ВСТУП

Давно не бачились, не читались, не писались. Так вже вийшло, що моя основна зайнятість відібрала всі сили і навіть більше, а також час і сон. Тому мої вітаннячка. І своє повернення ознаменую (ну ні фіга собі!) оглядом не чергових вбивць Supermoon’ів (Андромеду вбить не змогли, переключились на новий предмет хайпу) чи плеєра з кількістю пам’яті, більшою, ніж в мого смартфона. А оглядом колонки. Так, колонки, не колонок. Хоча, технічно їх навіть не дві, а цілісіньких три. Але вони мають різний модельний індекс, хоча і – не сперечаюсь – належать до однієї лінійки Loewe klang.

Цей огляд буде лайтовий. Погодьтеся, немає сенсу лізти у нетрі технологічних тонкощів та розбирати на атоми ноти звук лайф-стайл акустики. Це більше про інше. Про комфорт, про зручність, про сучасне житло. Стильне, технологічне і водночас затишне. От написав, і засумував за домом. Доречі, в моїй вітальні Loewe klang виглядали б якраз на своєму місці. Хоча б я волів мати таке в спальні.

ПРО LOEWE

Брати Льове заснували в 1923 році в Берліні компанію Radiofrequenz GmbH, тобто радіочастота по-нашому. За два роки успішний бізнес по виробництву радіоприймачів перетворився на не менш успішний концерт, куди увійшли ще кілька фірм, зокрема Loewe, яка виробляла лампи. Чуєте, як аудіофілією потягнуло? Але ні, то були звичайні лампи для радіоприймачів. Хоча дещо цікаве тоді брати Льове показали: в 1926 році вони випустили приймач ОЕ 333 на комбінованій лампі 3NF власного виробництва. Вона містила в балоні три тріоди, два конденсатори та чотири резистора і була чимось на кшталт прадідуся першого інтегрального підсилювача. 

Зараз замкнутий цикл виробництва Loewe AG знаходиться в місті Кронах, біля Мюнхена. Тобто ніякої китайської збірки. Всі вироби, а наразі Loewe виробляє телевізори та акустичні системи, збираються на виробництві в Німеччині, де задіяно більше 200 осіб. Отже, можна і слід очікувати справжню німецьку якість. 

В лінійці виробника представлені як преміальні портативні bt-колонки, так і стаціонарні рішення для дома. Для роботи в першу чергу з ТВ власного виробництва. Це і саундбари, сабвуфери, звісно, лінійка klang. Ба більше. Все це діло можна змусити працювати одночасно, в одній системі домашнього кінотеатра. Отакої.

Loewe навіть мають в модельному ряду… програвач CD. Klang s3. Звісно, з вбудованою акустикою. Є в мене сумніви в доцільності такого пристрою, але готовий все пробачити за такий дизайн.  

УПАКОВКА ТА КОМПЛЕКТ ПОСТАВКИ

“Практіш, квадратіш”. Не буде тут вам красивої коробки з крейдованого картону та з якісною поліграфією. Залиште це ушлим китайцям-пронирам. Їм треба замилити очі покупцю, а тут чиста німецька якість все-таки. Тому обидві колонки приїжджають в звичайних ящиках з тарного картону з мінімум поліграфії. Назва бренду та зображення продукту ледь помітні на бурому картоні, а от відназка iF Design Award 2021. iF Design Award – міжнародний конкурс з дизайну, започаткований в 1954 році Міжнародним дизайнерським форумом в Ганновері. Нагороди видаються за кращий промисловий дизайн в галузі телекомунікацій, пакування, інтер’єру та архітектури. 

Похвалю упаковку. В сердині бокса все щільно упаковано в двокомпонентний лоток з паперової маси. Типу тих, в яких фасують яйця. Тільки набагато більші. Бачив, до речі, я виробництво яєчного лотка – видовище вкрай захопливе, залипнути можна надовго. То щодо пакування – нехай і не дуже яскравого – зауважу, що вміст коробок точно приїде до вас цілим та неушкодженим.

Одразу скажу: ми розглянемо флагмана лінійки klang – MR5 – та молодшу модель з індексом mr1. От з неї і почнемо. Окрім самої колонки, сповинутої в поліетилен, ви знайдете детальну інструкцію, документацію, кабель живлення, кришку, яка прикриває невелику нішу в нижньому торці колонки, та кронштейн. Klang MR1 можна закріпити на стіні, що в цілому гарна ідея, особливо при використанні пари колонок MR1 в якості сателітів з фірмовим саундбаром. 

Старша модель, MR5, має такий самий комплект поставки, за винятком кронштейну. Не думаю, що кому спаде на думку закріпити її на стіні. На столі вона звучатиме помітно краще, ніж на підлозі, але стіна то вже щось з категорії авдіофільських страждань, а вироби Loewe точно не про це. Я про страждання, а не про авдіофілію. Для себе в ближньому полі (до 2м) як кращу висоту розташування визначив 50-60 см від пілоги.

Виробник явно при плануванні костів ставку робив на продукт – якість, функціонал та дизайн – а не на кількість аксесуарів чи красиву обгортку. 

ДИЗАЙН

Як ви вже встигли зрозуміти, дизайн це те, що “продає” klang’и. Звісно, це колонка, хоч з категорії лайф-стайлових. Але колонка. І продавати її має в першу чергу саме звук. Але звук з сторінки веб-сайту виробника чи era-in-ear не почуєш, а от округлі вабливі форми екстер’єру – так. 

У сімейства klang MR дизайн подібний. Це така собі піраміда-обеліск, майже конус через закруглені грані, із зрізаним верхів’ям. В стереометрії це називається усічений конус. При цьому основа “обелікуску” має звуження, яке починається майже у самого “підніжжя”. Враховуючи колір – а виробник його називає “базальтовий сірий” – майже чорний, то і маємо такий собі “чорний обеліск”. Пропоную Loewe доукомплектувати klang пляшкою кальвадоса та рандомним романом Ремарка.

Тут немає класичних грилів, інакше їх би треба було три. Натомість, колонки обтянуті текстурною тканиною, яка надає їм солідного вигляду та чудово вписує в сучасний мінімалістичний інтер’єр, сканді або навіть прованс. Звісно, тут все індивідуально, але виробник на своєму сайті акцентує це вельми красномовно – нашими колонками ви вашу другу половинку не налякаєте. Головне, щоб її не налякала ціна. Але в нашому з вами світі це не такі і великі гроші. Все відносно.

“Маківка” колонок прикрита пластиковою глянцевою панеллю з сенсорними органами керування. Жестами можна регулювати гучність, перемикати композиції, а також задати обрані джерела відтворення, наприклад, улюблені інтернет-радіостанції. Дуже зручна логіка керування, яку я оцінив ще за часів знайомства з лайф-стайловою лінійкою Naim. 

Klang MR1, як молодший представник лінійки, має один “рівень” і висоту лише 188 мм. Габарити також достатньо комакнті – 154 х 160мм, вага – біля 1,2 кг. Ця колонка може легко розміститися на журнальному столику, полиці, комоді та без проблем знайти притулок десь на стіні. Точно не раджу ставити її десь біля підлоги. Тут справа навіть не в розмірі, старшу модель також варто розміщувати бодай на висоті звичайного стола. Повірте, ви відчуєте різницю. 

MR3 та MR5 мають “надбудову”, яка містить додаткові випромінювачі. Це вже не така компактна колонка. База трохи більша – 22,5х21,5 см, а от висота – вже 40см. Вага – вже майже 4,5 кг. Це точно не варіант для туалетного столику у спальні. Повторюсь, я б не ставив klang MR5 десь на підлозі, а краще знайшов місце вище, бажано, десь у куточку. Без сумнівів, вписати у житло її буде нескладно.

Верхня панель ідентична – такі самі органи керування та логіка. Тут також є індикатор для “спілкування” з слухачем під час налаштувань. Дорче, кнопки для обраного також використовуються для налаштування колонки при роботі в режимі WDAL – бездротового домашнього кінотеатру на основі інших продуктів Loewe. Кожна кнопка дозволяє закріпити певну роль в системі ДКТ для конкретної колонки. 

На “стопі” колонки, під кришкою є роз’єм для підключення кабеля живлення, ethernet-порт та лінійний 3,5мм вхід: варіантів підключення безліч. Насправді, акустика такого формату найменше потребує саме 3,5мм входу, але враховуючи відродження вінілу та шалену популярність недорогих програвачів з вбудованим фонокоректором… Гадаю, така зв’язка буде виглядати дуже привабливо. Не впевнений в сенсі звуку, а от візуально та вайбово – то буде фест. Вайбово – яке цікаве слово.

Отже, маємо витонченість, мінімалізм і, водночас, строгість дизайну. 

ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ТЕХНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Малюк MR1 має тільки один активний 3-дюймовий випромінювач, який живить підсилювач в класі D потужністю 30 Вт. Заявляється підтримка частотного діапазону від 55 Гц до 20 кГц. Нажаль, більше характеристик виробник не розкриває. 

А от klang MR5 вже нагадує про сцену із Boondock saints. Тут маємо дев’ять випромінювачів (Д_Е_В_’Я_Т_Ь!!!). Щоправда, вони комбіновані і включають як активні, так і пасивні. Активних тут сім: три на ¾ дюйма, три 2,5-дюймові, один 5-дюймовий. Пасивних, відповідно, два – також 5-дюймових. Щодо розміщення, то даташит виробника говорить про переднє, бічне та заднє розташування, але не вдаючись до деталей. Як би то не було, але всі девять випромінювачів разом змушують вас забути про моно-формат акустики від Loewe. Тільки це, без прослуховування, вже може бути обґрунтуванням різниці у вартості між MR 1 та MR5.  

Підсилювач в klang MR5 вже на 180 Вт. Погодьтеся, це вже серйозно. Це вже не фонове відтворення в кімнаті, навіть великій та з високою стелею (я слухав в кімнаті зі стелею понад 4м), а можливість озвучити вечірку і навіть достатньо гарячу.

Басова спорядженість групи динаміків вже дає змогу klang MR5 відігравати діапазон від 35 Гц, а це вже рівень класичної акустики. 

І не можна обійти обабіч “трійки”. MR3 оснащена шістьма динаміками: чотирма активними, що складаються з трьох 2-дюймових та одного 3,5-дюймового, та двома пасивними радіаторами діаметром 3,5 дюйми. Потужність підсилювача трохи нижча за флагман – 150 Вт, що більш ніж достатньо навіть для великої зали і вечірки на кільканадцять осіб. 

Але годі про цифри. Найцікавіше – це “розумні” можливості та функціонал. Вся акустика Loewe має можливість голосового керування та з легкістю вбудовується до системи розумного дому з мульт-рум аудіо-системою.

Колонки підтримують підключення по bluetooth. Щоправда, тільки 4.2. Але цей формат – це хіба що дати змогу своїм п’яним друзям увімкнути щось з їхньою улюбленої музики, не зламавши алгоритму особистого облікового запису Spotify. 

Тому що, окрім bt, Loewe klang працюють по WiFi (IEEE 802.11a/b/g/n) та Ethernet, що дає змогу передавати lossless-контент без втрат. Передача відбувається по DLNA/UPNAP, Google Chromecast, AirPlay 2, також є підтримка DTS Play-Fi. Щодо форматів, то Loewe klang MR підтримує MP3, M4A, AAC, FLAC, WAC, AIFF – без деталізації параметрів. Мені вдалося “згодувати” колонкам контент 24/192 без жодних проблем. DSD колонки приймати відмовилися. Але хто при здоровому глузді буде намагатися послухати DSD на подібній акустиці?

Але не це головне. Головне, що Loewe klang MR підтримують роботу з безліччю аудіо-сервісів: Spotify, Tidal, Amazon, Qobuz, Deezer та іншими, а також інтенет-радіо. Дивлячись на перелік можливих джерел в інтерфейсі DTS Play-FI (є також фірмовий застосунок My Loewe, але переважно взаємодія з колонкою відбувається через DTS Play-Fi), не розумієш, навіть що тобі взагалі NAS.

Пам’ятаєте, я казав про систему ДКТ? Через WDAL можна об’єднати саундбар та сабвуфер Loewe з колонками klang MR (однією чи кількома) і отримати повноцінний багатоканальний звук. Ба більше – з підтримкою Dolby Atmos, якщо маєте саундбар, ясна річ. Цікаво було би оцінити все це в максимальній реалізації.

ЗВУК

Важно з колокольні авдіофіла розмірковувати про звук акустики, яка була створена якраз для тих, хто далекий від цих солодких страждань. Тому я спробую знайти баланс між вибагливою розбещеною дитиною та здоровим глуздом. Між тим, хто прагне розкладання музичного полотна на шари, і тим, хто шукає рішення “тицьнув і забув”.

Коли бачиш цінник Loewe klang mr5, перше, що спадає на думку це “Та це ж можна зібрати класичний стерео-сетап”. Але потім ти згадуєш, який рік на календарі і який курс в обміннику. Якщо раніше можна було за плюс-мінус 50к зібрати сетап з непоганих поличників та бюджетного, але достатнього для них підсилювача (“живити” це на перший час можна плеєром, який ви цілком ймовірно маєте), то зараз це точно буде активна акустика. А от вже коли ви все-таки переглянете e-katalog на предмет активних акустичних систем формату 2.0 в межах до 35 тис, то стає зрозумілим, що купівля рішення на кшталт Loewe klang MR5 – це доволі раціональне рішення. Як мінімум через можливості відвторення, які впевнено наближаються до максимальних. 

СЦЕНА

“А як же повноцінне стерео?” – запитаєте ви. Так, дійсно, класичні поличники на двох матимуть тільки чотири динаміки, але це буде справжнє СТЕРЕО, 2.0. Поспішу вас заспокоїти. Якщо ви не трохи приділите часу позиціонуванню klang MR5 та знайдете їй місце десь навпроти вас і не на самій підлозі, то на вас чекає сюрприз. Так, я не можу назвати звучання підкреслено масштабним, тут немає якогось зразкового ешелонування, але і в стерео-сетапі початкового рівня його теж не буде. Але тут є дуже виразна ПАНОРАМНІСТЬ. Попри по суті моно-формат, klang MR5 створює окреслено розкидисту картину, з помірно широкими “крилами”, але з чіткою локалізацією та ясним позиціонуванням, що часто-густо буває важливішим за “розтягнутість” картинки, але кволою просторовою візуалізацією образів. 

Сцена середня, з логічним насиченням фронту та відчутним наповненням образами країв. Розділення планів присутнє базове: є чітке розділення, доволі контрастне, але без іммерсивного відчуття глибини. Ось тут гору взяв той самий брюзга-авдіофіл. Ні, ну а що? 

Баланс образів цілком авдіофільський. Це не бумцання блютус-колонок, тут розробник підійшов серйозно до тюнінгу, та й є, що тюнити, девять випромінювачів, як ні як. В лайт споті переважно блок образів діапазону середніх частот: від нижньої средини до верхньої, яка подається жваво і енергійно. Особливо MR5 люблять вокал. Жіночий, чоловічий, будь-який. Передають помірно тепло, емоційно. Але і технічний бік питання не лишився в тіні: на насичених середніми частотами треках MR5 подають матеріал динамічно і з гарним розділенням. Добре вони справляються і з масою. Низькі чоловічі голоси звучать переконливо та з приємною дотичністю. Гадаю, не в останню чергу це здобуток кінеотеатральної складової їхнього призначення. 

Я послухав Верді та Арво Пярта, але саме Богемська рапсодія у виконанні Королівського філармонійного оркестра вразила найбільш. Klang MR5 з огляду формату не взмозі дати весь той масштаб, який присутній на записі великих оркестрів, але те, що він робить вражає все одно. Картина малюється панорамна, фронт достатньо розмашистий, а гарна динаміка та суттєвий запас потужності дозволяє забезпечити чудовий перфоманс. Акцент робиться на фронт, края все-таки дещо обмежені, але вертикальне сприйняття не страждає, об’єм чудовий та насичений деталями, які забезпечує ВЧ-група динаміків. А як тут гітарне соло звучить… Коли вступає гітара, klang MR5 заграють на повну. Ну і окремо виділю переходи між різними по гучності частинами – динаміку Loewe можна хвалити неодноразово.

НИЗЬКІ ЧАСТОТИ

Loewe klang MR5, як я вже казав, не грає на полі колонок, які роблять ставку на бас. На його кількість, а не на якість. Кількісно НЧ знаходяться в зоні достатності та всіляко уникають зайвості, навязливості та будь-яких спроб посягнути на фокус уваги слухача чи на сусідній діапазон. 

Бас зібраний, з чудовим контролем, неочікувано швидкий. В цілому klang MR5 здивували відпрацюванням транзієнтів. Швидке динамічне звучання, зокрема в області мід-басу, що створює міцний конструктив всієї композиції. Клас D в кращому його прояві. Забезпечте стабільне та чисте живлення, і ШИМ-підсилювач зможе дати чудову динаміку, потужність та низькі спотворення як на низькій гучності, так і на високій. Це не є рекламою саме класу D, але вкотре наголошу, що сам по собі клас підсилювача ще ні про не говорить. 

Глибина середня. Не форсуючи НЧ, klang MR5, відповідно, не насичує область нижніх НЧ, що обмежує сприйняття глибини слухачем навіть при якісному відтворенні діапазону. А він це робить, три 5-люймових динаміки тому сприяють. І нехай пасивні радіатори вас не хвилюють. Це ви ще не чули бас в Devialet Phantom! 

В цілому глибокі НЧ відчутні, помітно присутні при відтворенні фонограми і, головне, не заважають натуральній передачі образів та їх сприйняттю. При такій басовій озброєності, klang MR5 вельми делікатні та НЧ та звучать витончено і лаконічно. Нелогічно було б вимагати від, хоч і не дрібної, але компактної моно-системи, бас рівня підлогової акустики. Розмір самого корпусу не в меншій мірі впливає на бас, ніж діаметр динаміка або їхня кількість. Однак, для тих кому завжди “малабаса”, варто подивитися на верхні рішення JBL. Для поціновувачів більш збалансованого звучання klang MR5 порадують ударними, щільними НЧ з гарною роздільною здатністю та співставністю образів. 

Loewe Klang MR5 забезпечує відмінну динаміку композиції, а акцентовані НЧ в цілому дозволяють “промацать” глибину, найнижчі шари, на які здатна опуститися MR5. Тому якщо навіть ви любите бас-орієнтовані стилі (але при цьому не є басхедом-відчайдухом), то MR5 точно вас не розчарує. НЧ уходять на дуже пристойну глибини, дають потрібні рокот та гуркіт. Маса відчувається чудово, навіть попри габарити зовсім не подібні до підлогової акустики. Радує також і технічність НЧ: бас добре контролюється, як основний тон, так і його “розпад”. В НЧ присутні міць, фактура та структурованість. Знов-таки, для 90% слухачів басу буде достатньо. Решті 10% я б порадив оцінити не стільки кількість, а дотичність та цілісність. Тут немає жодного натяку на ватність та незібраність. 

СЕРЕДНІ ЧАСТОТИ

А тут вже цікавіше! Loewe klang MR5 мають “породисту” витончену подачу, делікатну, дещо пікантну та енергійну. І ця енергійність закладена не в бас, як би це зробила переважна більшість виробників подібної акустики, а як в середні частоти. В найбільш інформативний спектр, де зосереджена більшість музичної інформації.

Klang mr5 мають прозору, акцентовану, яскраву середину з неочікувано гарною для формату роздільною здатністю. Причому не тільки в макро площині – в контексті образів та їхніх меж – а й в мікро. Пропрацювання діапазону ретельне, основний тон характеризується чіткістю, межуючою з гостротою. Проте, комфорту сприйняття при тривалому прослуховуванні сприяє і непогана робота з пост-тоном. Як я казав, з транзієнтами у Klang MR5 немає жодних проблем. Ні з атаками, ні із затуханнями. Тому ця чіткість та норочита ясність не викликають акустичної втоми навіть при прослуховуванні на рівні гучності вище середньої. 

Окремо виділю область вокалу. Голоси передаються з відмінним реалізмом, тембри солодкі, текучі, з класно переданою “рельєфністю”. Звук водночас плавний, текучий, але швидкий. Чудова динаміка та текстурність. Готовий забитися, що ДКТ на основі акустики Loewe це буде щось. Буде змога оцінити це в шоу-румі era-in-ear, раджу це зробити, а потім поділитися в коментарях.

Вокал не тільки звучить – так би мовити – “красиво”, Klang MR5 ще й не аби-як ретельно підходять до технічності, не гублячи ті моменти, що визначають індивідуальні особливості виконання Великих Майстрів. Але не вокалом єдиним. Я слухав різноманіття різних виконавців всіх стилів і жанрів (ну, майже всіх): від Телоніуса Монка до Сепультури, від Верді до Найтвіш – і всюди klang MR5 чудово справився з характерними особливостями композицій. Кожного разу вокал був на п’єдесталі, але все інше розмаїття образів знаходило своє місце, не страждаючи від браку уваги чи ретельності опрацювання масивом динаміків Klang MR5.

Тут є все: живі скрипки, перевантажені гітари, чудово передані реверберації акустичних інструментів, блискавичні духові. Loewe Klang MR5 намагається витиснути максимум емоцій з запису та захопити вашу увагу. Ловив себе думці, що для фонового прослуховування під час роботи, акустика від Loewe аж занадто привертала до себе увагу, а потім ти вже подумки не у справах, а в тому, що вислуховуєш композиції. Я не хочу вам вішати лапшу на вуха про “почув нове у знайомих треках” – це треба слухати сетап в кілька разів дорожчий моєї стерео-системи – але Klang MR5 вас точно змусить СЛУХАТИ музику. Звісно, якщо це цікаві музичні твори. Хоча під “цікаві” може підпадати все, що завгодно, виходячи з вподобань слухача. 

Нижні СЧ продовжують почерк басу – вони окреслені та чітки, але доданою вагомістю та особливою дотичністю на вирізняються. Все-таки основна енергія закладена вище – у самий мід та ВСЧ. 

Верхні середні – яскраві, мають непогану протяжність, і, як я вже писав, за рахунок цього сприймаються об’ємно та не напряжно. Гарна робота динаміків Loewe дає звучанню композицій відповідні “крила” та створює основу обємності звучання, яку доповнюють вже ВЧ твіттери. 

Ніжний вокал Ханни Рід знаходиться у фокусі klang MR5. Характерні дрім-поп гуртам насичені та густі НЧ-біти контролюються та не перетинають меж діапазону середніх частот, де основний тон задає якраз таки вокал. У фіналі композиції на інструментальному програші акустична попри складний фрагмент показує впевнену вміння розділити образи та уникнути каші. 

Від повітряних та піднесених композицій до старого доброго гітарного року. Тут від klang MR5 потрібно тільки дві речі: ДИНАМІКА та щоб гітара робила вжи-вжи. Жартую звісно, але дісторшн та перегруз тут виходять відмінні. А концентрована просторова подача тільки піднімає градус емоцій та робить звук іще щільнішим. 

ВЕРХНІ ЧАСТОТИ

В “п’ятірках” все також добре. ВЧ дещо менш акцентовані, ніж СЧ-ВСЧ, але достатньо енергійні і, головне, детальні, щоб композиція у виконанні klang MR5 набула завершеності та характерних рис тої подачі, яку заклав виробник у модель.

Невеликий спад градусу веселощів у подачі на ВЧ балансує з характером відтворення басу та середини. Більш яскраві та холодні ВЧ вимагали б більшого акценту на басу, і ми б отримали класичну V-шку, яких на ринку подібних АС як блох. А в результаті ми маємо чудово збалансовану акустику, з класним об’ємом та неприхованим натяком на аудіофільску подачу. Мелодійну, яскраву, але технічну і, не побоюся цього ярлика, вибагливу до якості матеріалу. Як з точки зору запису/мастерингу, так і з точки зору формату передачі даних та формату самих даних. Мій основний варіант використання MR5 – це відтворення lossless-файлів з домашнього сервера. 

Але і чудова інтеграція зі стрімінговими сервісами не залишить вас розчарованим. Через зміну політики TIdal я переважно слухав на MR5 Spotify, а аккаунту Apple music я не маю. Звісно, при прямому порівняння lossy Spotify та lossless UPnP, вибір робиш не на користь першого, але тут не йдеться про відразу до звуку більш простого формату. 

Писати опису про ВЧ я не буду, все-таки це базове рішення, хоча і технологічно цікаве. Головну свою задачу верхні частоти тут виконують: балансують звучання та створюють чудове відчуття об’єму та його наповнення звуковою інформацією. Жодного натяку на брак чи невиразність. Всі чітко, зібрано, плавно та на своєму місці. 

Джазова класика добре ілюструє “функціональний” підхід до налаштування ВЧ. ВЧ klang MR5 є балансиром, який забезпечує ту саму збалансованість звучання, та виконують певні задачі – тобто вони не налаштовані таким чином, щоб бути, так би мовити, солістом у складі оркестра. Ненавязливий характер ВЧ MR5 добре вкладається у канву Монківського пассажа. Наповнення другого плану та насичення повітрям тут вельми відчутні. Композиції з занадто акцентованими ВЧ не покажуть цієї “тихої роботи”. А такі, як ця, навпаки, можуть викрити такі моменти, коли бракує саме делікатних ВЧ, вміння відтворити другі плани.

А ЯК ЩОДО KLANG MR1 ТА MR3?

Тут, звісно, варто поглянути на ціну “одинички”, подумки поділити на на неї ціну “п’ятірки” і отриманий результат плюс-мінус можна вважати різницею між цими АС у відношенні звуку. 

Тому пряму поівняння має небагато сенсу, тому що це як порівнювати боксера-аматора з професійним досвідченим бійцем. Тому дуже коротко, щоб зрозуміти, за що треба віддати ту різницю в ціні, яку просить виробник. 

MR1 – це базове рішення, яке дає середню продуктивність: маємо 1 широкополосний активний динамік і потужність в кілька разів нижчу за флагманську АС. Бас – акцентований, подача більш тепла, ніж у MR5, глибина при цьому сильно не програє, але саме інформативно нижні шари НЧ в п’ятірці насиченіші. Явний уклон на мід бас, на його кількість, проте, якість на досить пристойному рівні. 

Середина не висувається вперед, енергійність відповідна – середня – без форсування. Сюди ж додам і ВЧ: дещо відведені в тил нижні ВЧ з відчутним браком дальніх ВЧ. 

MR1 – це рішення для малих приміщень, або як дійсно інструмент для фонового прослуховування. Його менша шереховатість та рельєфність не чіпляють так вашу увагу, як це робить флагман. Але пара MR1 у поєднанні з саундбаром (а ще й з сабом, хехе) може приємно здивувати у системі ДКТ. Тому скромні на перший погляд та слух MR1 все-таки приховують джокера в рукаві. І не забуваємо при цьому, що весь описаний шалений технічний арсенал доступний не тільки топовим MR5, а й молодшим MR1.

Єдине, MR1 дійсно бракує автономності – автономного джерела живлення та можливості бодай кілька годин працювати від нього. 

Якщо MR1 не є більш дешевою альтернативою MR5, то MR3 якраз таки можна вважати опцією, яка дозволить, витративши менше грошей, отримати, ні, не такий самий звук, але звук, максимально наближений до флагмана. При цьому для моєї вітальні MR5 є надмірною, тому, якщо у вас невелике приміщення і ви не проводите регулярно гучні вечірки, то MR3 може стати достойною альтернативою.

І НА ОСТАНОК

Що я можу сказати в кінці свого – я сподіваюсь – першого знайомства з сімейством акустичних систем Loewe? Виробник має чітку візію та ясне розуміння, ДЛЯ КОГО він робить і ЩО він робить. Це не пристрої для досвідчених аудіофілів, яким все мало і треба щось позабористей, щоб відчути більше авдіофільських страждань. Це рішення для тих, хто хоче мати розумну, багатофункціональну акустику, яка – одночасно – добре звучить і вписується в інтер’єр сучасного житла. 

Акустичні системи Loewe – водночас і самодостатні, і можуть бути сприйнятті як свого роду Lego. Хочете мультірум систему – ось вам. Хочете використовувати пару klang як стерео-пару – будь ласка. Хочете систему домашнього кінотеатру з підтримкою Dolby Atmos, абе без десятків метрів дротів і пов’язаного з ними клопоту – взагалі не проблема. Це девіз сучасної успішної людини – проблеми я лишаю поза домом, вдома я насолоджуюсь затишком та комфортом. А безтурботна робота вашої аудіо системи – це що як не комфорт. Повірте людині, яка досить довго використовувала різні, не дуже очікувані, пристрої в якості енд-поінту та мережевого програвача: 70% часу ти слухаєш музику, 30% – шукаєш причини, чому все працює не так, як очікувано.