ВСТУПНЕ СЛОВО

Ви не просили, а я до вас з оглядом “середнього” монітора від Eve Audio – моделі SC207. Моделі цікавої своїм позиціюванням – це рішення одночасно і для ближнього, і для “середнього” поля, зі збільшеним діаметром дифузора. Більшим за “калібр” 205-ї моделі, яку я для вас вже представляв у зв’язці з сабом, але меншої, ніж в 208-го, повноформатного монітора. 

Якщо з Airpulse ми рухались згори донизу, не відчуваючи при цьому драматичної втрати рівня звучання акустичних систем, то у випадку з лінійкою моніторів SC від Eve Audio поки що рухаємося тільки вгору. Добре, що модельний ряд виробника дозволяє це робити. Тому після компактних 205-х, доповнених, щоправда, TS107, молодшим з лінійки сабвуферів Eve Audio, ми перейшли до середніх моніторів 207. Сам виробник відносить їх, згідно своєї градації, до обох сегментів. І тут я погоджуюсь частково, тому що потужні як за розмірами, так і за саундом SC207 я б вже відносив суто до моніторів середнього поля, де їм саме і місце.

Окрім цілком очевидних змін на кшталт габаритів та потужності, Eve Audio SC207 несуть в собі цікавинки у системі підсилення, про які я розповім у відповідному розділі, нагадавши в цілому про особливості лінійки, якщо ви раптом прогавили текст про трифонік з пари SC205 та TS107

Як ми з вами вже встановили в минулому огляді, з моніторами Eve Audio можна не тільки працювати, створюючи музику, а й жити, цю музику (і не тільки цю) слухаючи. Попри свій професійний статус та відверто індустріальний дизайн, монітори Eve Audio можуть знайти місце не тільки у вашому серці, але й в оселі. 

Якщо ви не знаєте, хто такий Роланд Стенц та звідки походить Eve Audio, то раджу все-таки звернути увагу на текст про SC205. Тому цю частину, без сумніву, одну з моїх найулюбленіших в оглядах на нові для мене і вас бренди, я опущу. 

ПАКУВАННЯ ТА КОМПЛЕКТ ПОСТАВКИ

Що пакування, що комплектація у випадку з SC207 не несе в собі нічого нового. Це студійне рішення, тому не чекайте тут великого комплекту поставки чи яскравої упаковки. Все дуже сердито. Давайте не будемо казати “дешево” – ви навіть не здогадується, скільки зараз коштує пакування! 

Колонки приїжджають до вас у великих ящиках з моцного 5-шарового картону. Тут немає “суперобкладинки”, тому це єдине пакування. Тому принт нанесений одразу на нього, по ньому можна дізнатися який саме монітор на нас чекає в середині. Так, монітор, вони продаються поштучно, тому коробок буде дві. 

В середині коробки на нас чекає “сендвіч” із монітора та двох пар полістирольних плит-ложементів, які надійно фіксують колонку, обгорнуту мішечком,  і захищають від ударів. У верхній плиті є ніша, в якій ви знайдете довгий кабель живлення. Окрім нього та пакету з інструкцією та  захисною сіткою для твіттера, ви знайдете ще самоклейку 3М та кілька пакетів силікагелю. 

Комплект, відверто, не багатий як на побутового споживача-користувача-слухача. Нам би кабелів кілька (колонка ж має два входи на різних терміналах, то давайте два кабелі, чого ж там) та пульт ДК, а ще б підставку. І ганчірочку для протирання. І грилі. Але ні. Це студійне рішення, тому в якості пульта слугуватиме вам смартфон з додатком для керування джерелом або пульт від самого джерела. Грилі в моніторах – ви хоча б десь таке бачили? Кабелі – якщо ви мамцін звукореж, то клубок дротів-кабелів вже повинні були мати. Ганчірка, як з Airpulse A100, вам не знадобиться, SC207 не збирає відбитки і легко приводиться у відповідний стан. 

Тому комплект не передбачає, по суті, нічого зайвого, що додало б кілька баксів до вартості моніторів. Це красномовно каже нам, що все до останнього цента коштів пішло на звук, і точно не на дизайн (якого ми торкнемося далі) чи комплектацію.

ДИЗАЙН, КЕРУВАННЯ ТА КОМУТАЦІЯ

Монітори виглядаються як збільшена копія SC205. Для порівняння: 207-мі мають висоту 330 мм проти 275 мм, ширину 215 мм проти 175 мм у 205-их, глибину 280 мм vs 233 мм. На папері різниця не відчувається, так само як при очному знайомстві. SC207 помітно більші. І важчі на 3 кг – 8 проти 5. Проте, це навряд чи поставить перед вами інші вимоги до стійок, а от до приміщення – можливо. Але про це вже в іншій частині нашого огляду.

Як я казав, дизайн не змінився: це такі самі чорні строгі кабінети з товстого МДФ (на око – біля 20 мм). Передня панель виконана з також чорного матового пластику, але вона не суцільна. Нижня частина панелі – металева, скоріш за все, алюмінієва і кріпиться torx-гвинтами. На металевій панелі нанесено логотип (ліворуч), назву моделі (по центру), а також розміщено (праворуч) smart-knob. Це, іншими словами, ручка регулювання гучності, на яку покладено ще й функцію керування фільтрами. Фільтри – аналогічні до тих, які були в SC205, і про них йтиметься далі. Навколо “розумної” крутилки маємо LED-індикатори. Вони теплі помаранчеві, помірно яскраві, в темряві очі не випалюють. Ба більше, можна налаштувати формат відображення рівня: відображати повну шкалу, тільки дві “кінцеві точки”, точки до “кінцевих” зі зниженням яскравості або зі зниженою яскравістю дві останні точки. Варіантів маса.

Гучність теж регулюються цікаво, зміна нелінійна і залежить від положення регулятора. Краще за все це проілюструє посилання на мануал:

Тобто спочатку гучність ростиме швидше, далі наростання буде сповільнюватися, як і швидкість “заповнення” індикаторів. Зручна і зрозуміла система. Коли до неї звикаєш. 

Але повернемося до дизайну. Основна частина панелі – з гладкого матового пластика. З неї на нас дивиться великий 6,5-дюймовий (165 мм) дифузор мід-вуфера (в SC205 було 5” або 130 мм) та AMT-твіттер. Він також відрізняється від твіттера SC205, але не розміром (хоча тут можу сказати тільки на око). Якщо в Eve Audio SC205 використовувався AMT-твіттер моделі AMT RS1, то SC207 отримали версію AMT RS2. Виробник не сильно вдається в деталі відмінностей RS1 від RS2, але згадує про більш потужну магнітну систему і, як наслідок, більш потужні трансформатори. 

Мід-вуфер має дифузор зі скловолоконним покриттям, яке має стільникову структуру. Таке рішення покликане знизити вагу конструкції та досягти потрібно рівня жорсткості. Це є запорукою низького рівня викривлень та спотворень. Сам рівень спотворень виробник не публікує. Взагалі детальні ТТХ це добре, але по суті це майже не несе в собі ніякого корисного навантаження. Акустика або звучить, або ні. Викривлення якщо не чутно – ок. Якщо чутно, то вже не важливі ті ТТХ. По центру дифузора чорний “ковпачок” пильника. Гумові підвіси помірно м’які. Гадаю, що їх ретельно підбирали за індексом Шора, тому оцінювати рівень м’якості органолептично (простіше кажучи, пальцями) та робити про це якісь висновки, на мою думку, зайве. 

Кабінет покритий плівкою, скоріш за все, вініловою, з шерхуватою текстурою. Відбитки не збирає, виглядає не огидно. Дизайн тут доволі умовний, естетичне задоволення явно не те, чого хотіли досягти розробники акустики. На нижній грані (як і на задній) є різьба для кріплення монітора до студійних стійок. Все по-дорослому. 

КОМУТАЦІЯ

На задній панелі (теж пластиковій) знаходяться кнопка живлення та основні комутаційні роз’єми: живлення, RCA, XLR, а також перемикачі, які блокують можливість зміни основних налаштувань. Тобто рівня, фільтрів та LED-індикації. Щоб сторонні не змогли змінити так довго шукані налаштування. 

Обидва входи (RCA та XLR) працюють одночасно. Тобто монітори ОДНОЧАСНО виводяться сигнал з цих входів. Наприклад, я міг увімкнути чілову джазову підбірку з Qobuz, а потім запустити відео з вогнищем на ТВ, який був під’єднаний до моніторів. В результаті я слухав джаз під тріск каміна. Звісно, це зроблено для інших задач, але я знайшов застосування для цього таким чином. Регулювання по входах можливе тільки з джерела, якщо джерело це передбачає,

Увагу також привертає порт фазоінвертора. Тут він прямокутний – вузький і завширшки ледь не на всю ширину кабінету. Про нього ми поговоримо далі. 

КЕРУВАННЯ

Окремо поговоримо про керування. Адже Eve Audio SC207 можна не тільки рівень гучності регулювати. Вбудований DSP дозволяє керувати рівнем в певних проміжках частот, що є по суті просунутою версією тембр-блока.

Доступно 3 типи налаштувань:

  • High-shelve filter (-5dB – +3dB) > 3kHz
  • Desk filter cut (-5dB – 0dB) 170Hz, Desk filer boost (+0dB – +3dB) 80Hz
  • Low-shelve filter (-5dB – +3dB) < 300Hz

Можна не тільки підлаштувати звучання моніторів в цих діапазонах, а й “підправити” середні частоти. Це досягається за рахунок одночасної зміни рівня НЧ та ВЧ, окремого фільтра не передбачено. 

ТЕХНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

В тексті про SC205 я приділив достатньо уваги технічним аспектам, як я це люблю робити. В цілому Eve Audio SC207 повторюють молодші монітори, але все-таки мають і свої особливості. Тож розглянемо їх.

Проти SC205 207-ма модель забезпечує в півтора рази вищу продуктивність в сенсі підсилення. SC207 має тандем з 100-ватного ШІМ-підсилювача для мід-вуфера та 50-ватного підсилювача для твіттера, який працює, на відміну від секції підсилення НЧ, в класі AB. Тобто він працює з аналоговим сигналом. Але про це далі.

Зріз і діапазон частот, в яких забезпечує роботу монітор. Нижня межа складає 44 Гц (проти 53 в 205го) при “просадці” до -3дБ. Це досягається як і за рахунок більш потужного підсилення, так і за рахунок конструкції динаміка. Проте, принципово конструкція не відчула радикальних змін. 

Зріс і звуковий тиск, зі 111 дБ до 116. Також змінилися налаштування цифрового кросовера, в SC207 частота розмежування – 2,8 кГц. Це пов’язано в першу чергу з іншою моделлю AMT-твіттера, з більш потужним трансформатором. 

Заміри всіх моніторів Eve Audio, причому, не тільки АЧХ, можна знайти на сайті. Я лише відмічу, що, якщо в SC205 спад починався після 60 Гц, то в SC207 зниження звукового тиску відбувається вже нижче 50 Гц і колонки впевнено працюють в заявленому виробником діапазоні. 

То ж пройдемося по подібностях моніторів. Silvercone – це назва фірмової технології, яка використовується для виробництва дифузора динаміка, який являє собою сендвіч з покриттям зі скловолокна, по центру якого розташовано пильник. Особливістю дифузора є стільникова структура матеріалу. При знайомстві з SC205 я згадував Technics SB-X300, акустику, де також використовувалась подібна структура матеріалу. І ці колонки навіть зараз мають право на життя. Звісно, можливості та технології обробки та структурування матеріалів, зокрема, композитних пішли за цей час далеко вперед, тому не варто порівнювати можливості Техніксів з моніторами Eve Audio. Просто віддамо пошану ветеранам. 

Серцем магнітної системи виступає складна система магнітів з мідним ковпачком та дюймова звукова котушка, яка забезпечує лінійність відтворення та мінімальні спотворення. В результаті досягається прозоре та динамічне звучання з неочікуваним діапазоном як для компактних моніторів.

ВИПРОМІНЮВАЧ ХЕЙЛА

Головною фішкою продукції Eve Audio є фірмовий AMT-твіттер. В SC207 використовується більш потужний твіттер з індексом AMT RS2. Відмінність драйвера Гейла або Air motion transformer, або “гармошки” (“він же Гоша, він же Гога”) полягає у принципі використання стрічки. Звичайним стрічковий драйвер використовує пласку стрічку, яка рухається між двома магнітами. Випромінювач Гейла (“гармошковий” драйвер в народі”) Оскар Гейл запатентував в 1973 році, а працювати над ним він почав як мінімум з 1964 року. До речі, він був один з винахідників польових транзисторів, тобто людина нам, аудіофілам, не чужа. 

Принципових відмінностей загалом дві. Перша – це те, що стрічка не пласка, а являє собою полімерну алюмінійовану гофровану стрічку, тобто складену “гармошкою”. Друга – магніти розташовуються не попереду та позаду стрічки, а з боків. За рахунок “складеної” форми й під дією взаємоспрямованого електромагнітного випромінювання (сила Лоренца) “гармошка” починає складатися та випрямлятися, що призводить до руху повітря. Як ви вже зрозуміли, площа такої “гармошки” суттєво більша за пласку стрічку чи купол (приблизно 1 до 4). Але швидкість руху та точність не поступаються класичній стрічці. Нижче можна подивитися на принципову схему. 

Фазоінвертор. В огляді молодшої моделі я розповів, які бувають типові рішення. Eve Audio вирішили не працювати з вже давно відомими рішенням і допрацювали класичний варіант фазоінверторної акустики. По-перше, вони переглянули форму. Це вузький прямокутний фазоінвертор, який ви можете побачити на тильному боці монітора. По-друге, Eve Audio надають значення формі не тільки отвору, а і його граней. В SC207 можна помітити закруглення граней порту. В результаті досягається вражаюча продуктивність на нижніх частотах в доволі скромних габаритах. Монітори SC207 забезпечують суцільний контроль баса без натяку на технічні вади чи не натуральність діапазону. Eve Audio SC207 роблять все, щоб ви взагалі не думали про розміри акустики. 

ПІДСИЛЕННЯ ТА DSP

Головна технологічна відмінність криється в цьому аспекті. Якщо SC205 працював по класичній для моніторів та активної медіаакустики схемі “аналоговий сигнал-АЦП-DSP+цифровий кросовер-ШІМ-підсилення”, то SC207 дещо складніший. Якщо спочатку все іде “за планом” і за прийом сигналу відповідає якісна мікросхема АЦП PCM1804, яка конвертує аналоговий сигнал в цифровий з розрядністю 24 біт та ЧД 192 кГц, то далі стає цікавіше. Отримана “цифра” поступає на DSP D2-41051, який проводить обробку сигналу, застосовуючи задані налаштування, а саме фільтри, про які йшлося вище, і “розділяє” сигнал на смуги, розмежовуючи його по “осі” 2,8 кГц. І ось тут починається найцікавіше.

D2-41051 видає не два цифрові потоки на два підсилювачі, а окремо віддає підготовлений DSP та конвертований вбудованим ЦАП аналоговий сигнал на аналоговий підсилювач ВЧ-діапазону, тобто всього вище 2,8 кГц. За подальші дії з потоком відповідає схема TDA7264. Знов таки, окремо подається чистий цифровий сигнал (чистий – без конвертації в аналог, але з накладанням обробки DSP-фільтрів) на true-digital ШІМ-підсилювач TAS5162

ЗВУК

Eve Audio SC207, очікувано, не приніс сюрпризів. Він повною мірою відповідає тому розумінню виробником “моніторного звуку”, яке побачили та почули під час тесту SC205. Головне тут те, що в цьому понятті відсутні сухість, крихкість звуку, холодність, брак реалізму. Монітори Eve Audio не про це. Концепція звуку виробника полягає в тому, щоб дати користувачу достатню тональну, тембральну точність, роздільну здатність для опанування всіх процесів зведення звуку, але в той самий час дозволити акустичним системам звучати так, щоб в них можна було почути МУЗИКУ за всім багатим набором звукової інформації, з якої саунд інженери в студіях ту музику збирають. 

Характер подачі моніторів Eve Audio дозволяє вибірково фокусуватися на тих деталях та аспектах запису, які вас цікавлять саме зараз, і водночас сприймати картину в цілому. Це як перегляд зображення у неймовірно високій роздільній здатності. Ви можете побачити чітке та ясне зображення, але збільшення потрібного квадранта дозволяє вивчити деталі, представлені на ньому без втрати ясності та роздільної здатності. 

Тонально Eve Audio SC207 нейтральні, в цьому вони наслідують попередника – SC205. АС не виділяють якийсь діапазон, якщо це не зроблено в самій фонограмі. Монітори в цілому звучать рівно, збалансовано. Проте, є певні відмінності у порівнянні з SC205+TS107, про які я б все-таки хотів поговорити окремо.

Важко описувати подачу моніторів словами “жвава, динамічна, жива”. Самі по собі вони не наділяють музику цими патернами. Якщо це є в задумі автора, а звукорежисер не загубив це під час мастерингу, то ви це почуєте. Якщо це не передбачено творцем, то самі SC207 ні в якому разі не додадуть від себе бодай щось. Своєю чесністю вони цілком виправдовують статус студійного інструменту. Їхній арсенал можливостей максимально різноманітний, щоб бути спроможними звучати так, як це потрібно.

СЦЕНА

Збільшення потужності та розміру мід-вуфера відзначилось на “стереометрії” презентації. Сцена передається натурально, з гарним відчуттям масштабу чи то камерності. На гарно зведених записах чудово передається розділення планів. Образи вибудовуються в потрібній проєкції, утворюючи “звукову перспективу”. 

Сцена достатньо масштабна та з ідеальним насиченням по всьому фронту. Звісно, не варто утворювати надшироку стереобазу, монітори призначені не для цього. Проте, при правильному позиціюванні вони порадують широкою сценою ідеальної геометрії. Локалізація образів як по тону, так і просторово, на висоті. 

За рахунок збільшення кабінетів та потужності вбудованих підсилювачів вуфер більшого діаметра та потужніший AMT-твіттер воліють до розташування у більшому приміщенні. Окрім того, масштабування відбувається і зі звуковими образами. Вони дещо більші, ніж у випадку з 205-ю моделлю. Тому для повноцінної насолоди SC207 я б не радив ставити їх у малу кімнату. В мене невелика кімната, і, як на мене, тут вони вже буквально на межі. Проте, висока стеля “забирає” на себе частину звукового тиску, що дуже позитивно відбивається на звучанні АС. Тому майте на увазі.

Вокал, логічно, також майже постійно в лайтспоті, тому що самі по собі монітори не граються в геометрію і не пересувають “фігурки” образів по уявній шаховій дошці. Тому SC207 чудові для вокальних жанрів. Вони дають прекрасне відчуття презенса, якщо воно є у запису, та майстерно відтворюють тембри, роблячи звучання живим та натуральним.

В цілому монітори тяжіють до достатньо масштабної презентації з великими та ідеально локалізованими образами. Але не очікуйте від них ефектності – вони будуть відтворювати рівно те, що є в запису. Тому не дивно, що стільки, скільки я слухав класичну музику на моніторах Eve Audio, я не слухав її ніколи. Але не забуваємо і про правильне позиціювання. Імерсивність уявної сцени відчутно залежить від положення колонок та вас відносно них. 

БАС

Збільшення потужності та діаметру динаміка, звісно, відбилось на роботі монітора з НЧ. SC207 все ще є нейтральні, з прекрасним лінійним басом, який контролюється настільки добре, наскільки це взагалі можливо. А динаміка змушує ще раз забути про дитячі хвороби класу D і прийняти факт, що це повноцінна альтернатива схемам, що працюють в класах A та AB. 

Монітори мають в ТТХ доволі низьку межу по НЧ, аж 44 Гц. Ви знаєте, що я не проводжу замірів і оперую виключно замірами виробника або інших тестувальників, і що я намагаюся довіряти власним вухам. І вони беззаперечно відмічають різницю в роботі з нижніми НЧ. Бас SC207 дуже глибокий, з ясною прозорістю та ідеальним “стиком” між нижніми НЧ та мідом. Загальна динаміка баса, яка дещо набула потужності у порівнянні з SC205, побудована таким чином, щоб не дозволити верхнім басам захопити панування над нижньою половиною діапазону. 

НЧ/СЧ-випромінювач SC207 настільки гарно контролює бас по всій АЧХ, наскільки це взагалі можливо, і  якщо додаткові Вати додають динаміки, то це відбувається лінійно без втрати інформації будь-де. Тут я хочу зауважити, що ця додаткова динаміка стає помітною виключно порівнюючи лоб-в-лоб SC207 та SC205. Самі по собі SC207 сприймаються лінійними та врівноваженими як тонально, так і динамічно по всьому спектру.

Нижній бас має чудову рельєфність, мід – потужний, щільний. Контроль підсилювачем драйвера забезпечує прекрасну передачу ритмічного малюнку з зразковими атаками та натуральними післязвучаннями. Образи звучать натурально та поводяться так само: легко локалізується та ідентифікується кожен інструмент, його звучання “поводиться” також природньо – від початкового тону до парціальних тонів. SC207 вміло передає “розмір” бас-бочки, в той самий час дуже делікатно промальовує те, як звучить контрабас: від щипка, то вібрації струни та реверберацій, викликаних інструментом. Енергоозброєність підсилювача, його “мускули” та динамік silvercone як інструмент дозволяють бути одночасно і моцним, і бережним щодо найтонкіших моментів у запису. 

В композиції класна басова лінія та ритм-секція. Окрім драм машини Linn LM-1 в записі взяло участь одразу два ударники: два відомі американські барабанщики: Стюарт Коупленд із The Police та Джеррі Маротта, постійний барабанщик Гебріела. SC207 прекрасно поєднують барабани Маротти, хайхет Коупленда та електронні ударні. Звучання виходить органічне, цілісне, партія бас-гітари окреслена та чудово читається на фоні мудрьоної ритм-секції, поєднавшої в собі й живі ударні, і електронні сінти. Монітори дають і потрібну електроніці глибину, і потрібну живим ударним динаміку та органічність. 

СЕРЕДНІ ЧАСТОТИ

Eve Audio SC207 не мають окремою полоси для відтворення СЧ. За їхнє відтворення відповідають обидва драйвери: мід-вуфер – за діапазон 200 Гц – 2.8 кГц, випромінювач Гейла – від 2.8 кГц до 5 кГц. Взагалі межі діапазонів, схоже не менш нечіткі, ніж, на жаль, кордони країн, але будемо оперувати такими.

Прекрасне “зшиття” драйверів на стику, яку досягнуто не в останню чергу за рахунок ретельно налаштованого DSP робить СЧ повноцінними настільки, наскільки це взагалі можливо за умови відсутності окремої полоси. 

Графік АЧХ ви, мабуть, бачили, тому робити акцент на лінійності та відсутності проблем з межами суб-діапазонів, мабуть, не варто. Самій презентації СЧ, їхньому характеру, також притаманна максимальна мімікрія. SC207 не вносять нічого, вони є акустично нейтральні, прозорі. Я не хочу казати “безхарактерні”. Тому що це в цілому не найкращий епітет, проте у випадку з акустикою, особливо моніторною, це комплімент. Але головний посил тут в тому, що ви отримаєте такі середні частоти, які закладено режисером. Ну і не варто забувати про джерело: АЦП на вході означає тільки те, що аналоговий сигнал конвертується в цифру, і якщо аналоговий сигнал містив якісь особливості, то вони будуть збережені у цифровому домені, і, відповідно, відтворені підсилювачами моніторів. 

Можу тільки сказати, що середні частоти особисто мені в моніторів Eve Audio подобаються. Відсутністю підкрасу від виробника, відсутністю в них будь-чого, до чого можна “причепитися”. Ця область дуже критична для правильного сприйняття запису, адже містить ледь не основну частину інформації. На натуральність сприйняття відтвореного звуку впливають перехідна характеристика та тембральна складова. І тут SC207 роблять свою роботу дуже добре. Вони мають чудову швидкість перехідних імпульсів, забезпечуючи як швидкі та чіткі атаки, так і правильні післязвучання. Так, правильні, тут немає надзвичайних обертонів. Все в межах максимальної натуралістичності. Естетика звуку – це не те, що треба шукати в моніторах. З рештою, те, що подобається особисто нам, це є певні викривлення. Тому знайти свій звук – це знайти ті викривлення, які по душі особисто тобі. Дорогу подужає той, хто нею йде.

Щодо тембрів, то тут все добре. Звук щільний, тембри мають гарну, помірну, сатурацію. Це не лампа, це не жирний саунд. Це щільний, м’язистий звуку, який дозволяє як слухати його годинами, так і працювати з ним. Не забуваємо, що це все-таки інструмент.

Верхні СЧ комфортні. Є в мене альбом, яким я перевіряю ВСЧ. SC207 показали, що режисер був слабкий вухом на цей діапазон, і ВСЧ там такі, що довго не послухаєш на яскравих колонках чи навушниках. Проте, властива моніторам Eve Audio пластичність подає ці ВСЧ в делікатній манері. Вони на поверхні, монітори не приховують “скло” на межі ВСЧ/ВЧ, але при цьому не роблять боляче вам як слухачу. 

Пластичність – це добре, але головним чином ми шукаємо в моніторах точність. І це тут в повній мірі реалізовано. Кожен образ відтворено в деталях, відокремлено та, як я вже казав, передано так, щоб, не акцентуючи, дати можливість “відслуховувати” його з-поміж інших, навіть якщо це образ “другого” плану. 

Чудова робота з уявною сценою та прекрасна по своїй збалансованості насиченість середніх частот дарує чарівний експіріенс при прослуховуванні лайвів. Особливо, якщо це гарно записані лайви. Моїм “референсом” живого альбому є виступ Deep Purple в Японії в 1972 році. Ледь не наелектризоване повітря від енергетики музикантів та щільний саунд, ретрансльовані SC207, змушують вкотре пошкоджувати, що я народився в 1987 році і в зовсім іншій частині земної кулі. Точність та акустична прозорість моніторів дозволяє повністю поринути в перфоманс DP та оцінити кожну партію належним чином.

ВЕРХНІ ЧАСТОТИ

ВЧ SC207 поєднують як ясність, доповнену форсованою виразністю, так і напрочуд гарну пластичність. Попри всю технічну складову, насиченість та відмінну мікродинаміку, ВЧ SC207 звучать комфортно. Не зрозумійте хибно – не комфортно в сенсі “м’яко”, “кволо” чи будь-який інший неприємний епітет. А комфортно – на тій межі, коли слухати можна дійсно довго, але при цьому не відчуваєш жодних технічних вад.

Верхні частоти SC207 дуже далекі і від жорсткості звучання, щоб ви особисто для себе не вкладали в це поняття. Вони подають верх рафіновано, виважено, без намагання підсипати перцю в наш глінтвейн. Але їм тут так само і не бракує емоційності, хіба що ви слухаєте беземоційне щось, але навіщо тоді оце все? Це – монітори. І ВЧ тут моніторні, але в кращому розумінні цього слова. Вона і прозорі, і виразні, і дзеркальні – адже Eve Audio по суті віддзеркалює, ретранслює вміст фонограми. Що покладено, те і отримано, це майже закон збереження енергії. Тільки якщо мова іде про уявну музичну енергію. Треба вже запровадити аудіофільську фізику, де елементами формул будуть динаміка, протяжність та параметри сцени. Хоча аудіофільська фізика вже є – це холівари щодо дротів та їхнього впливу. *Пішов погладити свій Fusion 8 і пофапать на Atlas Ascent 3.5 mkII.

Тут варто все ж не забувати про утилітарну складову моніторів. Все-таки це інструмент, і інструмент прецизійний. Монітори добре відтворюють дрібні нюанси на кшталт затухань, але вони не роблять їх нарочито насиченими, чи підкресленими. Вислуховування ось цих дрібниць на SC207 це прекрасний спосіб вбити не одну годину. Той експіріенс із зануренням в аудіофільську розпусту не опише вам жоден оглядач, ні текстом, ні у відеоформаті. Жоден. Тут лише варто порадити самому спробувати.

Коли кажуть про джазові кавери, то не часто чекаєш на щось по-справжньому цікаве. Але кавер на Led Zeppelin від тріо Чарльза Оуенса це якраз про цікаве. В цілому раджу сам колектив до речі. SC207 своїм буквально моніторним характером розкладають потік верхніх частот, створюваний перкусією, на атоми та молекули, водночас, тримаючи цей потік як щось цілісне. Притаманна моніторам інформативність та мікродинамічна орієнтованість не паплюжить відчуття прекрасного – композиція звучить живо, динамічно та неймовірно енергійно. Плант з Пейджем дурні не писали, еге ж.

ПОРІВНЯННЯ EVE AUDIO SC205 VS SC207

Якщо говорити з позиції свіжого, можна сказати, що ця рана ще не загоїлась, досвіду користування Eve Audio SC205, то SC207 за рахунок більш потужного трансформатора в AMT-твіттері мають деякі відмінності на ВЧ. Але їх помічаєш лише при прямому порівнянні. Верхні частоти SC205 порівняно з середньою моделлю звучать трохи тонше і плавніше. 207мі монітори на ледь помітну – але помітну – толіку більш яскраво окреслюють атаки. Від чого ВЧ діапазон SC207 сприймається дещо більш ефектно, а 205 – розслаблено. Проте, коли слухаєш SC205 без прямого співставлення, то про ніяку розслабленість мова не йде. Особливості сприйняття. 

Жодним чином не хочу провести порівняння по якості. Обидва монітори видають відмінне за своїм рівнем звучання. Мій слух та моє приміщення як більш близьке мені звучання сприймали молодші – SC205. 207 звучали дещо ефектніше за рахунок більш потужного підсилювача, і тут вже проти фізики не підеш – більші кабінети та більше Ватт, і ваші колонки дають звук більший та динамічніший. В теорії. Але і на практиці це виявилось так.

Бас 207-х, ясна річ, переважає НЧ спроможності 205-х моніторів. Глибиною і місцями – динамікою. Однак, 205 в тандемі з сабом – це вже інша історія. Саб з 205 дає інфернальні по глибині НЧ, з суперпрозорістю та відмінною рельєфністю, водночас лишаючись ідеально рівним. При певних налаштуваннях. І от ця гнучкість, яку дає в системі саб, робить SC205 ПОТЕНЦІЙНО фаворитом. Особисто я б обирав для себе саме молодші монітори, але разом з сабом. 

З рештою, це максимально близькі за характером колонки, головним чином відмінність між ними лежить в площині їхньої антропометрії. Не тільки, але в тому числі. Годі і було чекати якогось іншого звучання від 207-х моніторів. 

ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ

Я не планував робити огляд на Eve Audio SC208, але SC207, схоже, не лишають мені вибору. SC207 продемонстрували, на що здатні компактні монітори Eve Audio, якщо їм додати трішки ватт та міліметрів. І мені тепер до свербіння в зубах цікаво, на що спроможні монітори 208-мі, з великим 8-дюймовим вуфером. 

Як би в мене стояло питання купівлі моніторів або активної акустики під стійку, то я би міцно так задумався би. Чи придбати SC207, чи 205, але з сабвуфером TS107. І, схиляючись на початку у бік другого варіанту, я б сказав “А покажіть мені ще 208”. Але і без них задачка вибору активної акустики перетворюється у вже доволі складну. Цілковито можна жити і з парою 207-х, глибина їхніх НЧ ну дуже рідко буде змушувати вас загадати про наявність у виробника саба в лінійці моніторів. Як бонус – загальна динаміка та свій власний почерк на ВЧ. Характером то складно назвати, адже вони подібні на ВЧ до SC205, але є там малі чортенята, що роблять їхній саунд іншим, комусь цікавішим, а комусь більш нав’язливим. Вибір за вами. Хоча б тут.