачів вінілових платівок. Кожного разу, як бачу його, спадає на думку, що він був би доречним і для цього аудіо устаткування, погодьтеся. 

ДИЗАЙН

Екстер’єр колонок повторює попередні розглянуті моделі не максимально, а буквально цілковито. Це чорні кабінети з МДФ, покриті полімерною плівкою, рельєфною з боків та шаледенькою на фасаді. Логічно, що покриття матове. Гадаю, в студії не буде багато часу на протирання моніторів спеціальною ганчіркою. 

На фасаді центральне місце відведено великому 200-міліметровому вуферу, над яким красується інше перлина аудіо-дизайну – фірмовий АМТ-твіттер Eve Audio. Тонка смужка полірованого алюмінію внизу фасаду містить лого, назву моделі та головний орган керування монітора – smart-knob. На нього покладено керування не тільки гучністю, а й стилем індикації, фільтрами низьких та високих частот.

вид по переду

Так як монітор відноситься вже до моніторів середнього поля, на корпусі не передбачено різьби під стійку. Воно і не дивно, оскільки Eve Audio по-справжньому великі монітори, і їх вже треба ставити на міцну поверхню. Кожен монітор важить без малого 11кг, габарити також чималі – 255х390х330мм. SC207 здавались чималими поки не приїхали 208. На їхньому фоні під час порівняння 207мі вже трохи губилися. Тому купівля SC208 потребує добре подумати не тільки відносно площі та об’єму приміщення, а й стосовно того, на чому вони будуть стояти. Не зайвим буде придбати й антивібраційні ніжки.

Задня панель містить роз’єм для підключення кабеля живлення, RCA та XLR роз’єми для підключення колонок до джерела, кнопку живлення та перемикачі, які блокують зміни налаштувань рівня та фільтрів. У верхній частині задньої панелі розташовано фазоінвертор. Всі монітори Eve Audio фазоінверторного типу, а сама форма порту розроблена інженерами компанії. Вони прорахували основні параметри – площу, довжину, форму поперечного розрізу та форму самого отвору – і отримали те рішення, яке лягло в основу конструкції моделі. 

фозоінвертор монітору Eve Audio

Звісно, головним чином в око кидається величенький 8-дюймовий драйвер. Про особливості поговоримо (вкотре) окремо, але щодо екстер’єра самих колонок, то він максимально йому пасує. Сірий колір дифузора, виготовленого зі скловолокна, чудово гармонує з алюмінієвою панеллю під ним. Чорні “ковпачки” гармоніюють з чорними кабінетами. В цілому я б назвав дизайн дещо індустріальним, але витриманим та збалансованим. Коли монітори все ще сприймаються як студійний інструмент для професіоналів, але так само не викликають відразу в дружини при встановленні в оселі.

ЕРГОНОМІКА В ЦІЛОМУ

Я тут трошки поділюся досвідом життя пліч-о-пліч з Євою. Адже з моніторами Eve Audio я прожив понад місяць в умовах відсутності власних колонок – старі вже продав, а нові ще не приїхали.

Розташування. В цілому я не мав з тим клопоту. В 30 сантиметрах від стіни вони почували себе абсолютно комфортно, я не мав проблем з НЧ-гулом та зайвими ревербераціями. 208 стояли дещо далі, вже біля 45-50 см. 

Підключення. В принципі, з цим теж немає проблем, але є один нюанс. Наявність як RCA, так і XLR роз’ємів дозволяє підключити будь-яке джерело. Проте лише аналогове. І з можливістю регулювати рівень вихідного сигналу. Як на мене, для побутового використання відсутність цифрових входів це великим мінусом, тим більше, що весь аналоговий сигнал все одно проходить через АЦП. Все-таки це студійний інструмент, де стандартом є XLR-підключення. 

Щодо обмеження по рівню. Я підключав монітори до ЦАПу по балансному входу та по RCA до лінійного виходу ТВ. Якщо з першим не було проблем (Sony не зазначають середньоквадратичну напругу виходу), то от ЦАП змусив відійти від використання в якості транспорту Beaglebone black і поставити тріал Roon, яким можливо було відрегулювати вихідний рівень ЦАПу. Т.я. він був зависокий як з балансного виходу (3 Vrms), так і з небалансного (2 !!! Vrms). Тому майте на увазі. 

інтерфейси підключення моніторів

Мінус у вигляді відсутності пульта ДК компенсується можливістю керувати відтворенням та гучністю з додатків. Але якийсь простенький пульт був би доречним, я вважаю. 

Цікавою особливістю є те, що монітори можуть ОДНОЧАСНО приймати та відтворювати сигнал з обох входів. Це стало в нагоді під час грудневого намагання створити бодай яке відчуття свят. Вмикав відео каміну з відповідним звуковим супроводом на ТВ та одночасно джазову підбірку в Roon. Можливо, ви знайдете більш корисний та цікавий спосіб скористатися цією особливістю. 

ТЕХНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Eve Audio SC208 забезпечує 200 Вт на канал потужності від пари підсилювачів, причому, подібно до SC207, лише секція підсилення НЧ працює в класі D, а секція для верхньої половини спектра – в класі AB. Потужність, відповідно, ділиться 150 Вт на НЧ та 50 Вт на ВЧ. Цікаво, що потужність ВЧ-секцій не збільшується, водночас як НЧ-підсилювач отримує додаткові вати. Це можна пояснити тим, що розміри динаміка також збільшуються, і для коректної його роботи та гарної контрольованості потрібна додаткова потужність. 

Робочий діапазон моніторів сягає від 36 Гц до 21 кГц. Так, 36. По суті це трифонік, в якому сабвуфер “вшито” ідеально в роботу сателітів. SC208 дозволяють отримати найповніший діапазон, не застосовуючи сабвуфер і не мають відповідно клопоту з його розташуванням. При цьому виробник декларує спад до -3дБ по всьому діапазону. Вражаюче.

Розділ між смугами відбувається на рівні 2,8 кГц. Сам кросовер є “цифровим”. Тобто позбавлений всіх проблем, які мають класичні аналогові фільтри. Розділення відбувається вже у цифровому домені, і кожен підсилювач отримує вже свій сигнал, який до цього проходить обробку DSP, або навпаки, проходить в by-pass режимі, якщо фільтри не були застосовані. 

Монітор Eve audio sc208 вид спереду та позаду

За аналогово-цифрове перетворення відповідає мікросхема від Burr-Brown, яка конвертує весь сигнал в цифровий з розрядністю 24 біт та частотою дискретизації 192 кГц. На жаль, для SC208 мені не вдалося знайти номери використаних АЦП та підсилювачів, а сам виробник таку інформацію не розкриває, відкриваючи тільки характеристики.

Твіттер в SC208 такий самий, як і у 207-ї моделі – AMT-RS2. Від моделі з індексом “1” він відрізняється більшою ефективною поверхністю випромінювача та потужнішим трансформатором. Використання air motion transformer випромінювача для Роланда Стенца було нормою і в Adam Audio, тому і у випадку з Eve Audio це є “базою”. Про твіттер я пропоную прочитати в попередніх текстах. 

Як і про динамічний драйвер в принципі також. Якщо коротко, то в основі цього здорованя лежить мембрана, “сплетена” з скловолокна стільникової структури, та велика, півторадюймова, звукова котушка. Перше дає потрібну жорсткість мембрани без додаткової маси, а друге забезпечує ідеальний контроль динаміка з мінімальними викривленнями. Підвіс – гумовий. Помірно м’який, на око рух динаміка середній по довжині. Проте, тут більше питання швидкості, а з цим у моніторів Eve Audio проблем немає.

ФІЛЬТРИ ТА НАЛАШТУВАННЯ

Smart-knob дає змогу змінити налаштування в межах трьох фільтрів, а також змінити стиль відображення LED-індикації. Можна обрати для налаштування такі фільтри:

– high-shelf

– low-shelf

– desk-filter.

High-shelf дає можливість налаштувати діапазон вище 3 кГц в межах від -5 дБ до +3 дБ, low-shelf в таких самих межах регулює область нижче 300 Гц. Не забуваємо, що обидва фільтри можна налаштувати одночасно і підкреслити чи, навпаки, “придушити” середні частоти. 

Desk-filter потрібен при компактному, настільному, розташуванні, коли багата продуктивність моніторів на НЧ може зашкодити. Цей фільтр дозволяє додавати до +3 дБ до області 80 Гц, або “знімати” -5 дБ на 160 Гц. Тобто можна підвищити присутність нижніх НЧ, які важко розкрити повноцінно в ближньому полі, або дещо знизити звуковий тиск в області мід-басу. 

Монітори Eve Audio залишили по собі враження вкрай гнучких та адаптивних. 

Регулювання гучності є нелінійним. З мануалу взяв це зображення, воно краще за будь-які слова, проілюструє, як це працює.

налаштування DSP на моніторах Eve Audio

ЗВУК

Про те, як звучать 2-смугові монітори Eve Audio, мабуть, все, що я міг, я сказав в оглядах SC205 та SC207. 208-ма модель має ту саму сигнатуру: швидке, відкрите звучання, зі стерильною прозорістю, зразковою динамікою та в цілому чудово збалансоване по масі, об’єму та “температурі”. Стриманість моніторів проявляється в тому, що образи не є дрібними і завеликими, звучання не відверто тепле, але і холодним його не назвати, деталі чудово окреслені, але водночас не висуваються на передній край уваги слухача. 

Моніторність полягає не у вичурній аскетичності звуку, не у відчутті його “наготи”, а у тому, що кожен аспект, очевидний та майже уявний, є настільки урівноваженим, наскільки це взагалі можливо. Годі і казати про АЧХ: SC208 позбавлені навіть найменшого прояву домінування якоїсь області. 

СЦЕНА

SC208 прекрасно відтворюють особливості звукової геометрії вашої фонограми. Вони не звужують панораму штучно, чи, навпаки, створюють відчуття форсованої стереобази. Сцена відтворюється органічно, з чудово локалізованими образами. Як по ширині фронту, так у в перспективу. Розділення планів та локалізація окремих звукових “фігур” у SC208 на тому ж високому рівні, як і у молодших моделей.

Але за рахунок збільшених кабінетів і додаткової потужності Eve Audio SC208 досягають ефекту, притаманного достатньо дорогим акустичним системам. А саме вмінню побудувати уявну сцену слухачеві, відв’язавши її від “точок” акустики. Якщо 207 та 205 монітори розбудовували її у проєкції до себе, то SC208 наче розгортає полотно поза площиною, в якій знаходиться пара, і заповнює образами цей простір позаду колонок. Акустика розсуває стіни, наче її стало тісно в приміщенні, і насичує додатковий простір фоном та образами. Від цього SC208 є більш явно голографічними, ніж молодші моделі. Я не дарма казав про антивібраційні ніжки. Коли я вперше підключив SC208, я поставив їх одразу на рівну поверхню. І коли робив порівняння з SC207, то вже скористався комплектом від IsoAcoustics. І описаний ефект більшою мірою проявляється при розміщенні моніторів на цих ніжках.

SC208 при розміщенні в достатньо великому приміщенні можуть змагатися з просторовістю подачі з набагато більш дорогими “цивільними” стереосистемами. Цікаво, на що ж здатні велетні SC4070.

БАС

Так, це класична стереопара. 2.0. Без сабу. Але це, на перший погляд. Тому що пара 200-міліметрових вуферів створює повноцінний ефект використання сабвуфера. Так, саб TS107 можна було налаштувати таким чином, щоб отримати ну дуже смачні підкреслені баси. Формат трифоніка більш універсальний та гнучкий. Проте, такої цілісності, “безшовності” нижніх НЧ з мідом від трифоніка отримати можна після дуже тонких налаштувань рівня та частоти. У випадку з SC208 це непотрібно, т.я. один випромінювач (ОК, два, по одному на колонку) працює у всьому діапазоні НЧ-середніх СЧ. 

фото динамічного випромінювача SC208

SC208 забезпечують максимальну глибину баса. 36 Гц, впевнені 36 Гц, дають 208-мим особливо якісну продуктивність з жанрами, які мають синтезовані НЧ. Електроніка звучить настільки класно, що й годі намагатися то описати. Цей найнижчий шар насичує відтворення додатковими шарами інформації, яких бракує з середньою моделлю, і які можна мати з трифоніком. 

Водночас АС мають шалений контроль, забезпечуючи зразкову чіткість баса. SC208 відмінно передають рельєфність, вони є надзвичайно прискіпливі до деталей. Середні НЧ щільні, швидкі, з класною текстурованістю і вагою. Супершвидкий ШІМ-підсилювач забезпечує блискавичність перехідної характеристики, а це в свою чергу – макродинаміку, яка робить SC208 ефективними не тільки при відтворенні електронних жанрів, а й академічної класичної музики. В цілому SC208 це якийсь монстр універсальності та всежерливості. Здається, що не увімкни, все буде відтворено однаково якісно з поправкою на рівень самого запису.

Меланхолійна композиція, наповнена тріп-хоповою ритм-секцією та чудовим синтетичним низом. Сам характер композиції не передбачає домінацію баса, що ми з рештою і маємо. SC208 малюють потужний басовий фон, але це лише фон – все на своїх місцях, ні кроку вперед, ні кроку назад. Водночас глибина баса змушує ставити трек на повтор та насолоджуватися цими синтами знову і знову. 

Але SC208 не тільки з електроніки вміють витискати максимум. Партія контрабасу тут відтворюється фантастично. Ще раз підкреслюючи шикарну роботу акустики з транзієнтами. Супершвидке наростання сигналу та дуже правильне затухання басових нот додатково підкреслюють реалізм та створюють правильну тембральну вертикаль.

СЕРЕДНІ ЧАСТОТИ

Середні частоти позбавлені будь-якого окрасу, як тембрального, так і “просторового”. СЧ подаються “як є”. Десь тут я мав і закінчити, але це буде не в моєму стилі та нечесно по відношенню до читача. 

Головним чином, мейн перком СЧ є їхня інформативність та здатність подавати всі “доріжки” одночасно інформативно та цілісно. В принципі, тут неможливо відзначити перевагу старших SC208 над молодшими моделями. Монітори Eve Audio настільки хороші в цьому плані, що навіть скромні 205-ті на фоні 208-х будуть здаватися хіба що менш вагомими та переконливими. Ця тактильність, фізична майже осяжність середніх частот, які монітори подають у максимально відвертий спосіб, і є фічею SC208. Ретельне відпрацювання дрібних нюансів, чіткість, прозорість та артикульованість – на вокальних жанрах, на акустичних записах та гітарній рок-музиці SC208 демонструють всі ці властивості в кращому світлі. 

В огляді SC205 я відмічав, що у трійці з сабом ці монітори стають гейм-ченджером, якщо мова йде про важкі, агресивні стилі. Швидкість та роздільна здатність моніторів доповнюється чудовими нижніми НЧ, що додають композиції міцності, цілісності та довершеності. У випадку з SC208 це все актуально в тій самій мірі, тільки тут ефект досягається без використання сабу. Монітори самі по собі це блискавично роблять.

І це при тому, що смуг всього дві. Окремою під СЧ немає, і пара випромінювачів перекривають весь діапазон власними силами. Можливо, тут варто зайве нагадати про перевагу “цифрового” підсилення, яка прибирає необхідність мати аналоговий кросовер. Обробка сигналу в цифровому домені є набагато більш ефективною та чистою, ніж те саме вже у форматі аналогового сигналу. Тут ми маємо вже згадану безшовність не тільки у тому, що стосується нижніх НЧ, а й в середніх частотах. Ані нижні СЧ, ані верхні не мають артефактних стиків, грубих швів невдалих спроб зібрати до їх купи. 

Інженери Eve Audio обрали для себе оптимальну точку розділення частот між двома смугами, яка дала найкращу продуктивність обох динаміків в області СЧ. Що дозволило уникнути нерівномірність. З іншого боку, це позбавило якоїсь особистості, адже такі викривлення є, так би мовити, почерком акустики. Але, на мій погляд, такий інструмент, як студійний монітор, повинен мати єдину можливу характеристику “характер стійкий, нордичний”. Ось це про Eve. Але з поправкою на відмінну здатність транслювати мелодійність, драйв та емоції

Підтвердженням чудового тюнінгу також є той факт, як саме монітори демонструють чутливість до рівня якості запису. Попри те, що всі недоліки помітні як долоні, вони подають це так, щоб не відчувати фізичний дискомфорт. Монітори позбавлені жорсткості, гостроти як на СЧ, так і на ВЧ, хоча щодо останніх це відноситься дещо в меншій мірі.

Класика фанку, чого ж там. Пікантні та динамічні середні частоти у відтворенні SC208 зберігають ці характеристики на 100%. Нейтральний та прозорий характер подачі моніторів не додає додаткової емоційності водночас зберігаючи те, що закладено в запис. Прекрасні середні частоти, що передають блиск, динаміку, чудово контролюються, що дозволяє уникнути небажаних сибілянтів. Окремо виділю вокал. Подача вокалу така сама – нейтральна те без забарвлення, тому монітори дозволяють сповна насолоджуватися гарним виконанням. Не акцентуючи додатково на персоні виконавця, кожен образ настільки добре окреслений, що ці акценти й не потрібні. Достатньо лише перемикати власну увагу.

ВЕРХНІ ЧАСТОТИ

ВЧ SC208 багато в чому є аналогічними до того, ми мали з SC207. Не дивно, драйвер тут встановлено той самий. Характер подачі та технічні особливості не змінились. Це лінійні, технічні ВЧ, головним чином орієнтовані на якомога більш чесну презентацію. Тобто зі збереженням того рівня інформативності, що притаманний як моніторам молодших серій, так і нижнім та середнім частотам.

Для повноцінного сприйняття ВЧ-діапазона варто витратити трохи часу для правильного розташування. Недоліком випромінювача Гейла є доволі вузька діаграма спрямованості звукових хвиль. Проте, потужність драйвера дещо компенсує цей недолік. Менше з тим, варто все-таки розташувати монітори належним чином.

Як і СЧ, верхні частоти позбавлені окрасу, нижні ВЧ мають чудову артикуляцію, вони чіткі, окреслені, стик на межі ВСЧ настільки рівний та непомітний, що й годі та казати. Той випадок, коли чуєш абсолютно все і деякі старі речі сприймаються на іншому рівні. Ні, мій сетап був не настільки поганий, що я чогось не чув такого, що почув на Eve Audio. Але саме сприйняття цих образів через їхню чіткість і виразність змінюється. Немов окулярам додали 0,5-1 діоптрію. Іноді, це може розчарувати, адже запис вже звучатиме не так гладко і чисто, але здебільшого це тільки йде на користь, створюючи додаткові шари музики, наповнені тими самими деталями, які наче і були присутні, але саме це виокремлення, створення додаткового шару, і робить це сприйняття новим по суті. 

ВЧ технічні, естетична складова тут впевнено посунута на другий план. SC208 це як вимірювальний прилад чи, мабуть, мікроскоп, дозволяє добре роздивитися предмет в деталях, глибоко поринувши в його суть. Я за роки використання підсилювача Marantz звик до його характерних середніх та верхніх частот. Я не буду тут порівнювати технічний аспект, тут і так все ясно, але саме характер естетики відтворення, наявність фірмового окрасу робить різницю. Питання смакове, погодьтеся. По суті, вся наша з вами аудіофілія, пошук та вибір сетапу це є пошук саме тих викривлень, які прийдуться до смаку. Натомість Eve Audio пропонує студійний, так би мовити, стерильний варіант, рівного звуку без нерівномірностей, без тих спотворень, що створюють особистість кожного аудіо приладу. 

Цей трек я обрав не через насиченість цимбалами, ні. Тут підкуповує, як SC208 працює з обертонами, заповнюючи приміщення “повітрям” і створюючи чудовий об’єм. Цей об’єм будується помітно віддалено від самого джерела звуку, навколо, за ним, зверху. Чудова голографічність та локалізація, чітка стереометрія та просторовість. Відмінна продуктивність НЧ-секції досягає належного реалізму з віолончелями, наповнюючи текстурами ці шари, а АМТ-твіттер додає той чарівної повітряності, що робить цей запис таким чіпким. 

ПОРІВНЯННЯ EVE AUDIO SC205+TS107 VS SC207 VS SC208

Ні, боронь боже, я не стану тут робити мега-порівняння. Тим більше, що це той тип акустичних систем, коли присутність відмінностей у їхній подачі стала б приводом поставити питання розробникам. 

порівняння розміру моніторів sc205  та SC208

З цієї трійки, мабуть, найбільш компромісним варіантом є саме середні монітори, 207-мі. Хоча я очікував, навпаки, якогось балансу, золотої середини. Однак, ні. 207-мі гарні монітори, не буду сперечатися, але коли мова йде про порівняння та вибір, то мені є що їм пред’явити. Після трифоніка втрата нижніх НЧ дещо б’є по сприйняттю, особливо там, де це дає різницю – в електроніці, або у великому симфонічному оркестрі. Водночас потужніший драйвер на ВЧ додає презенсу верхам. В певній мірі це компенсується більш потужними НЧ, де, з іншого боку, сильнішою стають позиції мід-басу. В результаті, звукова картинка набуває трохи інших рис, ніж коли ми використовуємо SC205 з сабом. Але, якщо брати однаковий формат 2.0, то тут 207-мі звучать цікавіше. Більше маси, краща динаміка. Фізика безжальна.

SC208 це вже варіант для панів. За дещо більшу ціну ми отримуємо по суті стерео сабвуфер в кабінетах звичайної стереопари. Це вже не 2.0 і навіть не 2.1, це 2.2, якщо таке взагалі існує.

SC208, якщо вас влаштує їхня нейтральна подача та відсутність будь-якого окрасу, може стати повноцінною альтернативою середнім підлоговим акустичним системам для вітальні середніх розмірів. Я трохи послухав їх на рівнях вище за комфортні, і можу відзначити, що на тих рівнях, які я міг витримувати нетривалий час, монітори зберігають чисте звучання без навіть натяку на викривлення. “Цивільні” стереосистеми, на жаль, не завжди можуть похизуватися тим самим. Головне – знайдіть стійки, на яких розташувати SC208.

І НА ОСТАТОК

Я прожив біля місяця з моніторами Eve Audio в якості навіть не  основної, а єдиної системи. Я використовував їх, ясна річ, для прослуховування музики, для перегляду фільмів, для ігор. Так, я не оцінив їхні принади для саунд інжинірингу, винен. Але для побутового використання мені вдалося задіяти всі можливі сценарії. Чи є в мене щось, що я міг би пред’явити їм? Окрім відсутності пульта ДК, який, до речі, доступний з трифоніками, та кабелів комутації, мабуть, ні. Та й кабелі – питання сумнівне. Коли ви купуєте пасивні АС, то виробник вам так само не дасть акустичних кабелів. Це в мені говорить розбещеність багатим комплектом поставки Airpuls’ів, де виробник поклав майже все, що могло б вам знадобитися. 

Навіть дизайн – якщо не намагатися поставити монітори у вітальні з вінтажними меблями, то їх цілком можна без шкоди для внутрішнього естета розмістити у вітальні. Виробнику варто подумати про білий колір, діло вам кажу.