Незалежний аудіоексперт
Аудіофіл-графоман
Команда Era in Ear
Незалежний аудіофіл
Експерт з Hi-Fi та High-End напрямку
Адміністатор
Аудіофіл
Незалежна аудіоекспертка
Сьогодні розглянемо модельний ряд кабелів Вітчизняного виробника! Наразі Era-in-Ear пропонує відмінну лінійку з цікавих екземплярів як для внутрішньоканальних навушників, так і для повнорозмірних.
Питання стосовно того чи працюють кабелі, як вони працюють і чому вони працюють залишимо для окремої розмови. Зараз же просто трохи поговоримо про те, як саме проявляє себе кожна із моделей Era Cables з різними навушниками.
Звісно, зміст тексту та окремі підсумки є підкреслено суб’єктивними, оскільки поєднання кабелю з навушниками, тим більше поєднання кабелю з системою є синергією, що не є репрезентативною.
Очевидно не факт, що ми з вами оцінимо кожен із кабелів однаково. Але для формування більш-менш об’єктивних висновків стосовно звучання та нюансів роботи кожного з кабелів була використана достатня вибірка навушників. Адже метою написання цього тексту було створення для вас опорних точок у майбутньому виборі кабелю для ваших навушників.
Тест проводився на домашній стаціонарній системі із використанням навушників Hifiman Arya Stealth Magnet, Hifiman HE5se, Hifiman HE6se з роз’ємами 3,5 мм у чашках.
Крім того, використовувалися Audeze LCD-4z та HEDD Audio HEDDphone One з роз’ємами miniXLR у чашках.
З детальною інформацією стосовно будови, матеріалів, калібрів та технологій виготовлення кабелів рекомендую ознайомитися на сторінках відповідних кабелів, що мають детальну описову частину, до якої мені додати практично нічого.
Сервіс та презентація товару в Era-in-Ear зростає, тому увага до комплекту і оформлення відчутна аж до самих дрібниць.
Провідники для Era Cables обираються відмінної якості, комплект, ергономіка, комфорт використання та тактильні відчуття при взаємодії з усім модельним рядом кабелів для навушників також викликають лише позитивні враження.
У моделях кабелів, представлених у огляді, використовується преміальна фурнітура – штекер, спліттер та роз’єми Furutech.
Кожен з кабелів поставляється у світлій квадратній компактній картонній коробці з надписом «Era Cables». У картонній коробці розміщується м’який квадратний текстурний шкіряний чохол на застібці. Виглядає він доволі розкішно, а взаємодія з ним викликає купу приємних відчуттів. Чохол тактильно м’який, виконаний у чорному кольорі (у лімітованому стриманому зеленому кольорі лише чохол для Era Stellar №8). Внутрішня частина чохла синтетична та виконана у приємному кремовому кольорі.
Та сама увага до дрібниць та оформлення призвела до того, що кожен кабель комплектується спеціальними сітками – «панчохами» на фурнітуру для збереження її товарного вигляду.
За сигнатурою – стрункий нейтральний та виразний звук, злегка емоційний. Тональний баланс близький до рівного з відчутною вагою та якісним пропрацюванням по всьому діапазону. Наявний якісний чорний фон та гарна прозорість.
Низькі частоти відчутно масивні і в належній кількості. Ударні та окреслені. Баланс між саббасом та мідбасом реалізовано рівно. Кабель має якісні швидкісні характеристики та гарну структурованість низьких частот.
Гарний привід для розвінчання чергового міфу. Срібло – це не обов’язково сухий або виражено холодний звук. І Stellar є доказом цього. Фактурні нейтральні НЧ звучать відмінно з класною роздільною здатністю та усіма необхідними якісними характеристиками. Розмежування низьких та середніх частот реалізовано класно.
Середні частоти точні та швидкі. Чіткі та окреслені образи мають класні розміри та щільність. Відчувається гарна тілесність, але не грубо жирний звук. Вокал в залежності від зв’язки нейтральний або трохи прохолодний. Класна детальність, гарно передає усі тембральні коливання.
Високі частоти – визначна риса кабелю. В питаннях якості відтворення цієї частини частотного діапазону Stellar на рівень вище усіх своїх братів з лінійки Era Cables.
Високі частоти дуже чисті, точні та натуральні. В міру щільні, з легкою приємною яскравістю. Мікродетальність відмінна. Розділення, дрібна перкусія, швидкість – усе звучить дуже чітко, привабливо та невимушено одночасно. Без додаткового акцентування. Наявне лише обережне виділення високих частот у просторі сцени. Враховуючи якісний чорний фон та гарну окресленість високих частот кабелю, звучать вони чудово.
Era Stellar має відмінну ширину сцени з чітким позиціюванням інструментів, глибина також класна, ешелонування інструментів в глибину здійснюється з відмінним розділенням. Протяжність класна, затухання інформативні й доволі швидкі.
Надзвичайно цікаві питання – в чому різниця між кабелями зі спільного провідника на чотири жили та на вісім жил, який сенс у восьмижильному кабелі коли є чотирижильний і яких переваг ми набуваємо з восьмижильним кабелем?
Перш за все слід розуміти, що це один провідник і основа звуку в них спільна. Різниця наявна у відтворенні деталей та тональному балансі. І цього більше ніж достатньо для того, щоб два кабелі могли стати альтернативою один одному в залежності від ваших побажань стосовно корегування звучання вашого тракту.
Різниця відчувається у просторі, що передається, балансі частот та характері відтворення музичних образів.
Era Cables Stellar №8 пропонує більш потужний звук. Тональне забарвлення загалом відчувається більш щільним із збереженням точності та чорного фону.
Передусім відчутно більш масивні образи по всьому частотному діапазону. Потужніша робота низьких частот.
Деталі середньочастотного діапазону відчутно фактурніші. Щільніші та тілесніші образи середніх частот із відчутно кращою глибиною звучать ефектно та привертають увагу.
Високі частоти – це та частина діапазону, де приріст відчувається виключно якісним. В пропрацюванні високих частот Stellar №8 випереджає Stellar №4 у деталізації, технічності та оформленості, що тільки підкреслює відмінні натуральні високі частоти нового срібного флагмана Era Cables.
Stellar №8 також в окремих ситуаціях значно краще «витягує» звучання поганих записів, забезпечуючи кращий контроль.
При цьому Stellar №4 також має власні цікаві риси (а для когось – переваги).
Era Cables Stellar №4 при співставній ударності низьких частот нерідко звучить трохи більш швидко та агресивно, хоч і не має вражаючої фактури звуку НЧ восьмижильної версії кабелю. Середні частоти також менш масивні, трохи більш різкі. Високі частоти мають ту ж сигнатуру та красу, але звучать при прямому порівнянні трохи слабше.
За рахунок менш масивних по всьому діапазону образів в Stellar №4 краще чутно розділення переднього та заднього планів сцени та відчувається більше простору між переднім та заднім планами сцени та повітря. У Stellar №8 цей акцент відсутній через більшу масивність та кращу глибину основних образів.
Об’єктивно Stellar №8 технічно кращий, але чотирижильна версія суб’єктивно інколи може бути цікавішою як під жанр, так і для окремої системи. Тому рекомендую тестувати. Навіть між цими двома опціями є що обирати.
Звукова сигнатура серединоцентрічна яскрава та насичена. Наявна відчутність прозорості від срібла, краси та насиченості затухань від міді. Звук злитий, грає більше у макро, розсипаючись тембральною красою. У насичених композиціях деталі не пропадають та не перетворюються на кашу, а лише грають з меншим розділенням ніж на Stellar. При цьому Fusion №8 має повільніші, більш насичені затухання та спади.
Кабель точно не сушить звук, навпаки, він відкриває нові фарби у середньочатотному діапазоні. Але низькі частоти без акценту та додаткової ваги. Fusion №8 не дає приводів сварити їх якісні характеристики, але фактично він є доволі стриманим на НЧ, менш глибокими та ударними ніж Stellar та має найменшу кількість низьких частот серед усіх протестованих кабелів від Era загалом.
Середні частоти широкі, яскраво-виразні, ефектні та ведучі в цьому кабелі. Вага цієї частини діапазону посередня, а от мелодійність прекрасна. Трохи роздуті ефектні образи середніх частот мають приємне оформлення, вокал, особливо жіночий, звучить дуже милозвучно, інструменти насичені, звучання наповнене емоціями. Затухання відчутно повільніші та більш насичені ніж в Stellar.
Високі частоти достатньо дзвінкі та яскраві. Без додаткової ваги, без піків. Більше схильний до передачі в макро, але розділення та текстури на належному рівні. Окресленість, технічність, тілесність та якість загалом гарні, але відчутно поступаються класному рівню високих частот Stellar.
Гарна ширина сцени, глибина сцени не завжди акцентується, але пропрацювання глибини образів середньочастотного діапазону класне. Загалом гібрид Era Fusion №8 вдало поєднує у собі позитивні характеристики провідників – прозорість срібла та насиченість міді.
Виразний, трохи теплий, присутній легкий приємний теплий фон. Має насичені образи великих розмірів та ефектно передає нюанси дальнього плану сцени.
Визначна риса кабелю – класна робота з простором. Ширина сцени, глибина сцени, відчуття тривимірності простору у композиції – усе це працює в Hercules відмінно.
Низькі частоти потужні, трохи зм’якшені, трохи теплі, але глибини їм не бракує. Не найдетальніші, але звучать та відчуваються відмінно за рахунок роботи Hercules з розстановки інструментів у просторі. Що стосується ударності – тут вона відчувається переважно менше ніж в Stellar та Symphony.
Середні частоти також мають розслаблену, трохи теплу подачу. Вокал трохи відведено назад та виділено для гарнішого звучання. Нижні середні частоти доволі щільні. Низький чоловічий вокал звучить фундаментально. Верхні середні частоти достатньо виразні, але оформлені збалансовано. Кабель відмінно підійде тим, в кого є гарні навушники з трохи занадто виразними верхніми середніми частотами.
Гітари та інші інструменти широко рознесено по краях сцени. Великі масивні розміри інструментів допомагають отримати більше позитивних емоцій від прослуховування музики.
Високі частоти грає в макро. Розмашиста, виразна, але акуратно оформлена і не придушена подача. В записах приємно відчувається значна кількість повітря. Мікродеталі середніх та високих частот інколи можуть мати деяку грубоватість та невеликі тембральні спрощення через схильність кабелю до макроподачі, але детальність окрім цих самих невеликих спрощень кабелем не втрачається. Загалом – виразна збалансована подача на високих частотах.
Hercules відмінно зігрався із навушниками від Hifiman та звучав відчутно цікавіше ніж Symphony №8. При чому як із випромінювачами старих зразків (HE5se та HE6se) так із випромінювачами, що використовують нові технології виробника (Stealth Magnet Arya). Прозорий теплий звук, якісні акценти у звучанні та чудова сцена.
При цьому, з Audeze та Heddphone в загальному більш зібрано, точно та цікаво звучав Symphony №8.
Найскладніший для оцінки кабель. Це справжній непередбачуваний Wildcard у лінійці Era Cables. Особисто користувався Symphony протягом кількох років (щоправда, ще коли більш ходовою була версія на чотири жили) і міг би сказати, що чудово вивчив звук кабелю, але це не зовсім так.
Маючи у загальному доволі жирну сигнатуру звучання з акцентом у макро, але з гарним потенціалом відтворення мікродеталей та з акцентуванням країв діапазону і масивним (скоріше жирним ніж теплим) середньочастотним діапазоном, що трохи віддалено від слухача, Symphony може мати дуже різну синергію у зв’язці з навушниками та трактом.
Низькі частоти можуть бути глибокими та ударними, а може й відчутно підкреслитись мідбас, підганяючи настрій звучання під електронні жанри. Завдяки потенціалу роботи з НЧ з якісними повнорозмірними навушниками при вдалій синергії ця частина діапазону здебільшого відіграється глибоко, масивно та ефектно, створюючи дуже приємну атмосферу для прослуховування музики.
Середні частоти зазвичай трохи відведені назад. Переважно достатньо прозорі як для міді. Мають масивні тілесні образи з класною глибиною, щільні низькі середні частоти, ефектні масивні гітарні рифи та ритми робочих барабанів. При цьому Symphony здатен красиво відтворити витончені призвуки та незначні деталі запису. Верхні середні частоти можуть бути дуже співучими, можуть бути трохи відведеними назад, це в Symphony теж сильно залежить від АЧХ ваших навушників.
Високі частоти можуть бути кількісно трохи приглушеними, позбавленими яскравості. А можуть і мати значну присутність з відносною яскравістю, але надмірну різкість та дискомфорт у верхньочастотному діапазоні в Symphony №8 в будь-якому випадку зведено до мінімуму. Не напружують, відтворюються у достатній кількості, звучать природньо, читаються достатньо добре.
Symphony має потенціал обернутися як агресивним жирним драйвовим звуком у вашій зв’язці, так і м’яким приємним і спокійним, або навіть (рідше) доволі сухим та різким. Audeze та Heddphone проявили себе з Symphony цікавіше ніж з Hercules.
Перш за все зазначу, що у модельному ряді відсутні слабкі чи невдалі кабелі. Абсолютно усі вони мають чудовий комплект, гарну ергономіку, приємний звук та цікаву сигнатуру у поєднанні з повнорозмірними навушниками.
Обирати безперечно є з чого. Модельний ряд пропонує кабелі під будь-які адекватні потреби. Будь то повноцінний апгрейд чи акуратне підлаштування системи.
Stellar для тих, кому потрібен максимальний контроль низьких частот та кому комфортний адекватно яскравий, точний, детальний та прозорий звук з гарним чорним фоном. Найшвидший, найтехнічніший, найпрозоріший, найнейтральніший та найдостовірніший. Чотирижильна версія кабелю – відмінна опція, щоб спробувати трохи якісно підсушити ваш теплий тракт.
Fusion для насолоди красою тембрального різноманіття композицій. Кабель без акценту на низьких частотах і з цікавими середніми та високими частотами. Можливо зможе збалансувати темну систему і точно буде звучати цікаво із нейтральною системою.
Hercules для вражаючого бусту сцени, простору та тривимірності. Вирізняється великими розмірами інструментів та виразним комфортним звуком з масивними теплими образами. Кабель також може відмінно підійти тим, в кого є гарні навушники з трохи занадто виразними верхніми середніми частотами
Symphony №8 для подачі з акцентами на краях діапазону, потужними низькими частотами, достатньо інформативними та комфортними високими частотами та відведеною назад глибокою масивною тілесною серединою.
Також тест продемонстрував класну сумісність кабелів Era з навушниками. Три поміж протестованих зв’язок не дуже вдало зазвучало лише поєднання Era Symphony №8 з Hifiman HE6se, усі інші зв’язки видали виключно варіації приємного звучання.
Що приємно – усі ці якісні кабелі можливо особисто прослухати та перевірити на сумісність з вашими девайсами і обрати найвдаліший для себе. Не на осліп, без тижнів очікування поштового відправлення з-за кордону, без ризиків та дискомфорту.
Дивлячись на стрімкий прогрес у роботі команди Era-in-Ear протягом останнього часу, та їх ентузіазм, креативність та зворотній зв’язок із аудиторією (навіть конструктивний фансервіс), стає приємно за те, що навіть у відверто непрості часи вони продовжують професійно зростати та робити свою роботу на високому рівні.
Лише зверніть увагу на те, що більшість із того, про що написано цей текст, запроваджено вже за часів війни. Нові провідники, дуже презентабельні комплекти та оформлення, термінація ConX і т.д. – Era-in-Ear продовжує якісно робити свою роботу, впевнено розвиваючи власний напрямок в Україні, за що їм дуже вдячна наша аудіофільська спільнота!
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Авторизуйтеся для отримання розширених можливостей