Всі автори

Вже майже “класика” – огляд HiFiMAN Arya Stealth Magnet

Вступ

Все починалося з купівлі в Києві на Почайній навушників Koss Porta Pro і CD-плеєра Panasonic з прогресивною на 2000 рік системою буфера Anti Shock System! Не хочеться зараз розповідати довгу історію тернистого шляху аудіофіла-меломана, але я впевнений, що в кожного з тих, хто зараз читає огляд на навушники HIFIMAN Arya Stealth Magnet, є своя подібна історія. Вона і привела їх до огляду продукції геніального Dr. FangBian! HIFIMAN дійсно здійснив революцію в портативному аудіо! 

Пройшло дуже багато часу з того моменту. Я переслухав десятки навушників. Пам’ятаю, як вперше послухав HE-400, і мене дуже вразив потужний бас саме цих! Здавалося, що я слухаю не навушники, а стаціонар! В той час я ще знаходився на стадії плеєра Sony товщиною в пару міліметрів і навушників AKG K416P, а революційний плеєр Iriver Astell Kern AK100 ще тільки з’являвся в Україні. Але ж як звучали HE-400! 

Однак навушники були відкритого типу, і мені було незрозуміло на той час, для чого придумали відкриті навушники, що не мають звукоізоляції. Я їх не придбав, оскільки не бачив сенсу мати подібні.  Досвіду було небагато.

 З того моменту пройшло, мабуть, років 8 , коли я вдруге послухав продукт компанії HIFIMAN. Переслухавши, мабуть, майже всі навушники закритого типу, і зупинившись на Sony MDR-Z1R, я неочікувано знову відкрив для себе звук HIFIMAN у навушниках Ananda! Це була ще перша версія 2018-2019 років. Тоді я здійснив перехід із закритих на відкриті навушники. Ananda за 1000$ з легкістю технічно обходили топові навушники Sony MDR-Z1R за 2500$! «От тобі і Китай!» – подумав я! Тональний баланс, сцена, високі та середні частоти, рівномірність ачх, динаміка – Ananda перемогли майже у всьому! Не вистачало в них лише басового «панчу», під який хочеться хитати головою в такт музиці!

Та питання тонального балансу для мене стояло завжди попереду! Саме тому навушники майже всіх виробників топів я не розглядаю для купівлі через невірний тональний баланс для мого слуху. Це не кидання каменів на їхню територію, просто хочу сказати, що у кожної людини слух різний. Саме тому не кожному HIFIMAN будуть звучати так природно, як для мене! Точно так, як для когось Flac 16/44.1 звучить краще, ніжвідбірні оцифровки з вінілу! (До речі, кожен охочий може перевірити різницю між cd- та vinyl-rip в салоні «Era in Ear» в Києві: моя колекція зразків ріпів є там. Хто б там що не казав про те, що людина не чує звуки вище 20 кгц, але факт утворення гармонік в звуках до рівня вище 20 кГц ніхто не відміняв! Хто грав коли-небудь на смичкових інструментах, прекрасно розуміє, що таке резонанс.

То ж повернемося до нашого огляду навушників, про які ще не було написано ні слова! HIFIMAN Arya Stealth Magnet. Це вже друга інкарнація цих навушників. Хочу уточнити, що зараз вже є третя версія HIFIMAN Arya Organic, але впевнений, що більшість читачів огляду і так в курсі цього. Магазин «Era in Ear» у Києві ласкаво надав мені HIFIMAN Arya Stealth Magnet для написання огляду.

коробка від навушників Hifiman Arya

Це не буде типовий огляд у порівнянні з багатьма різними навушниками і з п’ятьма різними джерелами звуку. Я писатиму про власні враження з одним, але дуже якісним цап/підсилювачем австралійським Burson Audio Conductor 3X Reference і транспортом у вигляді Mac Book 15 Pro 2017. Хочу зауважити, що мій Mac Book Proвиводить звук напряму до Burson, оминаючии системне аудіоядро COREAUDIOD. Інакше COREAUDIOD негативно впливає на звук. Доречі, навіть після активації Direct mode на High Sierra не кожна версія Audirvanaоминала COREAUDIOD! Це було легко перевірити у «Моніторингу системи». Наприклад, остання версія Audirvana Origin продовжувала використовувати COREAUDIOD навіть з активованим Direct Mode! Споживання процесору становило від 2-10% в залежності від частоти дискретизації. Так що в огляді буде версія Audirvana Plus 3.03 (3007). На цій версії COREAUDIOD не працює зовсім. Звук виходить напряму. 

Тестове обладнання:

– ЦАП/підсилювач Burson Audio Conductor 3X Reference. Блок живлення Burson Super Charger 5A.

– 4 Операційних підсилювача Burson Audio Vivid.

– 4 Операційних підсилювача Burson Audio Classic.

– 4 Операційних підсилювача NJR Muses01.

– Mac Book 15 Pro 2017, Audirvana Plus 3.03 (3007). Медіатека з відбірних Hi-res та Vinyl rip.

– Кабель AudioQuest USB Type-C Forest 1.5m.

– Кабель Meze Mono 3.5 mm Silver-Plated PCUHD Premium Cable.

– Навушники HIFIMAN Arya Stealth Magnet.

– Навушники HIFIMAN Ananda Nano 2023.

– Навушники HIFIMAN He1000se.

– Навушники Focal Clear Mg Pro.

– Навушники Audeze LCD-2 Classic.

Комплектація, конструкція, ергономіка

Навушники постачаються в звичайній картонній коробці. Без пафосу! Всередині знаходяться HIFIMAN Arya Stealth Magnet, підставка під них та кабель з jack 6.3 mm. От і все! Жодних буклетів, змінних амбушур і додаткових кабелів!

Чесно кажучи, це одна з найскромніших комплектацій, що мені зустрічалися! Особисто для мене не має значення саме пакування. Впевнений, що той, хто купить Арію, вже має свій власний кастомний кабель та численні аксесуари! Але все ж таки відсутність кейсу для когось може стати мінусом. Єдиний кабель на стаціонарний джек 6.3 мм нам натякає: це навушники не для портативу, а для стаціонару. Сам у минулому підключав Ananda першої версії до Astell&Kern SP1000 разом із рідним підсилювачем Astell&Kern SP1000 AMP. Здається, він видавав 12 vrms без навантаження, але все ж перші Ananda він розкривав на межі. Знаєте, гучність це ще не все. HIFIMAN Ananda Non Stealth Magnet мали чутливість 103 дБ і опір 25 Ом, а Arya Stealth Magnet – 94 дБ і опір 32 Ом. Мені здається, питання сумісності з портативом зняте! 

З комплектацією також все зрозуміло! Всі кошти, що ви заплатили за HIFIMAN Arya Stealth Magnet, вкладені саме в якість звуку! І тут є за що платити! Але про це трохи згодом.

Навушники зроблені так само, як і Ananda. Всі деталі «підігнані» добре: немає жодних щілин між елементами корпусу. Матеріал корпусу і амбушур навушників – аналогічний. Проте я вважаю, що за 5 років компанія HIFIMAN стала випускати амбушури якіснішими. Звичайно, це далеко не топ-якість виготовлення навушників, але Arya Stealth Magnet просто зроблені добре. Знову відчутно, що більшість коштів HIFIMAN вклали у звук!

Кілька речень про ергономіку: Arya дуже зручні! «Сидять» на голові краще, ніж Ananda Nano. Попри вагунавушників в 404 грами, тиск, що вони створюють на голову, мінімальний. Тобто можна сидіти годинами і практично не відчувати їх на голові. Весь час при написанні огляду я провів у навушниках. Все ідеально!Амбушури торкаються голови дуже делікатно, в жодному місці не передавлюючи її. Вони не пропускають звук через нерівномірне прилягання до голови. Жодного дискомфорту! За це від мене найвища оцінка!

Про стоковий кабель нічого не скажу. Я не в захваті від звуку будь-яких навушників не через балансний вихід. Дуже шкода, що балансного кабелю в комплекті немає. З моєї точки зору, якщо навушники мають можливість підключення до балансного виходу, то вони мають тестуватися саме через баланс. Бо варто зауважити, що ефект при переході від небалансного на балансне підключення майже у всіх джерелах схожий: як у Burson Audio Conductor 3X Reference, так і у Astell&Kern Sp1000+Sp1000 AMP звук іде на рівень вище через балансний вихід! Так що відсутність балансного кабелю у комплекті – це також очевидний «мінус». 

Звук HiFiMAN Arya Stealth

Ну, ось і дійшов я до найголовнішого: звуку.

Всі ми маємо різний слух. І серед конкурентів ці навушники мені здались найбільш збалансованими і тонально вірними. Це не означає, що інші навушники гірші. Ні! Вони просто інші. З першої хвилини я зрозумів, що саме HIFIMAN Arya Stealth Magnet пробудуть в мене на прослуховуванні довше за решту навушників. 

Прослуховування відбувалося через XLR кабель Meze Mono 3.5 mm Silver-Plated PCUHD Premium Cable 1.3 м (XLR Furutech). Були встановлені чотири операційні підсилювачі NJR Muses01, оскільки, на мою думку, саме вони мають найкращу синергію з Burson Audio Conductor 3X Reference і навушниками HIFIMAN Arya Stealth Magnet. Операційні підсилювачі дійсно доволі сильно змінюють характер звуку в Burson. Але якщо писати і про це, то вийде ще один огляд на операційні підсилювачі для Burson Audio Conductor 3X Reference!

Сцена, деталізація

Перше враження – «вау!» Одразу звертаєш увагу на вірне розміщення інструментів. Сцена сприймається натуральною, розділення планів – ідеальне! Об’єм вражаючий! Уявна сцена великих розмірів, глибока та дуже широка. На 80% записів звук грає явно за межами вашої голови! Але, чесно кажучи, глибина може бути і більшою. Навушники залежні від якості запису. По залежності я б оцінив їх на 7,5 з 10. Якісний запис відправить вас на концерт Rammstein, а неякісний – змусить просто видалити його з плейлиста! 

Також знову хочу зауважити залежність звуку цап/підсилювача Burson від заміни операційних підсилювачів. Разом із штатними «операційниками» Burson Audio Vivid звук значно ближчий до слухача і він більш інтимний, інструменти – більше розділені по глибині. Але мені така подача «не зайшла» зовсім. Burson Audio Classic робить звук значно глибшим у просторі, але він більш лінійний. Вже краще! Синергія з операційниками Muses01 пішла ще далі: сцена максимально глибока, чудове розділення планів та максимально живий звук! Трохи про деталізацію: HIFIMAN Arya Stealth Magnet мають майже рівновагу між макро- та мікродеталями звуку, з легкою перевагою в мікродетальність. Але б мені хотілося чути масивніший та масштабніший звук, в який вкладено більше енергії та емоцій!

Низькі частоти

Низькі частоти – надзвичайно швидкі, чіткі і чудово контрольовані. Структура просто відмінна! Одразу хочу попередити, що баси мають середню вагу, навіть ближче до легкої! Верхні низькі частоти займають своє чітке місце: вони не виходять на територію середніх частот. Спочатку я не відчув якогось очевидного акценту певної частини низьких частот. 

Але при детальному прослуховуванні став відчуватися легкий, ледь вагомий акцент на мідбасі. Тому за рахунок цього акценту на фоні відносно лінійних СЧ та ВЧ можу назвати ці навушники нейтральними з дещо теплим відтінком звуку. НЧ дуже добре локалізовані у просторі, вони не губляться на сцені, їх легко відчути і вони складають «серце» композиції. Тепер трохи критики: не вистачає потужності удару низьких частот. Так і хочеться приплюсувати кілька децибел в деяких ділянках! 

Arya Stealth Magnet – навушники не для «басхедів». Звук трохи аналітичний, навіть сухий. В цьому вони більше схожі на Ananda, яким на мій погляд не вистачало басового «панчу», що примушує хитати головою в такт музиці. Я не кажу, що в них не хочеться цього робити! Просто знаючи, як відіграють деякі «топи», наприклад, Meze Empyrean, починаєш розуміти, що MezeEmpyrean значно кращі у цьому плані. Але ж і цінник у них в 2-3 рази вищий! Так що мої зауваження є не зовсімкоректними. НЧ є в тих піснях, де вони є. Їх не буде там, де їх не закладено! Тому я назвав би ці навушники жанрово універсальними. Мені в них однаково приємно слухати і «Another One Bites The Dust» групи «Queen», і«La Campanella Paganini» у виконанні Salvatore Accardo.

Середні частоти 

Середні частоти – сильна сторона цих навушників. Тембр, як тенорового чоловічого, так і жіночого голосу предано дуже натурально! Немає відчуття «штучності» в середніх частотах. Cередній діапазон АЧХ є технічним, помірно емоційним та рівним! Кількість деталей неймовірна. Все природно: жодних прикрас! Ноти розділені одна від одної чудово.  Вокальну музику дуже і дуже приємно слухати. Голос Lewis Capaldi в пісні «Someone YouLoved» страшенно бере за душу! Ти буквально відчуваєш тілом його голос! Про середні частоти більше не має що сказати: описувати негативні моменти не потрібно , адже їх тут немає!  Найвища оцінка!

Високі частоти

Ще однією перевагою HIFIMAN Arya Stealth Magnet є, звісно, високі частоти! Абсолютна нейтральність!Так я можу охарактеризувати «високі». Їх в міру багато, вони дуже обережні, делікатні, знають своє місце у запису. Це дуже класно, що високі частоти «не лізуть вперед» заради створення псевдодеталізації. Чесно кажучи, не пам’ятаю у своїй медіатеці пісень, що звучали б погано саме через неякісно відтворені високі частоти. Контроль чудовий! Швидкість атак та затухання майже максимальні. 

Хочеться сказати, що ВЧ «не ріжуть вухо» навіть у записах, де наявність сибілянитів починає псувати чудову пісню! Повторюється ситуація з низькими частотами: високих частот рівно стільки, скільки закладено у записі. Звук не прикрашений за рахунок ВЧ діапазону. Акустична музика дійсно є фішкою цих навушників. Як вже казав, HIFIMAN Arya Stealth Magnet класно відіграють любий жанр, але все ж таки на записах класики та джазу/блюзу ви відчуєте справжню красу звуку Arya! І парадокс: часом мені не вистачало «повітря» та ясності у записах. 

Підсумок

HIFIMAN Arya Stealth Magnet – це чудові навушники! Вони технічні, нейтральні та вірно збалансовані. Це одні з «найрівніших» навушників, що коли-небудь чув! Я не назвав би їх навушниками «останньої гри» для меломанів з обмеженим бюджетом! Конкуренція з роками стає все сильнішою у даному ціновому сегменті, так що навіть HIFIMAN самі собі її створюють в середині власної лінійки навушників! За свою ціну вони мають дуже скромний комплект, але якість звуку знаходиться на феноменальному рівні!

Плюси:

 • Співвідношення ціна/якість.
 • Чудова деталізація/сцена.
 • Технічність усіх частот.
 • Тонально рівні.
 • Емоційна середина, рівний верхній регістр.
 • Чудова стереопанорама.
 • Легкий звук, що не стомлює.

Мінуси:

 • Скромна комплектація та матеріал навушників. 
 • Сухуватий, аналітичний бас.
 • Музика може звучати глибше.
 • Час від часу хочеться звук зробити голоснішим для більшого відчуття НЧ.

Порівняння

Focal Clear Mg Pro

Сцена, деталізація

Навушники є менш вимогливими до підсилення. В порівнянні з Arya Stealth Magnet сцена трохи вужча в ширину, менш глибока і не з таким чітким позиціонуванням інструментів. Розділення планів також краще у Arya Stealth Magnet! Висота уявної сцени однакова. Таке собі своєрідне позиціонування із меншою кількістю мікродеталей. Вокал ближчий в просторовому плані. Через це звук інтимніший, значно ближчий до слухача. Залежність від якості запису тепер виходить на перший план! Особливо важливо, щоб сцена була гарнопропрацьована в глибину! Якщо звук гарно не записаний вглиб, то звук інструментів та голосу буде «бити прямо в лице»! Звук гратиме у вухах, а не за межами голови! За рахунок більш підкресленого НЧ діапазону всі деталі звуку є крупнішими за розміром, але більш згуртованими, з меншою кількістю повітря у просторі, ніж у Arya.

навушники focal clear mg pro

Тембрально Focal Clear Mg Pro дуже непогані, але HIFIMAN Arya Stealth Magnet звучать дійсно натурально! При прослуховуванні Focal Clear Mg Pro складається враження, що Clear мають значно більший динамічний діапазон звуку за рахунок більшої контрастності нот. Звук у Arya одноманітніший. До речі, прогрівання навушників Focal Clear Mg Professional змінило звук в кращу сторону!

Низькі частоти

Бас не такий технічний, але достатньо швидкий, як для динамічних навушників. Звук тілесний! Деталізація НЧ менша, ніж у ізодинамічного конкурента. Атака швидка, але не максимальна. Затухання НЧ в порівнянні з «ізодинамами» трохи повільніші. Нижні октави потужніші, басовий удар значно сильніший, ніж у Arya. Низькі частоти гірше сформовані та локалізовані у просторі. Вагомість кожного інструмента «Кліри» передають відмінно! Поп, транс, електро Focal відіграють краще. В HIFIMAN Arya Stealth Magnet мені постійно хотілось підняти гучність для кращого відчуття удару. У «Клірів» же гучність не хочеться підвищити до такого рівня. Він є сильним на малій і середній гучності на відміну від конкурента.

Середні частоти

Середнім частотам не вистачає деталей в порівнянні з «ізодинамікою». Кількість нюансів ніби і достатня, але в порівнянні з HIFIMAN Arya Stealth Magnet їх менше. Та чи потрібні нам ці деталі при прослуховуванні? І так,і ні. Можливо, потрібно бути більш розслабеним і не таким сконцентрованим на них під час прослуховування музики?

Дуже важливо зауважити, що за рахунок особливостей роботи динамічного драйвера ти ніби відчуваєш музику, відчуваєш голос і емоції! Це досягається за рахунок сприйняття руху повітря від динамічної мембрани. Нанометрова мембрана Arya Stealth Magnet все одно не дасть так відчути рух, як це робить динамічний драйвер Focal Clear Mg Pro! Вона не буде рухати повітря з такою силою, як робить це динамічний драйвер! Щодо сибілянтів скажу, що їх, як не дивно, чути сильніше у Focal Clear Mg Pro, ніж у HIFIMAN Arya Stealth Magnet. Ось такі справи! Усі недоліки запису краще передають французькі навушники.

Високі частоти

Як на мене, високі частоти трохи завуальовані! Наявна гарна деталізація. Однак HIFIMAN Arya Stealth Magnet тут попереду! У Focal Clear Mg Pro відчувається невеликий спад в певній частині звукового спектру верхнього діапазону АЧХ. Начебто у еквалайзері взяли і прибрали певну цікаву частину високих частот! Але все ж таки високі частоти присутні в достаній кількості, відіграючи музику дуже делікатно, не дратуючи слух. Особисто мені не вистачає прозорості у ВЧ.

Audeze LCD-2 Classic

Просто розкішні навушники! Як візуально, так і технічно! Шкода, але це порівняння, а не повноцінний огляд! І так :

Сцена, деталізація 

Серед учасників огляду є одними з найменш вимогливих до підсилення. Гратимуть і від портатива! Щодо сцени, Audeze LCD-2 Classic мають найкращу арену та деталізацію! Сцена значно краще побудована, ніж у FocalClear Pro Mg. Відрив від HIFIMAN Arya Stealth Magnet є, але він незначний: перше на що звертаєш увагу – глибина. Вона відпрацьована краще! Наявна надзвичайна кількість повітря у просторі і просто бездоганна деталізація! Є солідний контраст між макро- та мікродеталями у динамічній музиці, тут Arya Stealth magnetповодить себе значно спокійніше.

Низькі частоти

Бас, безумовно, потужний, чистий і технічний! Основною відмінністю від HIFIMAN Arya Stealth Magnet є акцентований бас. Загалом, можу зробити висновок, що удар відчувається на Audeze сільнішим, при аналогічному об’ємі та вазі.  Дрібні коливання повітря відчуваються на всі сто! Технічно баси дуже близькі з легкою перевагою Arya Stealth Magnet, тому справа зводиться до того, який вам бас більше до вподоби. Audeze LCD-2 Classic – це навушники із затмененою подачею музики через сильніший бас і не акцентованими вискоми частотами.

Середні частоти 

«Солодкий звук» LCD-2C спонукав мене згадати про флагмани від Astell&Kern. Середні частоти в Audezeдуже емоційні, солодкі, переливчасті. Тут виробник зробив очевидний акцент на емоційність в «серединці»! Вокал приємний, натуральний і з достатньою вагою. Ноти грають барвами, надаючи музиці приємну теплоту. Звук ніколи не йде в аналітичність. Середина HIFIMAN Arya Stealth Magnet є аналітичнішою і холоднішою.

Високі частоти 

На фоні іншої частини АЧХ, високі частоти у LCD-2 Classic неакцентовані.  Вони не різкі, чисті та прозорі. Звук є ледь згладженим у цьому діапазоні. Але ця згладженість тільки додає звуку делікатності і шовковитості! Нагадаю, навушники мають чудову сцену і розділення планів з великою кількістю мікродеталей. Парадокс – адже при всій неакцентованості ВЧ ми не маємо її дефіциту. Можна констатувати факт, що відбулася чудова синергія Burson Conductor 3X Reference і Audeze LCD-2 Classic! Музикою можна насолоджуватися годинами, не втомлюючись від аналітичності ВЧ! Хочу відзначити акцентування у верхній октаві 12-20 Кгц, що для мене є дуже важливим. Саме цей відрізок відповідає за відчуття прозорості і чистоти ВЧ. В порівнянні за Arya Stealth Magnetзвук є більш притемненим у ВЧ.

HIFIMAN Ananda Nano

Випустивши у 2023 році Ananda Nano, компанія HIFIMAN сама собі ще сильніше ускладнила ситуацію в середині власної лінійки повнорозмірних ізодинамічних навушників! Скажу одразу, HIFIMAN Ananda Nano грають чудово! Особливо, якщо глянути на їхню ціну!

Сцена, деталізація 

HIFIMAN Anada Nano мають дуже гарно побудовану сцену! Схоже на те, що просторово сцена є тіснішою, ніж у Arya Stealth Magnet. В той самий час, музика звучить глибоко і об’ємно, хоч і не так широко! Інструменти Арій розміщені вірніше. Глибина сцени HIFIMAN Anada Nano знаходиться дуже близько до глибини уявної сцени HIFIMAN HE1000se! Але не в ширину точно. Цікаво! Хм))) Стереопанорама побудована пречудово: в просторі між скрипками та контрабасом у «Canon in D» Jean-Francois Paillard Chamber Orchestra просто безліч повітря! Ясність сцени точно вища у Nano. Привіт, відрізок 16-20 кГц! Всі інструменти займають своє місце, деталі чудово сепаровані! Макродеталі достатньо солідні та масштабні. 

Низькі частоти

Ось вам і ізодинамічні начушники для любителів басу! Музика динамічна, бас має гарну масу та удар, структура непогана! До he1000se їм ще далеко по структурі. Бас часом залазить не на свою територію у «чужий діапазон»! HIFIMan Arya Stealh Magnet грають значно нейтральніше: вони мають слабший удар, масу, але у них краща структура та технічність. Ще цікава особливість: у Arya Stealth тіло басу розташовано більше до країв сцен. У Ananda Nano баси можуть домінувати в композиції, у Арій – ніколи! Низькі частоти головних героїв огляду на фоні усіх конкурентів є сухішими.

Середні частоти

У цьому діапазоні частот ці навушники подібні. Можливо, HIFIMAN Anada забарвлені дещо емоційніше!Arya звучать рівніше, в той час як у Ananda Nano наявне ледь відчутне акцентування. Голос вагоміший у Ananda Nano за рахунок підкресленого басу, звук тембристіший. Середину Arya можна охарактеризувати як лінійну та нейтральну, середину Ananda Nano – забарвлену, емоційну! Обидві пари навушників чудово деталізовані. Тембрально Арії звучать натуральніше! Музика на Ananda Nano виглядає більш «електронною» за рахунок тембрального забарвлення високих частот.

Високі частоти

Мені більше подобається, як відіграють тут Ananda Nano: нерізкі і детальні. Тут очевидний V-подібний звук і є акцент на високих частотах: трохи штучно, але дуже цікаво. Технічно вони на однаковому рівні у обох! Маємо у підсумку: Арії у ВЧ звучать натуральніше, менш акцентовано, аналітичніше. HIFIMAN Ananda Nano – це більш штучно забарвлені, акцентовані та ясні ВЧ!

HIFIMAN HE1000se

Тут буде досить коротко. Просто ці навушники знаходяться на іншому рівні!

Сцена за всіма параметрами краща у HE1000se : звук глибший, вищий, значно об’ємніший і структурованіший. Деталізація настільки висока , що хоч відбавляй! Макро теж відчивається масштабнішим і соліднішим – те що треба! Музичні нюанси максимально чисті, ясні, прозорі!

По низьким частотам HE1000se пішли ще далі: збільшилася сила удару, масштаб, структура, технічність. Це просто ідеальні низкі частоти! Тут вже Meze Empyrean знаходиться позаду!

Середина АЧХ максимально чиста та вийнятково емоційна! Все інше не бачу сенсу описувати: Arya StealthMagnet тут ведуть себе значно стриманіше. Вимушений знов повторитися: звук у навушниках HIFIMAN Stealth Magnet є максимально нейтральним!

Оскільки звучання HE1000se є максимально наближеним до ідеалу, високі частоти також не відстають по всім технічним параметрам від загального рівня! Непрогріті HE1000se одразу після купівлі були різкими з переважаючими ВЧ. Я навіть трохи засумував, адже чекав не такого різкого звуку! Тому моментально змінив операційні підсилювачі з Muse01 на Burson Audio V6 Vivid. Музика стала значно спокійнішою і я залишив їх на 100годинний прогрів! Взявши послухати навушники після цього, був надзвичайно здивований: звук кардинально змінився! Тепер вважаю, що це стали кращі високі частоти, які я коли-небудь чув! Меломани і аудіофіли-початківці: завжди прогрівайте апаратуру!

            Узагальнюючи вище сказане, я можу зробити, що HE1000se – це Arya Stealth Magnet, у яких їхні недоліки звели до нуля! Звук Arya Stealth Magnet знаходиться ближче до He1000se, ніж до Ananda Nano. 

Підсумок

Як можна охарактеризувати звук Focal Clear Mg Pro?! По-перше, він не нейтральний. Помірно деталізований, контрастний з теплотою. В них ми отримуємо ударні НЧ, емоційну середину.

До «плюсів» цих навушників я б відніс тілесний, вагомий бас та відчуття музики тілом. Мені подобається спосіб, яким передає музику динамічний драйвер навушників Focal Clear Mg Pro!

До «мінусів» я віднесу не найкращу сцену, невелику нестачу інформативності височастотного спектру іменшу деталізацію звуку, ніж у Арій. Також я відмічу занадто, як на мене, інтимну сцену. Музика з великою кількістю деталей у вискочастотному діапазоні є не кращим вибором для цих навушників. Все-таки HIFIMAN Arya Stealth Magnet є значно більш технічно досконалими і жанрово універсальними навушниками! Звук «Клірів» є дуже цікавим і примушує поставити запитання: «Що краще: технічність «ізодинамів» чи емоційність «динаміки»?». Ці навушники чудово підійдуть для професійного користування в студії, вони викриють усі недоліки неякісного запису. Впевнений, Focal Clear Mg Pro знайдуть своїх прихильників, адже звук цих навушників є дійсно надзвичайно драйвовим і захоплюючим!

Навушники від Audeze – це навушники, що мають нейтральну подачу з дуже приємним затемненим звуком. Бас є більш відчутним, високі – більш згладжені. LCD-2 Classic мають чудовий тональний баланс та технічно виходять далеко вперед від абсолютної більшості «класичних» динамічних навушників. Час уже ізодинамічним навушникам стати еталоном та класикою! У LCD-2 Classic набагато більше спільного із HIFIMAN Arya Stealth Magnet, аніж з Focal Clear Mg Pro. Повірте, якщо ви будете робити свій вибір в бік Audeze чи HIFIMAN, то вибір буде нелегким! Вони багато в чому схожі. Основні відмінності між навушниками я описав – тож вибір за Вами! Потрібно приходити в аудіосалон та слухати!

Чи все-таки HIFIMAN Ananda Nano чи He1000se? Ananda Nano – феєричні та емоційні навушники, а He1000se просто грають у іншій лізі! Потрібно буде тестувати ще довше)

Це все ! Був радий поділитися своїм досвідом у тестуванні навушників! Гарного дня і Слава Україні!