“I’m transforming, I’m vibrating

I’m glowing, I’m flying

Look at me now

I’m flying

Look at me now”

Jubilee Street by Nick Cave and the Bad Seeds

ВСТУП

“Шо, знову?” Оце їм далася та кісткова провідність… Вже дві моделі мають (що правда, дуже вдалі і такі ж дуже різні), а ще й третю підготували. Ну що ж, мені ж краще – більше буде чого послухати і вам розповісти. Отже, добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка. Це я, дід Дмитро, розповім вам про Unique Melody Mext. А також про їх позиціонування відносно решти “кісткових” моделей.

Якщо відкинути сарказм, то мене і самого долала цікавість – якими вийшли вони, новенькі Unique Melody? Трохи спрощений внутрішній дизайн, без електростатичного випромінювача, але з новим драйвером кісткової провідності, та ще й зі зміною його розташування. Питань більше, ніж відповідей. 

Забігаючи трохи наперед, скажу, що навушники знайшли, чим здивувати, та що там здивувати – навіть вразити. Але про це далі, нащо одразу починати з козирів. 

ПАКУВАННЯ ТА КОМПЛЕКТАЦІЯ

UM Mext  вбрані у звичну юнікмелодіївську коробку. Чорна охайна шкатулка, з магнітною кришкою та шухлядкою в нижній частині. На кришці золотом виведено назву бренду та зображено лого UM. З боків є дві наліпки – праворуч срібляста з типу-нагородою (Audiophile choice – тільки яких самих audiophile це choice, тут не зазначено), ліворуч – з назвою моделі, типом штекеру на кабелі та набором драйверів. Вони зображені схематично – арматура, кісткової провідності та динамічний. 

Під кришкою (її внутрішня частина має дуууже приємне на дотик м’яке покриття) в картонному заглиблені знаходиться чохол та самі Mext з кабелем. Чохол – також не змінився, той самий, від Dignis, що навіть добре. Кейс тут файний, в середині має оздоблення під оксамит та шкіряну вставку з лого Dignis. На липучках тримається органайзер, який дозволяє окремо розмістити кожен навушник та кабель. 

UM Mext Review

Загалом в комплект входять самі навушники з кабелем, чохол, пара змінних фільтрів (просто запаски, на звук вони не чинять якогось конкретного впливу), пара адаптерів – з 2,5мм на 4,4мм та з 2,5мм на 3,5мм, адже до моїх рук потрапила версія з кабелем на 2,5мм – 7 пар насадок (3 пари силіконових та 4 пари Azla Xelastec) і маленький кейс до них, брендована хустинка та документація в традицінйому UM’івському форматі – на картці всередині конверта. І ніякої макулатури, все на QR-кодах та посиланнях, чи то заради економії, чи то заради захисту навколишнього середовища. 

Комплектація розкішна, виробник навіть не пошкодував покласти не самі дешеві насадки. Я вже мовчу про пару гарних адаптерів. Кабель, як і в Mest mkII – від PW Audio, модель Copper M1 (в других местів, нагадаю, модель була M2, на калібр більша). Назва обережно натякає, що використовується безкиснева мідь, калібр 24AWG на 4 провідника. Коннектори 2pin. 

Кабель середньої м’якості, але зручний. Фурнітура якісна, чорні масивні металеві корпус джека та сплітер прикрашені логотипом Unique Melody. Кабель не викликає питань. Замінити на щось краще можна, як і будь-який комплектний, але без нагальної необхідності. 

Завушини без ефекту пам’яті, але надана їм форма зручна та комфортна. Взагалі в юзабіліті UM десь дуже близкі до американців Empire Ears. Їх навряд чи хтось переплюне, але UM наблизились впритул. 

ДИЗАЙН

Опис дизайну наушників Unique Melody – справа сумнівна, тому що я вам розповім про зовнішній вигляд універсалів. Але якщо ви думаєте про кастоми, то тут вже варіантів буде чимало. 

Якщо Mest’и мали дуже цікаві корпуси, “зібрані” з вуглецевих ниток, вкритих акрилом, то UM Mext виглядають дещо простіше. Це суцільно темно-темно-сірі акрилові корпуси анатомічної форми. Чи варто казати, що вони чудово сідають у вухо?

UM Mext Review

Звуководи доволі довгі, на кінці мають змінний фільтр. Фільтр суто функціональний, захищає навушники від потрапляння сірки та інших сторонніх предметів. Пробував Mext з силіконовими Spiral Dot та своїми Xelastec – беззаперечно, останні показали себе краще. Питання навіть не стільки в комфорті, фіксації або в тоналці, а в тому, що ці насадки дозволяють забезпечити щільний контакт саме корпусу навушника з вушною раковиною. Це – вирішальний фактор у підборі насадок, тому UM, додавши Xelastec до комплекту Mest MK II, поклали його і в коробку Mext’ів, адже без них (погодьтеся, не всі мають такі в господарстві) буде важко сповна оцінити сильні сторони навушників.

Корпус має 2 компенсаційних отвори – бічній, менший, та на фейсплейті з металевим “ковпачком”. Таке поєднання зумовлене роботою потужного динамічного випромінювача. 10 мм – це не так вже й багато в наші часи, але тут кожен квадратний міліметр його площі відпрацьовує на 120%, не в останню чергу за рахунок використаної магнітної системи. 

Фейсплейти універсальних корпусів прикрашені логотипом UM під золото (лівий навушник) та красивою абстракцією, чи то рослинною, чи то анімалістичною (правий навушник). Малюнок – щось між змієм Уроборосом та гілкою папороті. 

UM Mext Review

На тій частині корпусу, що контактує з частиною вушної раковини, яка зветься протизавиток, видніється зовнішня частина драйвера кісткової провідності. Тут дві відмінності. По-перше, раніше він розміщувався на внутрішньому боці фейсплейту. По-друге, тепер він чітко визначений, тобто ми бачимо, де саме його було розміщено. Переміщення його ближче до звуководу та безпосередній контакт з хрящами вушної раковини має покращити продуктивність драйвера кісткової провідності. Якщо раніше вібрації діяли на весь корпус, і саме “тіло навушника” мало бути провідником-посередником для вібрацій (і вуглецеві волокна тому сприяли), то тепер вібрація йде як напряму, так і опосередковано від корпусу навушника як такого. Така реалізація драйвера кісткової провідності мені здається більш доцільною. 

ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ

Ну які можуть бути особливості у послідовника Mest’ів? В першу чергу, це поєднання звукопередачі як традиційним, повітряним шляхом, так і через кісткову провідність. Mext мают 6-драйверне виконання (ними “керує” 4-смуговий кросовер). Використано три типи випромінювачів: OBC (Original Bone Conduction, тобто кісткової провідності), потужний 10мм динамічний драйвер для нижніх частот та два парних арматурних – для середніх та верхніх частот відповідно. Порівняно з Mest прибрали електростатичні випромінювачі, які відповідали за дальні ВЧ та забезпечували той блиск та повітря навушників. 

Як я вже казав, “кістковий” драйвер було переміщено і, на мою думку, це рішення було вдалим. Виробник декларує роботу його в діапазоні 200 Гц – 7 кГц з характеристикою до 5 м·Н при 1 кГц до 79 м·Н при 400 Гц. А це що за покемон? Н·м – це Ньютон-метр, в міжнародній системі одиниць використовується для визначення моменту сили. Момент сили – це характеристика дії сили на об’єкт, напрямленої на його обертання. Але це не точно, тому що китайці пишуть саме “м·Н”, тобто навпаки, не даючи будь-яких пояснень, а 79 Н·м – це еквівалент 79 Ватам, що трохи забагато. Тому залишимо це на їх совісті.

В Mext використовується перероблений “кістковий” драйвер, виробник дав йому ім’я OBC. Використовується потужний неодимовий магніт, котушка з міді високого рівня чистоти. Саме за вібрації відповідає сталева пластина. Все це зібрано за допомогою високоточного низькотемпературного зварювання. Задача цього девайсу створювати вібрації певної частоти та амплітуди, які будуть передавати звукову інформацію органам слуху. 

UM Mext Review

Про потужність магнітів Unique Melody не бреше. Якщо покласти навушники поруч, це стає помітно. Так само було з Dunu Zen. Там корпуси були з металу, і вони просто прилипали одне до одного. Щоб роз’єднати їх, треба було докласти певне зусилля. Дружина жартома питала, чи не тиснуть вони на голову під час використання. 

Щодо характеристик, навушники відтворюють звук в діапазоні 20 Гц – 23 кГц, опір 16 Ом, чутливість 108 дБ на 1 кГц на 1 мВт. Навушники не дуже вибагливі до потужності джерела та будуть прекрасно грати навіть з не найганебнішим свистком, але люблять, коли джерело може піддати напруги. А от контроль НЧ – вкрай важливий. І, не дивлячись на їх тюнінг, підкреслена динаміка знизу їм не шкодить. Вони шикарно потоваришували з DX220MAX, створивши просто вбивчу зв’язку як для спокійної музики, так і для емоційних жанрів, агресивних зокрема. 

ЗВУК

UM Mext має характерну L-подібну АЧХ. Зазвичай такий тюнінг, якщо він рук не дуже досвідчених та вправних розробників, призводить до занадто теплого та густого звучання, в якому не залишається місця для повноцінних ВЧ. 

Але Unique Melody не були б Unique Melody, як би не змогли опанувати таке бачення звуку і не зробили б його грамотно. Так, Mext мають тепле забарвлення, вельми потужні НЧ, починаючи з найнижчих частот, звучать злитно та загалом малюють крупними мазками, образи далеко не дрібні. Проте тоналці і, що найголовніше, інформативності це не шкодить. Навпаки, така подача при гарному джерелі навіть сприймається не нудно та захоплююче. Більш того, цей характер навушники проявляють повноцінно лише там, де це можна проявити. Тобто вони обережно посилюють відповідні особливості композиції, але не перекручують той матеріал, де це недоцільно в силу вмісту. Mext гнучкі та, я б навіть сказав, еджайл. 

Навушники мають трохи пом’якшену подачу, але не ціною зглажування та “зажовування” деталей, завдяки відповідному тюнінгу перехідної характеристики. Атаки добре артикульовані, але не акцентовані та не підкреслюються, а затухання відчутні та неквапливі. Попри потужну басову “партію” ми маємо тут гарно нашаровану та насичену дателями верхню частину спектру. 

UM Mext Review

“А шо там кісткова провідність?” – спитаєте ви. А вона тут є і, на мій погляд, найбільш відчутна серед інших представників Mest-родини. Звісно, навушники не вібрують у вухах, як старий будильник, але в певні моменти, тримаючи їх в руках, цю вібраціюю можна відчути в районі сріблястої зовнішньої частини драйвера. Тобто вібрація настільки делікатна, що відчувається кінчиками пальців, а не хрящами вушної раковини (кількість рецепторів не співставна), і не постійно. Але як вмикається на повну, то це доводить до мурах. Фрісон вам забезпечено. Наприклад, на The Price of Love з сумісного альбому Роберта Планта та Елісон Краус. Або Angry Town від The Kill Devil Hills. Або в Dogs з альбому Animals в ремастері 2018 року. Всюди там в певні моменти з’являється та сама відчутна вібрація, а в звуковому плані вона ДУЖЕ додає ефектності та створює ДУЖЕ смачну презентацію. 

На жаль, цей альбом виконавця відсутній на стрімінгах. Відчутна вібрація на акустичному басі та на “сирому” баритоні Брендона Хемфріса перетворюється на захопливий тембральний атракціон. Mext, малюючи реалістичні образи, завдяки їх презентації ще й акцентують тембр, доводячи рівень ефектності до максимального. Дуже аудіофільське звучання.

Таким чином, драйвер кісткової провідності здебільшого робить затухання НЧ більш виразними, але при цьому ретельно опрацьованими та контрольованими, а також слугує цілі сатурації тембрів СЧ. 

Коли я розповідав в огляді UM Mest MK I про те, як працює кісткова провідність, я наводив приклад власного голосу. Саме те, як він сприймається вами і те, як він звучить ззовні. Наприклад, записаний міркофоном смартфона або навіть на професійну апаратуру. Здебільшого результатом такого прослуховування ми в кращому випадку просто здивовані, а в гіршому – шоковані. Саме через те, що через кістки черепа відбувається посилення певного спектру, який впливає на сприйняття тембру.

Так це працює і в UM Mext. Тембральні парціальні тони додатково насичуються, що робить характер навушників ефектніше, відводячи його від реалізму в певний гіперреалізм. Моніторність тут ніхто не обіцяв, та й не варто її шукати в навушниках цього сімейства.

UM Mext Review

Щодо умовного позиціювання, то з виходом Mext, Unique Melody створили такий собі тріумвірат моделей Mest MK I – Mest MK II – Mext. Як вони співставляються/співвідносяться? Узагальнено. Додавши до родини bone conduction драйверів третю модель, виробник отримав гарну “полярність” тюнінгу з мідл-варіантом. Мідл – це мої улюбленці Mest MK II. Вони мають як яскравість та блиск mkI, так й гарні і насичені НЧ, з доданою вагою та підкресленою динамікою. На одному з “полюсів” знаходиться Mest MK I – яскраві, “легкі” та швидкі навушники, які акцентом на ВСЧ-ВЧ можуть здатися наддетальними та вражають саме прихильників багатих ВЧ та яскравої подачі в принципі. 

На протилежному “полюсі” розташувались Mext. Теплі, м’якіші та не настільки форсовано зібрані, як Mest MK II, з суттєво більшою часткою НЧ в тональному балансі. Глянець Mext’ів тут замінено на такий собі “сатин” – ще не матовий відтінок, але вже без блиску та яскравої гри світла. Два ДУЖЕ різні тюнінги та третій, який вбирає в себе краще та створює одну з найбільш універсальних моделей. Різноманіття, яке задовольнить майже всіх. Окрім шукачів нейтрального моніторного звуку. 

СЦЕНА

На перший погляд UM Mest не ставлять на меті побудову панорамної сцени та звучать доволі інтимно. Проте таке перше враження скоріш пов’язано зі схильністю до збільшення образів. Масштабність тут виражено не через розтягування простору, а через самі образи, втім, їхня “візуалізація” має всі ознаки тривимірності. 

Сцена будується співрозмірно – вона широка, не рекордно, але ширше середнього, і добре побудована вглиб. Тому дуже сприяє акцентування НЧ-спектру зі збереженням його відносної лінійності. Мід-бас не в авангарді, тому я часто ловив себе на думці, що сцену UM Mest можна порівняти з великим клубним приміщенням, де звуки, в першу чергу низькочастотні, створюють щільний шар, не маючи при цьому конкретного напрямку, а ніби оточуючи тебе. Це особливо помітно як раз на електронних, динамічних композиціях. При цьому образи вокалістів, партії ведучих інструментів сприймаються чітко та гарно візувалізовано, але з глибиною і гарним розділенням. Констрастність шарів не підкреслюється так явно, як в Mest MK II, але вона присутня. 

В цілому, просторова презентація в моделях більш цілісна, ніж роздільна, звуки не “почувають” себе затиснено, але подаються щільніше та інтимніше. Відчутна певна “аналоговість” звучання, притаманна відповідним носіям. Я б радив Mext в першу чергу до джерел з транзисторним підсилювачем та характером, який би не дублював характер навушників. AMP13 на iBasso DX320 давав вже забагато “аналогу”. З N8-2 та DX220MAX картина була більш врівноважена.

UM Mext Review

UM Mext відтюнінговані таким чином, що вокал добре окреслюється. Це стосується як чоловічого, так і жіночого голосу. Попри потужні НЧ вокал знаходить свою “шпарину” та відчувається в побудові уявної сцени цілком органічно. Він добре акцентований та приємно інтимний за характером, хоча й не має вираженого висунутого вперед розташування. Емоційність помірна. Навушники добре передають емоції, але не акцентують це. Так само і на тонкощах виконання. Дрібні нюанси та майстерність можна прослідкувати, але для поціновувачів вокальних жанрів є більш цікаві варіанти. Особисто мені вистачало “тіла” в голосах, але хотілося більше енергетики та емоцій. Останні аспекти не придушені, вони – не перебувають в фокусі. Це окреслення скоріш макро, ніж мікро. Окреслення образу, а не його ретельна деталізація.

Наведена композиція має широке та глибоке “синт-полотно”. Бас оточує і заповнює простір уявної глибини. Вокал Гана помітно акцентований в решті спектру, а синт-партії дуже контрастно відділені на третій план. Трек чудово демонструє саме глибину, більш академіні речі були б гарною ілюстрацією ширини сцени, але мій цього разу дещо інакший. Mext гарно відпрацьовують вглиб, заповнюючи простір звуками та забезпечуючи потрібний контраст. 

Трохи похвалю сам ремастер. Звук більш об’ємний, тепліший, вокал звучить чистіше, особливо тут. Між мастерами 1977, 2011 та 2018 обираю останній. Зверніть увагу на партію Гілмора, починаючи з 7:16. Складна ритм-партія – навушники без проблем справляються як з ритмом, забезпечуючи дуже чітке та зібране звучання, так і видають розкішну тембральну сатурацію. Завдяки цьому досягається дотичність гітари для нашого уявлення.

НИЗЬКІ ЧАСТОТИ

НЧ – джокер UM Mext. Хвацький, пульсуючий, потужний, але при цьому неочікуваний, як для таких “м’язів”, технічний бас – гнучкий та пластичний, з прекрасною варіативністю.

НЧ Mext’ів – це болід для перегонів. Перехідна характеристика збалансована – атаки артикульовані, проте без загострень та акцентів, трохи помякшені (мій слух розбещений топовими Stax’ами, вибачте), але і зтухання також класно виражені, мякі та доволі тривалі. Розширення та розпад (англійською є вираз “sound decay” – буквально “гниття звуку”, але розпад звучить приємніше) мають відчутну присутність, тому потребують гарного контролю НЧ від джерела. Тут “працює” дайвер кісткової провідності, забезпечуючи приємну та смачну обробку гармонік НЧ. 

Бас глибокий, він йде на самісіньке дно, і тільки від джерела залежить, чи зможете ви доторкнутись його. Навушники жодним чином не схильні до спрощеної презентації суб-НЧ, не гудуть та не схильні до занадто пружної їх презентації. Рельєф передається дуже добре і як для такого густого саунду, він демонструє гарні гнучкість та технічність. Роздільна здатність очікувано висока, проте акценту на деталізації немає. Деталізація – лише як засіб, а не кінцева мета роботи динамічного драйвера Mext’ів. 

Нижні НЧ виділені як кількісно, а їх тут чималий кавалок, так і по вазі – маємо приклад вмілого налаштування звуку та керування масою. Додаткова маса сприймається скоріш як м’язи, а не жир. Потужне “тіло” НЧ-нот переважно складається з кісток і м’яса, має рельєфну текстуру, так би мовити. 

UM Mext Review

Середні баси не мають якоїсь додаткової порції енергійності, і сприймаються скоріш лінійно, але цю лінійність, я б описав як спадаючу. Вони помірно артикульовані і тут скоріш баланс на користь маси. Проте ритмічний малюнок композиції дотримують та передають відмінно, тому ми маємо когерентність з нижніми СЧ, хоча це вже тема для наступного підрозділу.

UM Mext – це ДУЖЕ гарний варіант для бас-хедів та любителів відповідних жанрів, де вирішальним може бути як якість відпрацювання НЧ, так і їх насичення, в тому числі й парціальне. Mext роблять це відмінно не в останню чергу за рахунок OBC-випромінювача. Навушники розкішно передають дрібні нюанси низьких частот, з яких будується уявне сприйняття звуків мозком через підміну рецепторного апарату. В певні моменти є стійке відчуття отримання звукового сигналу не тільки через канал повітря-вуха-слуховий апарат, а й через тіло-слуховий апарат. Тобто відбувається введення мозку в оману, наче певні звуки-призвуки відчутні всім тілом. Я не кажу, що Mext можуть замінити досвід прослуховування гарної акустичної системи, проте саме за НЧ вони максимально близькі. 

Окремо відзначу варіативність НЧ. Загальна їхня характеристика, прослідковується всюди, але Mest не схильні до відвертого спотворення міксу та перекрою тонального балансу. Сила та потужність НЧ найбільше відчувається саме там, де це треба. Дешеві моделі з подібним тюнінгом мають властивість ОДНАКОВО звучати на НЧ всюди. Натомість Mext демонструє гнучкість і може тримати себе в руках там, де це треба. Лише трішечки насичаючи нижні шари НЧ.

Шикарний бас в композиції Mext передають з неперевершеною глибиною. Маса – її тут багато. Удар потужний, зібраний, але не занадто, навушникам властиве певне пом’якшення атак. Розслабленими я б їх не назвав, бас все-таки залишається зібраним, але в той же час – більш гнучким та текучим. Дарма і казати, що Mext, наворочуючи масивні, глибокі багатошарові НЧ, вміло контролюють створений масив. 

Але не тільки масивними глибокими НЧ може запам’ятатися UM Mext. Ця прифанкована джазова композиція не потребує такої кількості та потужності суб-НЧ, як Massive Attack. Тут доречна інша їх риса – відносна лінійність. Так, суб-НЧ більш акцентовані, але в подібних композиціях це не так помітно. Сам мід-бас окреслений, зібраний, з достатньою швидкістю. Атаки не акцентуються, удари більше щільні, ніж різкі. 

СЕРЕДНІ ЧАСТОТИ

На мою думку, запорукою вдалого тюнінгу, врешті решт, стала вже згадана когерентність на межі нижніх та середніх частот. “Спадаючі” НЧ дають середній бас без суттєвого акценту (на фоні нижніх НЧ). Нижня середина добре стикується з середніми басами – подача цільна тонально збалансована. Енергійно – між ними паритет, кількісно також. 

СЧ мають в цілому теплу презентацію та збалансовану динаміку. Якщо невелику схильність до “макро” нижчі СЧ успадковують від низьких частот, то верхні СЧ більш яскраві, блискучі та мають навіть інакше позиціювання. З висуванням вперед вокальних образів сопрано та контртенор ми отримуємо дещо іншу побудову уявної сцени, ніж коли солює контральто або баритон. 

Якщо мова йде про інструменти, то Mext за рахунок підкреслених ВСЧ досягають балансу з потужними НЧ, коли мова йде про струнні та духові. Ці образи не перебувають в тіні НЧ та мають повноцінну присутність в міксі. Як я вже казав, це “сатин” – не глянець і не мат, а дещо посередині. Компроміс заради балансу та збереження власного почерку моделі. 

Загалом подача відповідає презентації навушників – ледве розслаблена та без акцентованої артикульованості. М’якість зтухань добре працює з OBC-випромінювачем, післязвуччя насичені, СЧ нашаровані та приємні, навіть попри певну їх другоплановість в ешелонуванні. 

Цілісність презентації задає тон на жанрах типу грув-металу – отримуємо щільне звучання, де “аналоговість” не синонім мутності, в’язкості та невиразності, а скоріш характеристика монолітності та цілісності. Mext вимальовують звуки з їх межами та контурами, проте вміло нашаровують їх, щільно вибудовуючи стіну звуку там, де це треба. 

Отже, СЧ цілісні, з щільними НСЧ та з ВСЧ, енергійними, жвавими та гарно урівноважуючими загальну презентацію Mext знизу.  

Вокал Беати Лех в фокусі – він позиціонується як центральний образ, а її контральто додатково отримує підживлення від Mext’ів. Тембр насичений, звучить цілковито захопливо. Дуже інтимне виконання, сатуровані тембри – і ти танеш, наче шматочок масла на свіжопосмажених оладках. Але це ще не все. Тут є соло на  саксофоні. Навушники, попри гіперреалістичний контрабас, забезпечують той “сатин”, про який я писав. Трохи приглушений блиск, але живий та звабливий.

Але якщо від Mext’ів треба швидкість та натиск на СЧ, драйв та агресія, то вони і в  цьому вправні. Ритм-гітара та соло Рорі Галлагера звучать з належним розділенням, проте самі інструменти грають більш аналогово, та з більш плавним плином нот, ніж на більш технічно-акцентованих моделях. Взагалі, UM Mext показали себе доволі дружніми до якості фонограми та, відповідно, до старих записів. Особливо на хард-рокових та хард-енд-хеві запилах.

ВЕРХНІ ЧАСТОТИ

Тут також можна говорити про грамотно відтюнінговані ВЧ. Менше – вони б губились на другому-третьому плані, більше – мали б звичайну V-шку з просадженими СЧ. 

Когерентність саунду присутня і тут. Додаткова енергія верхніх середніх також впливає на нижні, “тональні” ВЧ, що довершує той самий “сатин”. Однак, не слід чекати значної присутності ВЧ від Mext, вони добре контрастують на фоні потужного низу, але, так чи інакше, перебувають на других ролях. Однак, гармонійна взаємодія з середніми частотами створює вдалий варіант бас-орієнтованого тюнінгу з незадушеними ВЧ. Атаки ак само помякшені, а зтухання протяжні – не рекордно довгі, але мають приємне післязвуччя та достатню тривалість, щоб делікатне нашарування не розчинилось у вирі НЧ хвиль. Повітря небагато, прямо кажучи, навушники звучать об’ємно, проте, образи також схильні до гігантизму і щільно собою заповнюють простір. 

UM Mext Review

Роздільна здатність гарна, без претензій, однак, вона не в фокусі загальної презентації. Тонкі нюанси “шипіння” тарілочок не привертають зайвої уваги, а подаються більш стримано та комфортно. Навушники наскільки гарні для НЧ-філів, настільки й приязні і до ВЧ-фобів. На мій смак, мені не вистачає саме присутності ВЧ в ближньому полі, їхньої ясності та, так би мовити, нав’язливості. Саме тому мої вподобання на боці Mest МК II – вони мають помітно більше ВЧ кількісно, при чому їх мікродинаміка добре підкреслена, що класно підтримується технічністю ВЧ, а бас при цьому збалансований до загальної енергійності та яскравості верхньої половини спектру. Але тому Unique Melody і мають аж три моделі з випромінювачем кісткової провідності – на будь-який (майже) смак.

Хоча до Різдва ще трошки далеко, але най буде. Гітара, клавесин та дзвоники не настільки яскраві, наскільки скраво вони звучать, наприклад, на Solaris SE, але “сатиновий” тюнинг працює. ВЧ вистачає блиску, але цей запис, доволі складний для яскравих моделей навушників, тут сприймається суттєво комфортніше. Тому маємо з одного боку повноцінно присутні ВЧ, з іншого – трохи розслаблену подачу та приглушене “світло”.

ВИСНОВКИ

З моделлю Mext, Unique Melody отримали полярну модель відносно свого OBC-первістка з, UM Mest МК I. На противагу підкреслено-яскравим першим Mest’ам виробник презентував Mext, які точно знайдуть свою аудіторію в поціновувачів глибоких, потужних та вагомих НЧ, лінійних та технічних (з поправкою на вагомість) одночасно. 

Окрім особливостей тюнінгу, Mext має інакший підхід в реалізації драйверу кісткової провідності. Технічно – майже без змін, але в нього нове розташування. Драйвер було перенесено із звортнього боку фейсплейта на ту частину, що безпосерденьо взаємодіє з вушною раковиною. Як би то не було, реалізація OBC-випромінювача виявилась вдалою. 

З рештою, перед нами черговий представник модельного ряду Unique Melody – навушники з чітким розумінням того, як вони мали б звучати, гарною комплектацією привабливим дизайном і чудовою ергономікою. Без прицілу на всеохоплення, але точно зі своєю аудиторією та певним рівнем універсальності.