Вступ

На сьогодні Topping є одним з найрозвиненіших, найстабільніших і найуспішніших китайських брендів на міжнародному ринку. Бренд реалізує підсилювачі потужності для акустичних систем, підсилювачі для навушників, ЦАПи, а також аксесуари – блоки живлення, кабелі та інше.

Зараз бренд активно розширює свій асортимент. Це підтверджується релізами попереднього підсилювача Pre90 та хітового портативного ЦАП-підсилювача G5. Але усім нам відомо що насправді таке Topping. Це насамперед стеки ЦАПів та підсилювачів для навушників та ЦАП-підсилювачі в одному корпусі. Саме ці позиції принесли успіх бренду. Усі вироби бренду від молодших до старших моделей наразі є неймовірно конкурентними опціями на ринку.

Ми ж розглянемо старші (найцікавіші) зв’язки від Topping – ЦАП D90SE з підсилювачем A90D та ЦАП D70 pro Sabre з підсилювачем A70 pro. І не тільки зв’язки, а й кожен компонент окремо.

Зв’язка D90SE та A90D – це вдалий розвиток мегахітового стека D90 та A90, що продемонстрував дива професіоналізму інженерів Topping. Topping D90 та A90 стали дуже резонансними пристроями на заході. Для більшості поціновувачів аудіо старший підсилювач Topping став еталонним пристроєм завдяки лінійності та вкрай низькому коефіцієнту гармонічних викривлень. Фактично, ледве не домінантною думкою стала оцінка Topping A90 як еталонного підсилювальний пристрою, який має чудові заміри, відмінну потужність та якість звуку. Усе інше або поступається Topping A90, або є нераціонально коштовними опціями, що практично позбавлені сенсу. Цим же було спричинено виникнення мему, що можна сформулювати наступним чином: «Якщо ви шукаєте якісний підсилювач – то існує ультимативний Topping A90 та інші безглузді рішення».

Зв’язка D70 pro Sabre та A70 pro також вже встигла стати хітом.  A70 pro – це на сьогодні чи не найефективніше рішення за формулою “кількість грошових одиниць за одиницю потужності”. D70 pro Sabre, трохи забігаючи наперед, також показав відмінний результат завдяки своїм технічним характеристикам, функціональності та звуку.

Обговорюємо коробочки від Topping, поїхали.

Комплектація, дизайн, експлуатація

Усі чотири пристрої поставляються у базовій для бренду стриманій та симпатичній коробці.

В комплекті:

  • Пристрій
  • Пульт ДК
  • USB кабель
  • Мережевий кабель
  • Документація
  • В комплекті до підсилювачів перехідник 3,5 мм-6,3 мм/в комплекті до ЦАПів Bluetooth антенна.

Кожен зі стеків, звісно, має естетично ідентичні розміри ЦАПу та підсилювача.

Стеки 90 та 70 серії також дуже близькі за розмірами між собою. Фактично, це одна основа у трохи різній обробці. D90se та A90D мають фізичні розміри 222х160х45 мм. D70 pro Sabre та A70 pro мають фізичні розміри 222x176x48 мм. Кожен з пристроїв важить менше ніж 3 кг, що є фантастично скромною вагою (звісно, особливо для підсилювачів) відносно можливостей їх звучання.

Усі моделі мають алюмінієвий корпус дуже компактних розмірів (співвідношення розмірів та кількісно-якісних показників є одним з факторів, якими зумовлено шалений успіх аудіо коробок від Topping). Тактильно і візуально приємні та охайні.

Найбільша різниця в габаритах проявляється завдяки висоті. Походить вона від різних ніжок – маленькі акуратні округлі силіконові в 90 серії, красиві стійкі чорно-золоті шайби в 70 серії.

Бокові грані 90 серії округлі та візуально сприймаються трохи дутими. Вони розділені на рівномірні секції вертикальними смугами, що створює візуальне відчуття об’єму грані.

Корпуси 70 серії виконано без закруглень як у старшій серії – прямі кути та правильні форми, в яких органічно виглядає усе. Дизайни обох стеків цікаві, обидва сприймаються нейтрально, не втомлюють.

Фронтальні панелі двох стеків мають найбільші відмінності.

Ліва сторона D90SE має лише кнопку увімкнення/вимкнення. По центру розташовано чорно-білий дисплей. Справа кнопки регулювання гучності.

Ліва сторона A90D виконана із двох рядів діодів з мінімалістичним оформленням індикації режиму роботи та обраного входу-виходу. Поряд дуже стильна діодна індикація гучності.

По центру широко розставлені роз’єми для навушників – балансні Xlr 4 pin і 4,4 мм та не балансний 6,3 мм. Справа розміщено ручку регулювання гучності. Комфортна, з класною тактильною віддачею та звуковою індикацією завдяки використанню реле.

Стек D70 Pro та A70 Pro – безумовна радість для поціновувачів уніфікованого дизайну. Зліва розташовано кольорові дисплеї з трьома сенсорними кнопками управління. Справа розташовано колеса регулювання гучності, вони ж є елементами управління при взаємодії з дисплеями. По центру A70 Pro, як і в A90d, розташовано роз’єми для навушників – балансні Xlr 4 pin і 4,4 мм та не балансний 6,3 мм.

Задня панель ЦАПів: пара вихідних XLR та RCA, вхідні коаксіальний, оптичний, USB Type B, AES, також Bluetooth антена та гніздо живлення.

Відмінності наступні – D70 pro SABRE має 12v trigger, D90SE ж має все ще прогресивний на сьогодні в аудіо цифровий IIS роз’єм.

Функціонал задніх панелей підсилювачів фактично ідентичний: пара вхідних XLR та RCA та пара вихідних XLR та RCA. 12v trigger A70 Pro реалізовано у вхідному та вихідному режимах, 12v trigger A90D тільки у вхідному.

Також A90D та A70 Pro мають Type C роз’єм з маркуванням FW – firmware update, призначений для оновлення програмного забезпечення пристрою. Обидва підсилювачі підтримують комутацію з зовнішнім інтерфейсом Topping Ext90, що надає додаткових можливостей у сценаріях підключення попереднім підсилювачем.

Технології

Topping D70 pro SABRE

ЦАП побудований на основі флагманського восьмиканального 32-бітного чіпа ES9039SPRO від ESS із запатентованою архітектурою HyperStream IV, що забезпечує відмінний динамічний діапазон та наднизький рівень викривлень. Відіграє файли до PCM 768kHz з нативною підтримкою DSD1024.

Вихідні технічні характеристики ES9039SPRO, що надаються ESS:

  • +140dB DNR mono mode;
  • +132db DNR per channel;
  • -122dB THD+N mono;

Власна допрацьована схемотехніка перетворення струму у напругу. Забезпечує низький рівень викривлень і шумів та дозволяє розкрити усі можливості ЦАПу

Plug and Play. Технологія, призначена для швидкого визначення та налаштування пристроїв в комп’ютері та інших технічних пристроях на базі Windows 10, Windows 11, MAC, Linux, IOS, Android. Драйвер необхідний лише для Windows ASIO. Функціональність комутації та робота в режимі Plug and Play робить ЦАПи від Topping дуже зручною штукою для домашніх медіасистем.

Для точного відтворення матеріалу та надійного стабільного підключення використовуються провідні якісні рішення. Це 16-ядерний мікроконтролер XMOS XU316 та кастомний драйвер Thesycon.

D70 pro дозволяє вільний вибір виходів. Можливе підключення підсилювача одночасно і по RCA і по XLR. Вибір виходу вручну, або використання обох одночасно.

Разом з цим, вихідний сигнал функціонально збільшили – варіанти 2V і 2,5V за підключенням по RCA та 4V і 5V за підключенням по XLR. Дуже влучне рішення, адже саме підвищення рівня вихідного сигналу ЦАПів Topping – це той аспект, над яким мені у свій час хотілося б побачити роботу.

У ЦАПі також реалізовано функцію попереднього підсилювача, за допомогою якого можна регулювати гучність ЦАПу в акустичній системі.

Aurora UI

Перевагою молодшого стека над старшим є наявність гарно реалізованого, симпатичного та функціонального кольорового дисплея із можливостями обрати входи-виходи, PCM фільтри (усього 7 шт), балансування каналів, регулювання вольтажу сигналу, керування Bluetooth з’єднанням, а також вибору домашнього екрана дисплея та режимів емуляції звуку. На останніх двох опціях зупинюся окремо.

Домашній екран пропонує на вибір три варіанти дизайну:

  • VU – Volume Unit Meter, відображає рівень звукового сигналу;
  • FFT – Fast Fourier Transformation, швидке перетворення Фур’є, що відображає спектр відтворюваних частот.
  • Normal – відображається рівень гучності, тип підключення, рівень підсилення, тип обраного входу та виходу;

У розділі Advanced розміщено вкладку Sound mode, в якій можливо обрати варіант звучання ЦАПа. Усього їх три:

  • Standard – стандартне налаштування звуку, що описано вище;
  • Valve – емуляція лампового звуку. Не змінюючи відчутно балансу частот робить його трохи більш м’яким. Коригування дуже обережне, на недостатньо інформативних навушниках різниця ледве вловлюється. На вдалих зв’язках чудово чутно акуратний вплив.
  • Transistor – емуляція транзисторного звуку. Так само як і з ламповим режимом працює дуже тонко. Звук стає жорсткішим, більш холодним, точним та ударним.

Емуляція лампи та транзистору є незначним якісним відхиленням від сигнатури звуку в режимі Standard.

Bluetooth 5.1. Topping D70 Pro Sabre має підтримку бездротового підключення Bluetooth 5.1. Для підтримки роботи популярних протоколів LDAC, AAC, SBC, aptX, aptX LL, aptX HD використовується чіп CSR8675.

Topping A70 Pro

Додатково оптимізована архітектура. Ново розроблений вхідний каскад із наднизьким рівнем шуму для балансного входу забезпечує кропіткий вхідний імпеданс у 20 кОм, що своєю чергою покращує сумісність підсилювача із вхідними пристроями.

Архітектура підсилення також була оптимізована, що допомогло зменшити шуми та викривлення як у високому так і у низькому режимах підсилення порівняно з попередніми поколіннями.

A70 Pro генерує 17000 mW якісної потужності!

Topping звертає увагу на власних дискретних модулях T’ang-ku-la, що мають триступеневу схему зворотного зв’язку, яка знижує рівень шумів і високочастотних викривлень та забезпечує просто відмінний динамічний діапазон у 147дБ. При рівні вихідної напруги всього у 50 мВ підсилювач забезпечує дивовижний динамічний діапазон у 106,3 дБ.

Виробник запевняє, що це технологічне рішення значно знижує нагрів, забезпечуючи надійність та довгий строк життя компонентів підсилювача, усуваючи при цьому теплові шуми.

Реле регулювання гучності

Topping A70 Pro використовує реле та резисторні ланцюги для реалізації модуля регулювання гучності R2R, що забезпечує точність регулювання гучності навіть на найнижчих рівнях.

A70 Pro оснащений ідентичним з D70 Pro дисплеєм та Aurora UI із майже ідентичним функціоналом. Але він не дублюється, є окремі відмінності. З важливого – вибір Sound mode доступний лише на D70 Pro.

У підсилювачі також реалізовано функцію попереднього підсилювача, за допомогою якого можна регулювати гучність ЦАПу в акустичній системі.

Topping D90SE

Флагманський восьмиканальний 32-бітний ЦАП Sabre ES9038PRO від ESS також з підтримкою запатентованої архітектури HyperStream II, забезпечує відмінний динамічний діапазон та наднизький рівень викривлень. Відіграє файли до PCM 768kHz з нативною підтримкою DSD1024. Канали в D90SE організовано шляхом паралельного застосування 4 каналів ЦАПу.

Знову ж таки, виробник звертає нашу увагу на власні технології перетворення струму у напругу у ЦАПі. D90SE забезпечує окрему конвертацію усіх восьми каналів ES9038PRO та організовує їх паралельну роботу.

Коефіцієнт нелінійних викривлень та шумів D90SE (THD + N) <0.00005%. Динамічний діапазон 134 дБ. Дуже впевнені показники.

Plug and play для швидкого визначення та налаштування пристроїв в комп’ютері та інших технічних пристроях на базі Windows 10, Windows 11, MAC, Linux, IOS, Android також використовується у D90SE як і в D70 Pro.

Застосовано 16-ядерний мікроконтролер XMOS XU216 та кастомний драйвер Thesycon. Таке рішення гарантує відсутність затримок. Крім того, під час передачі файлів через USB, AES, оптику чи коаксіальний вихід для реалізації можливостей clock використовується CPLD (програмована логічна інтегральна схема), внаслідок чого значення джиттера є меншим за -160 дБ. Topping D90SE дійсно здатний передавати сигнал максимально чисто і точно.

На сьогодні I2s наряду з LAN вважаються найбільш сучасними способами комутації. I2s в D90SE підтримує PCM 32bit 768KHz та має нативну підтримку DSD512. I2s роз’єми аудіо пристроїв все ще не завжди мають взаємну сумісність через різні варіанти реалізації розпіновки. Детальні схеми розташування виводів I2s D90SE надано на сторінці ЦАПу на вебсайті виробника.

Крім того, виробник у промо матеріалах до D90SE робить багато акценту на повне, ультимативне розпаковування файлів MQA.

Bluetooth 5.0. D90SE підтримує роботу популярних протоколів LDAC, AAC, SBC, aptX, aptX LL, aptX HD.

D90SE також дає можливість обрати сигнал 2V і 2,5V по RCA та 4V і 5V по XLR. У ЦАПі також реалізовано функцію попереднього підсилювача з регулюванням гучності.

Topping A90D

D у назві підсилювача визначається як Discrete. Фактично A90D є композитним дискретним підсилювачем. 4 NFCA (Nested Feedback Composite Amplifier) модулі є окремими підсилювачами, що побудовані на основі 39 транзисторів за балансною схемотехнікою.

Потужність виходу на навушники становить 9800 мВт на 32 Ом – 9.8 Ват на канал. Динамічний діапазон досягає 145 дБ, а значення THD+N менше 0.000055%.

Допрацьована гібридна архітектура зворотного зв’язку напруга/струм і технологія зворотного зв’язку з ультрависоким підсиленням (UHGF) забезпечують чудову роботу постійного та змінного струму.

Використання точно підібраних резисторів з низьким рівнем шуму дозволило досягти високої потужності при низькому рівні викривлень та фонового шуму. A90D чудово грає не лише з тугими, вимогливими до підсилення повнорозмірними, але й з чутливими внутрішньоканальними навушниками.

Обидва підсилювачі оснащені перемикачем землі (положення Lift та Gnd).

Функція узгодження заземлення розповсюджена у висококласних стаціонарних системах. Проблеми з коректним заземленням можуть бути джерелом шуму та викривлень. У випадках, коли два пристрої, що поєднані між собою, не мають однакового потенціалу заземлення, потребується узгодження заземлення для усунення проблем зі звуком. Таким чином, перемикач «землі», реалізований у підсилювачах від Topping, дозволяє акуратно та точно здійснювати узгодження потенціалів пристроїв.

Звук. Порівняння ЦАП

Тестувалися ЦАПи на підсилювачах Topping та Burson Audio Soloist 3X Grand Tourer.

Topping D90SE

Має чисту, прозору, аналітично-нейтральну подачу. Трохи «добрий» та м’який. Демонструє абсолютно фантастичні показники в замірах. Подібно A90D старший ЦАП Topping має рекордно низькі показники шумів та викривлень.

Все настільки коректно, що були навіть такі, хто припускав, що в Topping навчилися завдяки хитрощам отримувати від окремого програмного забезпечення необхідні якісні показники замірів. Але незалежні експерти власними замірами швидко спростували подібні тези, підтвердивши дуже високий технічний рівень D90SE.

ЦАП дійсно рівний. Може трохи не вистачати акцентів та виразності. Тональний баланс очікуваний – рівномірна презентація усього частотного діапазону. Надглибоких масивних низьких частот D90SE не має, так само як і пронизливого вокалу та іскристо-яскравих високих частот. Однак має класне поєднання точності та плавності. Звук ллється як вода. Легко, без зусиль. Прозорий та чистий.

Подача в цілому повна без мережаних акцентів у мікродетальність та розділення, при цьому, не кидаючись у вуха, усі, навіть найменші деталі запису на місці. D90SE – це гарний пристрій для критичного прослуховування. Макродеталі та мікродеталі знаходяться у відмінному балансі. При класному розкритті детальності бруд та піки в записі ЦАП проявляє, але не кидає їх слухачу в обличчя. Усі ці нюанси запису перед тобою, відмінно читаються, але не мають різкості та не приносять дискомфорту.

Низькі частоти зібрані, але не жорсткі. В них достатньо ваги, щоб звук не відчувався легким, присутня належна точність. Акценти саб-басу чи мід-басу відсутні. При цьому, забезпечується гарний контроль та швидкість навіть при роботі з вибагливими критичними планарними навушниками.

Середні частоти акуратні, детальні та переважно спокійні. Нейтральні, звісно. D90SE має тембральну красу та емоційність, але проявляє це помірно, зберігаючи спокійну сигнатуру подачі. СЧ грають чисто, не масивні, дуже інформативні та комфортні для прослуховування.
Високі частоти окреслені, чисті та переважно спокійні. Відчувається якісна фактурність. Відсутня зернистість, бруд чи відчуття втрати інформації. Мікро- та макронюанси, закладені в записі, класно читаються та відіграються з правильним балансом. Високі частоти типово для класної реалізації Sabre мають гарне позиціювання у просторі та якісну протяжність. Затухання високочастотного діапазону насичені та інформативні.

Topping D70 Pro

Своїм звучанням не особливо далеко уходить від D90SE, але все ж відмінності є. Перш за все він не такий рівний. Злегка масивніший, трохи більш емоційний, місцями навіть агресивний. Детальність висока, але баланс трохи зміщено в акцент на макро образи. Звук натуральний, з легким додаванням тепла. Додано його обережненько, що відображається у легкому тембральному насиченні відносно D90SE без втрати прозорості при цьому.

Беручи за основу звучання старшого брата, D70 Pro додає трохи маси, енергії та драйву по всьому частотному діапазону. Удар на низьких частотах більш окреслений, виділено вокал, інструменти середньочастотного діапазону фактурніші та більш драйвові, образи насичені вагою та акцентують глибину, високочастотний діапазон також більш насичений енергією. Звучить це іноді не так акуратно, як D90SE, але звук більш життєрадісний та особисто мене нерідко здавався цікавішим.

За сценою пристрої близькі – є і глибина і ширина, якісно також не став би їх ранжувати, обирати між ними більш доцільно виходячи із вподобань саме у сигнатурі звуку. Хіба що D90SE трохи точніший у позиціюванні.

Перевага новішого D70 Pro у наявності функціонального дисплея, можливості вибору зазначених вище відмінно реалізованих Sound modes (стандартний, ламповий, транзисторний) та в більш сміливій реалізації ES9039SPRO (нагадаю, D90SE побудовано на основі ES9038PRO, а от Topping D90 III Sabre вже побудовано но двох ES9039SPRO).

Звук. Порівняння підсилювачів

Окрім D70 Pro та D90SE підсилювачі тестувалися з ЦАПами M2tech Young та Chord Hugo 2. Пара з відчутно різним звучанням для тестування чутливості підсилювачів.

Відносно сухий, дзвінкий та стрункий M2tech Young на однобітному Burr-Brown PCM1795 з акцентом на верхню частину частотного діапазону відмінно зігрався з обома підсилювачами та забезпечив класну передачу повітря, свободи звуку, чистоти та виразності високочастотного діапазону. Але краще він пасував до більш теплого та фактурного A70 Pro.  Жирний, глибокий, насичений тембрами та схильний до макро подачі Chord Hugo 2 на FPGA забезпечив акцент на низьких частотах,  вокалі, глибині та тривимірності побудови музичної картини. В пару до нього я побачив цікавішим більш прозорий та точний A90D.

Topping A90D

Відіграє з вибагливими навушниками взагалі без відчутних спрощень чи недоліків. Звук рівний, є класна динаміка та ударність, але відсутні яскраво виражені ефектно-смачні акценти, притаманні аналогічним підсилювачам, лише дорожчим в 5 разів.

A90D нейтральний, натуральній, точний та прозорий. Але нейтральність еталонно рівного A90D не робить його сухим, нудним чи не виразним. Навпаки, він достатньо енергійний, а його рівність сприяє правдивому відіграванню акцентів в записах, дуже вдало передає характерні особливості звукової сигнатури ЦАПу та навушників, не демонструючи ознак поганої сумісності. Усі протестовані навушники гарно розкрилися з цим підсилювачем.

Має гарні параметри сцени – як глибину з шириною, так і відчуття тривимірності.
Роздільна здатність та технічність контролю частотного діапазону від низьких до високих частот в підсилювача також класні. Надмірна різкість, м’якість та нерозбірлива каша з нього не виходить. Викривлення в A90D на мінімальному рівні.

Місцями підсилювач не має перенасиченої чи дуже виразної подачі, притаманної в рази дорожчим преміальним підсилювачам для навушників, але він позбавлений відверто слабких сторін та недопрацювань. Щобільше, є відрізки композицій, що звучали чистіше та розбірливіше ніж я звик їх чути на значно більш коштовних підсилювачах. Інженери Topping дійсно забезпечують низький рівень викривлень у своїх пристроях і це чутно.

Низькі частоти ударні, точні та швидкі. Чесно кажучи, очікував менш агресивної сигнатури, але у відриві від D90SE стало зрозуміло, що A90D здатний видавати більше напору та енергії в нижній частині частотного діапазону.

Середні частоти нейтральні, прозорі, детальні, чіткі та акуратні, мають гарну інформативність, передачу емоцій і тембрів. Класно контролюються швидкість, піки та різкість. Відчутної ваги чи забарвлення в середньочастотному діапазоні підсилювач не додає, але класно передає особливості навушників та ЦАПу.

Високі частоти чисті, забезпечується протяжність, інформативність, технічність і детальність. Повітря, глибина сцени, робота з простором – усе це A90D вміє, але значною мірою сигнатура високих частот також сильно залежатиме від навушників та ЦАПу.

Високі частоти мають кількісно оптимальну присутність та сигнатуру, що балансує між спокійною та виразною залежно від системи та записів. Вони доволі енергійні, але до яскравості високочастотний діапазон майже не доходить. Інформативність та технічність підсилювача на ВЧ на класному рівні. Можуть звучати вільно, можуть звучати точно, знову ж таки, залежно від характеру ЦАПу та навушників, але в будь-якому випадку мають якісну зібраність і нарікань ні з яким із джерел не викликають.

Topping A70Pro

Молодший із підсилювачів не поступається в розкачці навушників, та й за звучанням не уходить далеко від старшого. Він злегка програє в чіткості, трохи м’якший, але зі збереженням енергії, виразності та якісних акцентів у звуці.

Загальна сигнатура злегка тепліша по всьому частотному діапазону. Він має тверді масивні низькі частоти, трохи теплий середньочастотний діапазон без провалів, піків, глухоти чи яскравості. При цьому СЧ виразні та мають класну фактурність. Високі частоти доволі масивні, не різкі, навіть більш комфортні та відмінно читаються.
Параметри сцени співставні. Затухання повільніші та більш насичені в A70Pro.

Стосовно якості потужності підсилювачів та взаємного розкриття з найвибагливішими навушниками.

Підсилювачі Topping в першу чергу дивують співвідношенням кількості та якості потужності до дуже компактних акуратних розмірів. Мені доводилося користуватися великою кількістю значно більших пристроїв із меншою та гіршою підсилювальною частиною, але є лише одиниці підсилювачів подібних розмірів із близькою до A90D та D70 Pro якістю та кількістю підсилення.

Дійсно унікальні коробочки від Topping. Здавалося б, маючи навушники найвищого рівня, що на папері потребують серйозного підсилення (а це зазвичай здорові дорогущі ящики, що лякають більшість людей і розмірами та вартістю і доцільністю), немає жодного сенсу дивитись на пристрій середніх цінових категорій. І точно не варто розраховувати на компактність підсилювача.
І тут посміхаються підсилювачі від Topping. Вони здатні на якісну роботу з дуже вибагливими навушниками. І вони не просто розкачують їх по нижньому краю, але й пристойно грають!

Abyss Diana, HEDDhone, Hifiman HE6se – це дуже вибагливі навушники, що комфортно почували себе під час прослуховування на величезному 200 Вт підсилювачі для акустичної системи. І якісне підсилювальне рішення для таких навушників, за загальною кон’юнктурою ринку, ви не придбаєте дешевше ніж за приблизно 2 тисячі доларів.

Але A90D та A70 Pro роблять свою роботу не тільки номінально. Вони дійсно гідно грають на тугих повнорозмірних варіантах. І тут важливо розуміти, що мова йде не про те, щоб подолати усі підсилювачі для навушників своїм «бюджетним» рішенням. Річ у тім, що інженери Topping поставили перед собою мету – зробити компактний і доступний підсилювач, здатний чесно та сумлінно відпрацювати під заявленим навантаженням, якого буде достатньо для будь-яких навушників. І це їм вдалося.

Справжнім стрес-тестом для підсилювачів Topping стали Hifiman HE6se. З-поміж використаних у тесті вони є найбільш тугими та складними для повного розкриття навушниками. Hifiman HE6se мають характеристики опору та чутливості близькі до характеристик Hifiman Susvara (HE6se імпеданс: 50 Ом, чутливість: 83,5 дБ, Susvara імпеданс: 60 Ом, чутливість: 83 дБ). І з досвіду прослуховування HE6se та Susvara я цілком розумію чому частина власників Hifiman Susvara надавали та все ще надають перевагу прослуховуванню цих навушників з підсилювачами для акустичних систем.

Hifiman Susvara та Hifiman HE6 стали легендарними не тільки завдяки фантастичній якості звуку. Але й завдяки шаленій вибагливості до підсилення. В часи презентації цих моделей їх характеристики здавалися просто неадекватними відносно ринку підсилювачів для навушників того часу.

Сьогодні преміальні підсилювачі для навушників, що претендують на максимум в індустрії, виготовляють свідомо акцентуючись на їх взаємному із Сусварою розкритті, про що виробники люблять вказати у промо матеріалах (для розуміння того, наскільки непростою задачею є повноцінне розкриття Сусвари, можна подивитися на вартість рекомендованого виробником підсилювача Hifiman EF1000, що виробляється на замовлення та є нечастим гостем навіть в офлайн магазинах Hifiman через кропіткий підбір рідкісних транзисторів). Неймовірно тугі Hifiman Susvara та HE6 є контрольним тестом, справжнім бенчмарком для підсилювача для навушників.

І підсилювачам від Topping до снаги впоратися з Hifiman HE6se. Вони грають їх, при чому не задовільно, а на впевнену оцінку “Добре”. При тесті не відчувалося характерних ознак недостачі потужності. Жодних натяків на пласкість та яскравість. Характерна для HE6se гострота, жорсткість та натуральність звуку були передані належним чином. Властивий їм чудовий чорний фон також передано відмінно. Єдине що можу сказати – HE6se спокійно можуть поглинати й більше. Завжди здається, що їм є куди зростати. Але до цього висновку я дійшов і при прослуховуванні їх з Burson Grand Tourer і з Audio-gd HE9, тому це скоріше специфіка дуже “голодних” випромінювачів ніж проблема підсилювачів Topping.

A90D звучав трохи зібраніше, потужніше та впевненіше, розкриваючи фірмову гостроту та динаміку навушників і даючи кращий чорний фон з цікавішим пропрацьовуванням матеріалу в глибину. A70 Pro просто менше пасував як зв’язка (суб’єктивно). М’якший, тепліший, з теплим фоном, але при цьому так само якісно розкачав HE6se. Звучить класно, але не зовсім вірний дует по сумісній тональній характеристиці.

У тестах з HEDDhone A90D зміг передати чудову рафінованість звуку навушників з сигнатурним простором, повітрям, ешелонуванням та розділенням інструментів. Створив чудову тривимірну панораму з гарною глибиною. Подача рівна, відмінна чіткість, протяжність, точність та контроль. A70 Pro, знову ж таки, трохи менше пасував під звукову сигнатуру навушників, але гарно їх розкачати, зробити м’якшими, більш мелодійними та приємними для прослуховування зміг дуже впевнено.

Abyss Diana ж дуже цікаво звучали як на A90D, так і на A70 Pro. Виразні. Емоційні. З гарним контролем. З A90D бували злегка різкими та агресивними, з A70 Pro енергійними та масивними. На старшому підсилювачі вокал та інструменти чіткіші, прозоріші, більш витончені. На молодшому підсилювачі вони більш фактурні, тілесні та смачні тембрально. Різниця смакова.

Порівняння стеків Topping

Щодо порівняння стеків – тут усе дуже схоже на співвідношення підсилювачів.

Стек 70 серії трохи більш насичений, фактурний та мелодійний. Має більше ваги по діапазону, м’якший, тепліший та масивніший на низьких частотах. Він більш повнотілий та тепліший на середніх частотах, має більше ваги на високих частотах та трохи більше акцентує макронюанси. При цьому має повноцінні дисплеї та збільшену функціональність.

Старшому стеку він програє в точності, ударності та прозорості. Він технічніший та більш нейтральний. Стек 90 серії є, безумовно, цікавішим для аналітичного прослуховування, вислуховування деталей запису та потенційно має кращу синергією з більшою кількістю навушників.

Сумісність стеків Topping з внутрішньоканальними навушниками тестував з вітчизняним топом від Ambient Acoustics – 24-драйверними арматурними MAD24.

Звісно, завдяки грамотній реалізації пристроїв, фоновий шум з чутливими арматурами повністю відсутній.

MAD24 за почерком теплі, масивні, з легким аналоговим забарвленням. Визначна риса – без сумніву одні з найбільших образів інструментів на ринку внутрішньоканальних навушників.
І, звісно, якісна стаціонарна пара дозволяє отримати максимум звуку від  MAD24 та максимально розкрити грандіозність їх звукової сигнатури. Старший, більш нейтральний стек, краще заграв із забарвленими MAD24. Тепла молодша пара Topping разом з MAD24 також звучала дуже круто та ефектно, але все ж таки занадто жирно (суб’єктивно).

Висновки

Topping D90SE та Topping A90d і Topping D70 Pro Sabre та Topping A70 Pro є дійсно технічно відмінними та музично красивими парами. ЦАПи дуже конкурентні – нейтральний універсальний D90SE і злегка жирний та смачний D70 Pro Sabre. Два відмінних варіанти на вибір відповідно до ваших вподобань.

Підсилювачі ж – це взагалі опції з фантастичними value for money. Прозорий та точний A90D відмінно закриває потреби у високоякісному підсилювачі, так само як і A70 Pro зі своїм трохи більш мелодійним забарвленням.

Моє знайомство з пристроями від Topping залишило після себе виключно позитивні враження. Приємно бачити, що є виробники, котрі намагаються надати користувачу максимум за адекватну вартість. Принаймні, вироби від Topping наштовхують саме на такі думки. Однозначно варті уваги, безперечно варті своїх грошей і очевидно не просто так заслужили відмінну репутацію на заході.