Вступ

HiBy славиться своєю активністю на ринку, софтовими напрацюваннями, адекватною вартістю відносно якості у своїх виробах молодшого та середнього цінових сегментів. Їх плеєри завжди пропонували відмінні розміри та дизайн, якість звуку і функціональність по відношенню до вартості. І до останніх років HiBy не особливо намагалися застовбити за собою позиції у сегменті преміум девайсів портативного аудіо. Першою спробою став HiBy R8, котрий вийшов десь вдалим, десь посереднім, але загалом значної слави здобути не спромігся і закріпитися бренду в статусі виробника топового портативного аудіо з ним не зовсім вдалося.

А от протягом останніх років HiBy почали впевнено рухатися вгору та наразі мають справжній winning streak. Першим великим успіхом став RS6. Незвично швидкий та функціональний R-2R-плеєр, що виправдано став хітом. Зараз армію фанатів збирає R6 Pro II, що у своєму сегменті також став впевненим лідером.

Ми ж розглянемо нинішній флагман від HiBy – мультибітний RS8. Сучасний, технологічний, потужний та технічний – RS8 швидко став у ряд найкращих, що відмітили практично усі, хто мав досвід знайомства з ним. Чому його зустріли так тепло, які сильні сторони має RS8 та що виділяє його з-поміж конкурентів? Відповіді на питання в огляді!

Комплект, будова, дизайн та експлуатація

До комплекту HiBy RS8 входять:

  • Плеєр;
  • Пам’ятний лист з подякою від керівника Hiby;
  • Мануал та картка гарантії;
  • Кабель Coaxial Type C – RCA;
  • Кабель Type C – Type C;
  • Чохол з натуральної шкіри.
комплект поставки плеєра

Фізичні розміри в плеєра серйозні – 143х82х22 мм з вагою в 584г. Будова солідна, матеріал преміальний – титановий сплав. Ряд етапів процесу високоточної обробки з використанням ЧПК апаратури, близько 19 годин роботи з виготовлення та оформлення – саме так RS8 отримує шасі з титану, що має преміальний, високоякісний та ефектний зовнішній вигляд, який личить зразковому флагману нашого часу.

Монотонний сірий дизайн плеєра виглядає дуже приємним, ненав’язливо витриманим та абсолютно не втомлюючим при довгостроковому користуванні. Формою ж плеєр переважно наслідував риси R8 та RS6.

За дизайном HiBy RS8 у багатьох аспектах є допрацьованим RS6. Спільна форма, подібні випуклі грані та зкошені края. Допрацьоване колесо гучності, допрацьована форма фізичних кнопок управління, більш елегантне оформлення.

Верхня та нижня грані пласкі. Завдяки відчутній товщині плеєра комфортно стояти на цих гранях.

На нижній грані RS8 розташовані роз’єми – 3,5 мм небалансний та 4,4 мм балансний з лівої сторони, виокремлені 3,5 мм небалансний та 4,4 мм балансний Line Out роз’єми з правої сторони та Type C роз’єм по центру.

На верхній грані в рівень з корпусом розміщено колесо регулювання гучності під праву руку, захищене від випадкових дотиків гранями з правої та лівої сторін. Воно велике, текстурне та має гарний фізичний відгук з клацанням. У налаштуваннях плеєра можлива зміна напрямку регулювання гучності колесом (за/проти годинникової стрілки).

Бокові грані не пласкі, мають випуклий кут посередині, що позитивно відображається на комфортності тримання плеєра. Завдяки випуклим граням об’ємний RS8 значно краще лежить у руці.

На лівій грані розташовано лише слот для MicroSD карти (заявлено підтримку до 2 Тб).

На верхній частині правої грані розміщено кнопки фізичного управління – кнопка увімкнення-вимкнення плеєра/дисплею, трохи нижче – кнопки перемикання треків та плей/пауза. Кнопки тонкі, пласкі, завдяки об’ємній формі плеєра на гранях вони випуклі з однієї із сторін. Нерівномірна відстань між кнопками та їх випуклість з однієї сторони забезпечують класну тактильну інформативність. Інтуїтивне управління завдяки цьому є дуже комфортним.

При цьому, вхідні роз’єми на нижній грані та колесо регулювання гучності на верхній сильно ускладнюють, а фактично унеможливлюють комфортність портативних «кишенькових» сценаріїв використання плеєра. Хоча, враховуючи габарити, вагу та нагрів девайсу, – такі сценарії точно не мають бути форматом регулярного використання.

Вся задня сторона HiBy RS8 вкрита приємним геометричним абстрактним візерунком, в якому проглядається і трипроменева зірка і перетин медіан правильного трикутника і кубичні об’єкти і шестипелюсткова квітка. Візерунки ці взаємодіють зі світлом та мають голографічний ефект. Великі літери RS займають домінуючу позицію на задній стороні плеєра. HiBy продовжують використовувати ефективне рішення проблеми з наклейкою Hi Res Audio. Не вперше для виробника наклейку Hi Res Audio вирішено нанести одразу на корпус (у нашому випадку одразу дві), щоб покупцю не доводилося наклеювати самому їх (та щоб точно не зміг здерти). Так, в нижній частині «спини» плеєра красуються три логотипи: Hi Res Audio, архітектури Darwin та Hi Res Audio Wireless. Трохи нижче великими літерами нанесено надпис TITANIUM з порядковим номером плеєра. Ще нижче ряд не дуже потрібних користувачу надписів про походження та статус плеєра.

Естетика оформлення дуже приємна – усі візерунки, логотипи та надписи нанесено контрастним відтінком сірого на сірому, тому виглядає усе витримано, стильно та по-дорослому.

Фронтальна сторона плеєра повністю зайнята 5’5 дюймовим дисплеєм із якісною матрицею та мінімальними для світу плеєрів розмірами рамок.

Грані й кути, співвідношення товщини, ширини та висоти в RS8 органічне. Попри на відчутні габарити, за формою плеєр відчувається правильним. Той же A&K SP3000, маючи чудовий дизайн та естетику, змусив мене трохи звикати до співвідношення сторін через доволі широкий дисплей та меншу товщину. З RS8 (на диво) усе відразу відчувалося таким як треба.

Технології

У розрізі роботи операційної системи HiBy RS8 на сьогодні є справжнім передовиком. Як тільки починаєш користуватися ним – одразу вловлюєш відчуття, що в руках тримаєш смартфон. При цьому, смартфон більше ніж задовільний. В цьому випадку це не недосмартфон, а повноцінна робоча станція на основі відкритої операційної системи Android 12. Відкриті маркети APKPure та Play Market із можливістю встановлення додатків без обмежень на борту плеєра з коробки.

За роботу девайсу відповідає процесор Qualcomm Snapdragon 665 та накопичувачі пам’яті 8 GB RAM+256 GB ROM. Це рішення не назвати повноцінно передовим, але інженери HiBy , певно, за результатами тестування визначили, що продуктивності цього чіпсету має бути достатньо для активного користувача аудіофільського девайсу. Тим більше, що Snapdragon 665 – це вершина якості процесорів у світі плеєрів на сьогодні, Ibasso DX300 та DX320, FIIO M17 та M15S, HiBy RS6 використовують Snapdragon 660. Здається, зараз лише Shanling M9 та M9 Plus можуть вихвалятися аналогічним з RS8 процесором.

Виробник додатково наголошує, що HiBy OS оснащено архітектурою прямого транспортування, що забезпечує bit-perfect передачу інформації без втручання системи Android у будь-яких додатках та сценаріях, хай то буде навушниковий вихід плеєра, line out чи передача цифрового сигналу через USB.

До речі, приємно було побачити в HiBy RS8 українську локалізацію. На жаль, не повною мірою. Але це вже рух у вірному напрямку. Усе, що стосується системних налаштувань девайсу, оформлено українською, а частина аудіо налаштувань та налаштування Darwin II викладено англійською. Принаймні, поки що так.

Гарний 5’5 дюймовий IPS дисплей з роздільною здатністю 1920*1080 має якісну матрицю на 16,8 млн кольорів із щільністю пікселів, що дорівнює 403 ppi та оздоблений Cornong Gorilla Glass. Якість без нарікань. Дисплей ближчий до холодних тонів. Кути огляду класні, картинка гарна, яскравості більше ніж мені було потрібно.

Плеєр також має дводіапазонний WiFi (2.4G та 5G), USB 3.1, Bluetooth 5.0 з підтримкою усіх необхідних кодеків бездротової передачі звуку, 16x розпакуванням MQA, підтримку численних аудіо форматів, включаючи підтримку DSD 1024 та PCM 1536.

Крім того, підтримується технологія HiBy Cast, що може стати дуже зручним інструментом для користувача. HiBy Cast дозволяє транслювати картинку дисплея плеєра на сторонній девайс. Тут в кожного сценарії свої, але мені як мінімум було дуже зручно використовувати RS8 у якості стаціонарного ЦАПу (де, забігаючи наперед, RS8 проявив себе зразково як для плеєра), користуючись HiBy Cast. Готовий ЦАП та стрімер зі зручним дистанційним управлінням – будь ласка.

Здоровань HiBy RS8 оснащений акумулятором на 12000 мАг. Навколо акумулятора RS8 розміщено елемент, виготовлений із чистої міді, що забезпечує високу ефективність розсіювання тепла та низькі внутрішні температурні режими навіть у найскладніших сценаріях.

акумулятор Hiby rs8

Плеєр підтримує технологію швидкої зарядки Power Delivery 2.0 потужністю до 20 Ватт. Заряджається значно швидше ніж розряджається при максимальних навантаженнях. Заявлено, що час заряджання становить менш ніж 5 годин. Але мені здалося, що заряджався плеєр до 100% значно швидше ніж 5 годин.

Час автономності зразковий, близький до заявлених 8 годин з балансу та 12 годин з небалансу. Девайс живе дуже бадьоро й автономність в ньому відмінна, щобільше – однозначно серед найкращих. Без навантажень розряджається мінімально.

Незалежне живлення

Елементна база цифрової частини плеєра, ЦАП-складова та блок підсилення у плеєрі реалізовані із незалежним живленням. Вихідні роз’єми 3,5 мм та 4,4 мм також мають окреме живлення для забезпечення максимальної якості звуку та мінімальної кількості викривлень.

Аудіо архітектура Darwin 2

Власна розробка HiBy – Darwin 2 є технологією Hi-Res обробки цифрового сигналу. При еволюції традиційної архітектури R-2R технологія вперше включає такий багатий функціонал як FIR-фільтр (фільтр зі скінче́нною імпульсною характеристикою), контролер нелінійних гармонік, байпас DSD, численні пресети звуку (доступні для налаштування) та можливість перемикання між Oversampling/Non-Oversampling режимами (режим Non-oversampling здійснює миттєву та пряму конвертацію цифрового сигналу у аналоговий, що за твердженням виробника забезпечує більш аналогову та приємну сигнатуру звуку. Режим NOS розкривається сповна переважно на якісних музичних файлах (192 кГц і вище). Oversampling оминає артефакти згладжування завдяки належно налаштованій комбінації правильної передискретизації та надшвидкого lowpass фільтру, забезпечуючи звучання з відмінними характеристиками замірів).

Гнучкий і повністю конфігурований, Darwin 2 від HiBy створює нескінченні можливості для оновлень і розвитку звукових характеристик.

Резисторна матриця R-2R

Резисторна матриця R-2R у RS8 складається з 12 високошвидкісних перемикачів та 184 високоточних резисторів. Вдвічі вища за попереднє покоління (HiBy RS6) кількість резисторів забезпеч більшу точність при низьких рівнях сигналу. Заявлено динамічний діапазон у 106 дБ проти 95 дБ у RS6.

Два низькошумних фемтосекундних кварцевих осцилятори забезпечують відтворення аудіо форматів без джиттерів, що можливо почути (нижче 159dBc/Hz @1KHz).

Слова про гнучкість та можливості оновлення звукових характеристик – це не просто реклама. RS8 дійсно пропонує великий інструментарій для коригування звуку. 10 налаштувань Low-pass antialiasing filter, окремий DSD фільтр, згадані OS/NOS, режим Atmosphere Enhanced, повзунок Harmonic Controller, пресети для жанрів музики з можливістю коригування, пресети під окремі моделі навушників та ряд плагінів, перелічених нижче:

MasterMind

Дозволяє здійснити умовну емуляцію іншого ЦАПу чи сценарію програвання музики. На сьогодні доступні AK4499, ES9038PRO, PCM1704, Studio Desk, Tube Tone, Vinyl Tone.

Зміни у звуці достатньо відчутні. Особисто мені в окремих сценаріях сподобався Tube Tone. На контрасті зі стоковим налаштуванням інколи може бути доречним. Загалом же, як і інші плагіни, MasterMind дозволяє трохи додати різноманіття та емоцій, але, як зазвичай, стоковий звук перебити різного роду поліпшувалками доволі складно і користувач з часом все одно повертається до нього після різноманітних експериментів. Задача плагінів же – це створення поля для цих експериментів, аби ваш плеєр завжди міг зазвучати свіжо та трохи по-новому.

DRX10K Dynamics пропонує регулювання кількості низьких, середніх та високих частот, а також тонке налаштування рівня підсилення.

Convolution – конволюція, або згортка. Математичний процес перетворення аудіофайлу. Процес складний, з різними можливостями отримання результату. Для зацікавлених у розумінні алгоритму роботи у мережі достатньо інформації для ознайомлення.

Balance – балансування каналів.

Sound Field – повзунок для зміни простору у відтворенні запису. Працює на розширення/звуження сцени та як емуляція кросфіду.

Fixed Sample Rate – плагін для фіксації частоти дискретизації.

Також нещодавно HiBy також представили новий розширений набір звукових фільтрів, що позитивно вплинули на звучання RS8. І відчувається, що це ще зовсім не вечір. Скоріше тільки початок.

Підсилювач класу А

HiBy RS8 оснащений спеціально розробленим чіпсетом підсилення класу A, що забезпечує потужний вихід з низьким рівнем викривлень та здатен впевнено працювати з повнорозмірними навушниками. Схему підсилювача класу А складено з двох мікросхем OPA1652, восьми подвійних біполярних транзисторів NXP, 4 конденсаторів Elna SILMIC II, 47 танталових конденсаторів та 10 провідних полімерних твердотільних танталових конденсаторів POSCAP від Panasonic.

Підсилювач здатен працювати у режимах класів А та АВ. Відчутної різниці, яку слід принципово розмежовувати, у звучанні режимів у моїх сценаріях почути не вдалося. Гадаю, що це питання спеціалісти ще допрацьовуватимуть за допомогою програмного забезпечення.

RS8 також має режим Turbo зі збільшеним споживанням енергії, що забезпечує високу продуктивність. За словами виробника Turbo mode надає на 25% більше потужності для забезпечення максимально продуктивної роботи пристрою.

RS8 відчутно гріється. Навіть при помірному навантаженні з внутрішньоканальними навушниками. У випадку з RS8 це зумовлено серйозною елементною базою.

Також у потужного RS8 немає жодних проблем з чорним фоном та фоновим шумом.

Мені особисто користуватися RS8 було дуже комфортно. Подібні швидкість і плавність роботи, мультизадачність і стабільність все ще є незвичними для аудіоплеєра (можливо, саме тому в системних налаштуваннях RS8 ідентифікує себе як «телефон»?). Звісно, плеєр – це плеєр, і я не прихильник бездушної уніфікації усього загалом і смартфонізації плеєрів зокрема, але зручний 5’5 дюймовий дисплей, якісну елементну базу та сучасну операційну систему складно назвати недоліками чи небажаними характеристиками для плеєра. HiBy RS8 відчувається прогресивним пристроєм у світі портативного аудіо та викликає лише позитивні відчуття при взаємодії.

Звук HiBy RS8

Неочікуваним та (особисто для мене) приємним є тюнінг RS8 після досвіду з RS6. Це не продовження бурхливого фонтану звуку попередника, це доволі полярне налаштування. Загалом зазначу, що серед усіх портативних R-2R пристроїв, що мені доводилося чути, від стареньких плеєрів Hifiman та Monster Audio до сучасних Cayin N6-2 R01, HiBy RS6, Astell & Kern SE300 та скажених за вартістю Luxury & Precision, RS8 відчувається найбільш стриманим на низьких частотах. RS8 точно не темний і не басхедний плеєр. Сигнатура звуку RS8 схиляється до нейтральності та аналітичності.

Звук не акцентовано ударний з задраною динамікою, як я звик за замовчуванням очікувати від портативного R-2R пристрою флагманського рівня. Помірна якісна ударність, загальна рівна тональність, відмінний контроль та висококласне пропрацювання – ці чинники призводять до того, що RS8 не танцює навкруги низьких частот, а видає цікавий збалансований звук, користуючись усіма своїми сильними сторонами благородно та стримано.

Звук зовсім злегка підсушений для акцентування нейтральності та технічності. При цьому цільність та фактурність звуку R-2R на місці, відмінно витримані образи великих розмірів.

Сильні сторони якісного мультибітного девайса на місці. Натуральність звучання, високий динамічний діапазон, гострі атаки, великі тілесні образи, щільність насичення та краса пропрацювання заднього плану сцени, а також якість та швидкість низьких частот – усе це притаманно RS8 у відмінній формі.

Плеєр чисто та якісно звучить і відмінно заміряється, маючи дійсно дуже малі фактичні показники викривлень та шумів. Але слід розуміти, що у RS8 поклали помірну кількість емоційності та драйву. За принципом «ваше джерело має бути якісним та нейтральним, а бажаного забарвлення із відхиленнями від нейтральності додайте навушниками». І це працює. Шалених емоцій із RS8 видобути вдасться не завжди, але із веселими навушниками сумісність в нього гарна.

Індивідуальна особливість HiBy RS8 – відчутно роздута ширина сцени. Це стосується не тільки і не стільки дальніх країв сцени, як ближніх. Усі інструменти, вокал та інше у записі, що має звучати інтимно, з RS8 часто звучить трохи віддалено. При цьому, параметри ширини сцени відмінні. Ця особливість позитивно впливає на побудову сцени у зв’язках з повнорозмріними навушниками.

Робота з простором в плеєра класна, звучить цікаво, вільно, не втомлююче. Плеєр більше виділяє стрункість образів та ширину сцени, глибина надмірно не акцентована, хоч пропрацювання заднього плану сцени дуже якісне.

Крім того, RS8 продемонстрував найкращий результат серед усіх плеєрів, що мені доводилося тестувати, в якості ЦАПу для стаціонарного підсилювача. Як для портативного пристрою результат приємно здивував. Зібрані образи, гідна ширина, розкривається глибина, класна технічність та приємне тональне забарвлення. Це гарна новина і маленький впевнений крок портативу вперед до стаціонарних параметрів звуку.

Низькі частоти. Класне пропрацювання та оформлення, низькі частоти відмінно структуровані, відіграються з акцентом у мікродетальність та технічність. Мають мінімальний акцент.

Як я зазначав вище, низькі частоти не особливо виділяються кількісно, адже RS8 – один з найзбалансованіших за присутністю низьких частот мультибітних плеєрів. Проте НЧ безперечно виділяються якісно. Щільність, ударність, відмінні розміри образів, відсутність відчуття дутості, неоформленості, неконтрольованості – усе це допомагає почути відмінні низькі частоти у належній кількості у зв’язці з непоганими навушниками.

Із розмежуванням низьких та середніх частот усе відмінно. Саббас та мідбас також мають гарний баланс між собою

Підсумовуючи, вага, удар, контроль, діапазон низьких частот загалом у RS8 звучить класно.

Середні частоти. За кількістю середні частоти дуже гарно узгоджені з рештою частотного балансу, вони не провалені та не випнуті. Пропрацювання деталей та розділення інструментів зразкове, відмінна робота з образами та простором – простору багато, образи стрункі, великі та якісно окреслені. RS8 має відмінні швидкість та гостроту атак та протяжність затухань.

Надлишкового насичення звуку вагою у середньочастотному діапазоні немає. Це допомагає зберігати класний баланс детальності між образами переднього та заднього планів.

Знову ж таки, RS8 емоційно дещо стриманий на користь технічності та аналоговості й звучить скоріше більш аналітично, ніж драйвово. Звуку притаманна витончена стриманість. І ця стримана сигнатура є гарним універсальним тюнінгом в цілому, до того ж такий тюнінг є відмінною основою для великої кількості можливостей зміни чи покращення звуку.

Високі частоти детальні, технічні, з класною роздільною здатністю. Доволі фактурні для своєї мікродетальності, але без акценту в об’єм. Класно (виділені) позиціонуються у просторі завдяки широкій сцені. Глибина також на якісному рівні. Високі частоти заднього плану сцени відіграються чітко, не гублячись у деталях складних композицій.

Кількісно високих достатньо – не багато та не мало, саме те, що потрібно для рівної звукової сигнатури. Беруть не кількістю, а якістю. Попри на відчутну присутність, дискомфорту ВЧ не приносять. Піків чи відчутної яскравість немає.

Розкриття з навушниками

Noble Audio Khan

Загальна сигнатура світла та достатньо яскрава.

Красивий звук з приємним балансом переднього та заднього планів. Внаслідок відсутності роздуття основних образів переднього плану навушниками плеєр продемонстрував гарну глибину сцени з красивими протяжними затуханнями.

RS8 своєю близькою до нейтральної подачею передав красу мікродеталей, призвуків та тонких образів, що закладена у Хани. Відсутність різкості та явних акцентів у подачі RS8 відмінно пасує Ханам, оскільки зв’язка (плеєр) грамотно працює з зоною сибілянту, що трохи наближена у Ханах і в невдалих зв’язках може інколи псувати красу музичної картини. При цьому, уся магічна краса Ханів у верхній половині звукового діапазону – повітря, простір, технічність та детальність розкриваються плеєром відмінно.

Низькі частоти швидкі, технічні, кількісно їх небагато, з трохи акцентованою ударністю. Відмінне позиціювання по ширині сцени з виділенням у просторі.

На середніх частотах зв’язка з RS8 тембрально не найспівучіша, вона нейтральна, навіть ближча до суховато-аналітичної, але багато залежить від кабелю. Якість розділення інструментів та кількість простору між ними відмінна. Нижні середні частоти не мають значної ваги, верхні середні частоти достатньо виразні, красиві, інколи контроль на межі, але це питання не до плеєра.

Високі частоти – видатна сторона Ханів. Вони легкі та чарівно виділені у просторі. Велика кількість повітря у поєднанні із вражаючим позиціонуванням, інформативністю, витонченістю та красою пропрацювання цієї частини звукового діапазону не дарма подарували Ханам їх культовий статус. Вони виразні, натуральні, мають чудові яскравість та мікродетальність. З плеєром також відмінно розкривається їх протяжність. Натяки на пласкість та спрощення ВЧ відсутні, ніякої халтури.

Налаштування навушників реалізовано з акцентом у прозорість і висококласно відтворити та доповнити подачу навушників по всьому звуковому діапазону плеєра вдається повною мірою. Технічно, красиво, витончено.

Vision Ears Phönix Limited Edition

Зв’язка з класним збалансованим звуком та «солідним» тюнінгом – акцентованим простором між інструментами та гарною роздільною здатністю.

RS8 відмінно передає свободу звучання навушників, натуральну невимушеність тембрів та відчуття достовірної передачі звуку. Розкриття сцени у зв’язці шикарне – навушники грають широко, великими фактурними щільними образами як в ширину, так і в глибину, плеєр є класною технічною парою для VE Phoenix LE.

На відміну від Noble Khan Vision Ears Phönix LE балансує між прозорістю, глибиною та насиченістю звуку. Більш щільні образи феніксів RS8 відіграє із задоволенням. Тональний баланс зв’язки нейтрально-теплуватий, має легкий акцент на мідбасі та трохи зм’якшені високі частоти.

Арматурні низькі частоти Феніксів у зв’язці з плеєром, що вміє грати НЧ, звучать насичено та фактурно. Легкий акцент на мідбасі виконано доволі жорстким та ударним, не особливо пружним. Характер більше орієнтований на живі жанри, але й електронна музика слухається відмінно. Саббас якісно відіграється там, де його закладено у запис. Ні навушники ні плеєр додаткової ваги на НЧ не малюють, тому вислуховувати розмірену якісну порцію глибоких низьких частот у цій зв’язці завжди цікаво та приємно.

У зв’язці проявляються трохи сухуваті середні частоти RS8. Звучить це у поєднанні з трохи теплою серединою Феніксів доволі цікаво. Трохи теплувато-сухувате гітарне перенавантаження відчувається дуже точним та детальним, ніби контрольованим. А от звуки акустичних струнних інструментів навпаки невимушено гуляють у просторі. Вокал звучить відмінно не будучи виділеним у просторі. Тембрально багаті навушники з RS8 звучать відмінно, не гублячи тембри.

Загалом середньочастотний діапазон у зв’язці виділяється гарною глибиною образів без натяку на V-подібну подачу, гарним пропрацюванням затухань в глибину, а також детальністю та натуральністю.

Динамічний діапазон середніх частот навушників відмінно розкривається плеєром. Тут і швидкість і деталі і тембри, усе на місці.

Високі частоти мають помірну присутність та аналогову сигнатуру звучання. Вони фактурні, не грають у мікродетальність та не мають відчутної яскравості. Грають здебільшого красивими натуральними макро образами. Кількісно їх достатньо, але точно не багато.

Acoustune 1670SS

Класні динамічні навушники, але відчутно примхливі до джерела та кабелю. При невдалому поєднанні можуть видавати плаский звук практично по всьому звуковому діапазону, можливе також гудіння на НЧ та інші проблеми сумісності. При вдалому контролі низьких частот та верхніх середніх частот, гарній технічності джерела на ВЧ вони звучать чарівно.

Низькі частоти. Вага, удар, контроль у зв’язці на місці. Робота динамічного випромінювача на низьких частотах у найкращих традиціях. НЧ масивні, дуже приємні, трохи теплі. Зв’язка (навушники) має невеликий акцент на мідбасі та він шикарний. Але відчувається відтворення глибоким. Завдяки класній роботі зі сценою та простором RS8 Акустюнки, як і всі інші протестовані навушники, не мають жодних проблем з відмежуванням низьких частот від середніх у просторі.

Середні частоти. 1670SS мають доволі світлу, при цьому соковиту та яскраву середину, що злегка відведено назад. RS8 має відмінну синергію із драйвом Акустюнів. Незважаючи на акцент на мідбасі, нижні середні частоти не звучать густими, вони у цій моделі нейтрально-прозорі і плеєр не додає маси та щільності від себе. Верхні середні частоти потребують гарного контролю від джерела для оптимального відтворення. Можлива надмірна яскравість, колкість та сумбур. З RS8 1670SS звучать відмінно як на гарних, так і на поганих записах. Титановий флагман від HiBy виявився одним із найкращих партнерів для 1670SS з-поміж усього, що мені доводилося слухати.

Високі частоти у зв’язці вдалися відмінними. Кількісно їх достатньо. Яскраві, виразні, достатньо протяжні. З більшим насиченням основних образів ніж затухань та мікродеталей. Не найтехнічніші, не рекордний об’єм та пропрацювання, але грають у красиве драйвове натуральне макро, звучать класно.

Fir Audio Xenon 6

Ксенони, що здатні поглинати дуже відчутну кількість підсилення, у парі з RS8 отримують відмінну можливість для розкриття свого потенціалу.

Звук масивний, картинка велика та розмашиста. Роздільна здатність, сцена, простір та пропрацювання усього частотного діапазону на відмінному рівні.

Класно контрольовані та структуровані низькі частоти, приємна стримана та детальна сигнатура середніх частот і акуратні та технічні високі частоти з відмінною протяжністю.

Комфортний звук топ рівня з класними технічними характеристиками, приємним аналоговим почерком та крутим контролем.

Hifiman Arya Stealth Magnet та Fostex TH-909

На жаль, зовсім трохи вдалося послухати RS8 з повнорозмірними навушниками. Для тесту використовував Hifiman Arya Stealth Magnet та Fostex TH-909 при балансному підключенні. З повнорозмірними навушниками плеєр здатен впоратися добре, як і личить флагману.

Обидві пари навушників звучали класно, з відмінною як для плеєра динамікою, шириною сцени, класними стрункими образами інструментів та якісним пропрацюванням частотного діапазону та заднього плану композиції.

На повнорозмірних навушниках фокус RS8 з шириною сцени працює відмінно. Навіть Fostex TH-909 з їх звичною камерністю сцени, жіночий вокал в яких часто співає прямо у вухо, зазвучали доволі широко і мали меншу інтимність звучання ніж зазвичай.

Порівняння

HiBy RS8 та Astell&Kern A&futura SE300

Актуальне та цікаве для багатьох порівняння двох мультибітних хітів цього сезону – HiBy RS8 та Astell&Kern A&futura SE300. Це не девайси однієї цінової категорії, але обидва плеєри відмінні та обидва побудовані на основі резисторної матриці R-2R, реалізація якої виробниками і викликає зацікавленість.

SE300 значно легший і компактніший, стильний та комфортний у експлуатації. RS8 потужніший, має відчутно кращу автономність та ширші можливості у взаємодії з користувачем завдяки можливостям Android 12.

Звук різний. RS8 – це конкретний такий аудіофільський технічний професіонал, що усе робить як треба. SE300 ж – це в першу чергу типове для Astell&Kern мелодійне звучання у красивому виконанні із застосуванням переваг якісної реалізації R-2R матриці.

SE300 більш теплий (не так щоб зовсім значне відхилення від нейтральності, але все ж тепліший за HiBy), у порівнянні з RS8 звук часто відчувається злегка дутим – ті самі риси привабливого для багатьох звучання Astell&Kern. Грає більш макро образами, мікродетальність не така окреслена та контрольована як в RS8. Хоча навіть при наданні SE300 додаткової ваги образам переднього плану в окремих записах розміри образів RS8 здавалися більшими. Загалом, обидва плеєри грають масштабно та захоплююче, хоч і відчутно по-різному.

RS8 безперечно є сильнішим у ширині сцени (ще й окремий плагін для роботи з цим параметром є). Глибина плеєрами у різних сценаріях відіграється по-різному. Astell&Kern не нехтує можливістю наситити діапазон гармоніками та додати приємної висококласної глибини образам та затуханням.

В низьких частотах SE300 більше маси. Технічність НЧ краща в RS8, це чутно не всюди, але відповідні записи для розкриття це продемонструють. Обидва плеєри мають відмінні глибокі низькі частоти. RS8 щільніший, SE300 драйвовіший.

Плеєр від Astell&Kern також додає щільності нижнім середнім частотам, прибавляючи фактури низькому чоловічому вокалу, бас-гітарі, саксофону та ударним.

SE300 має більший акцент на презентацію середніх частот. На фоні RS8 їх більше, вони співучіші та більш м’які ніж в RS8. Вокал у SE300 традиційно для корейців красиво виділено, що стосується натуральності його передачі – тут все залежить від зв’язки. Обидва плеєри здатні видавати відмінний результат.

В діапазоні середніх частот SE300 акцентує красу та милозвучність, тембри та емоції, RS8
же – технічність, розділення, відмінний баланс мікро та макро образів, чудове розмежування інформації переднього та заднього планів запису, відмінна щільність заднього плану та краса звуків що пливуть по сцені. RS8 захоплює витонченою протяжністю, роздільною здатністю, оформленістю контурів звучання інструментів.

SE300 в порівнянні має більш тепле, насичене та емоційне звучання. Також дуже приємне пропрацювання заднього плану, але в зовсім іншому виконанні. Він також має класні технічні характеристики, але робить більше акценту на тілесності у звучанні.

Високі частоти більш дзвінкі, технічні, протяжні та краще читаються в RS8. В SE300 ж вони насичено яскраві й ефектні, при цьому злегка пригладжені, виразні та комфортні.

В цілому плеєр від HiBy цікавіший з технічного погляду, плеєр Astell&Kern приємно слухати. Відмінні девайси та цікава альтернатива один одному.

Висновки

З початком роботи над резисторними матрицями R-2R HiBy почали активно набирати та поволі, але впевнено, йти в напрямку когорти виробників, котрих поважають в першу чергу саме за звук, а не за супутні характеристики. А їх чинний флагман RS8 одразу було долучено до когорти найкращих аудіоплеєрів нашого часу.

Якість звуку, індивідуальний дизайн, численні можливості налаштування як звуку, так і багатьох інших параметрів, взаємодія та функціональність на дуже прогресивному як для плеєра рівні – HiBy RS8 має велику кількість серйозних переваг, котрі забезпечують йому місце в когорті TOTL девайсів. Його можна сміливо розглядати як варіант, якщо є бажання отримати ультимативний девайс. Якщо вам потрібен технічний плеєр топ рівня – RS8 точно влучає у шорт-лист за таким запитом як один з найкращих.

І що радує найбільше – є стійке відчуття, що у HiBy добре розуміють у якому напрямку рухатись далі, а ряд їх нещодавніх успіхів – це лише бадьорий старт.