RME, фірма, що відома своєю якісною стаціонарною апаратурою майже для всіх сценаріїв використання, представила власний лінійний блок живлення – RME DPS-2. Він виготовлений в формі двоблокового пристрою та, цілком в дусі компанії, також має чимало корисних функцій.

Основне

RME DPS-2 використовує унікальну спеціально розроблену схемотехніку, що дозволила добитися якісних технічних характеристик.

В основі лежить фірмовий тороїдальний трансфоматор на 60 ВА, що має ізоляційну обмотку та магнітне екранування виводів, що гарантує високу якість струму та відсутність перешкод та шумів від мережі.

Щоб усунути шум від петель заземлення передбачений перемикач GND, що розриває з’єднання заземлення контуру постійного струму з захисним заземленням. Це не впливає на безпеку використання, адже первинна частина та корпус RME DPS-2 залишаються під’єднаними до заземлення мережі.

Також передбачена спеціальна ґвинтова клема, що допоможе заземлити інші пристрої, або ж сам блок у разі використання іншої мережі заземлення.

Крім того, привертає увагу і набір інших корисних функцій. Наприклад, пристрій має одразу два виходи з різними фільтрами – ВЧ та фільтром постійного струму з боку мережі.

Лінійний вихід

Лінійний вихід являє собою традиційне рішення у вигляді виходу постійного струму. Передбачена багатоступенева активна та пасивна фільтрація, зокрема, активний вихідний фільтр, батарея суперконденсаторів на 30 000 мкФ, феритовий дросель, гібридний регулятор напруги. Все це дає змогу добитись чистого та якісного живлення.

RME μFilter

Другий вихід ще цікавіший – він використовує фірмову технологію RME μFilter. Спеціально розроблені компанією активні фільтри додатково фільтрують струм, що дозволяє добитися зниження шуму до рівня не більше кількох одиниць мікровольт.

Сенсорна технологія, якою оснащений вихід, вимірює та регулює вихідну напругу на роз’ємі кабелю живлення. Для цього в комплекті є два кабелі постійного струму з відповідними датчиками. Один з них має замковий роз’єм 2.1 х 5.5 мм, інший – беззамковий. Обидва кабелі мають довжину 1м.

Це дозволило добитися мінімального впливу вихідного імпедансу та навантаження. Таким чином, вихідна напруга складає +12.0 В при струмі 2.5 А. Чистий і стабільний струм, що не залежить від навантаження.

При цьому використовувати можна лише один з виходів одночасно.

Дизайн та ергономіка

Дизайн пристрою, зокрема його передня панель виготовлена в дусі інших пристроїв RME, наприклад, добре поєднується з серією ADI-2.

З точки зору використання, пристрої також добре поєднуються. Але підійде RME DPS-2 і до інших пристроїв, що потребують живлення 12 В.

На передній панелі пристрою є два світлодіодних індикатори, що призначені для відображення режимів роботи або збоїв. Наприклад, коротке замикання, теплове або силове перевантаження, понижена напруга, тощо. Разом з тим, кнопка на передній панелі дає можливість увімкнути AutoDark – режим автоматичного затемнення, коли діоди вимикаються і показують лише важливі моменти – запуск пристрою та збої.

Індикатор статусу з кольоровим світлодіодом на передній панелі, з режимом автоматичного затемнення AutoDark

Наявність RME DPS-2 в магазинах очікується вже невдовзі.