м. Харків, пров. Мар'яненка 1 (вул. Гоголя 4/1)
ст. метро Історичний музей, Архітектора Бекетова
м. Київ, вул. Володимирська 67
ст. метро Площа Українських Героїв
м. Одеса, вул. Троїцька 24
кут з вул. Пушкінською 35
Error: Contact form not found.
Салон Персонального Аудио "Era-in-Ear"
Anastasia Nikolaeva
Незалежний аудіоексперт
7
1
Михайло Хілько
105
0
Денис Давидов
Адміністатор
25
14
Дмитро Федорченко
116
2
Era in Ear
Команда Era in Ear
101
В'ячеслав Беспалий
Експерт з Hi-Fi та High-End напрямку
28
37
Дмитро Луценко
Незалежний аудіофіл
46
Олег Савіч
6
Олег Акішин
Меломан
4
3
Олександр Олександрóвич
ㄆㄚㄕㄚ
Журналист. Аудиоэксперт
Pavlo Dmitriev
22
Виктор Кошиль
5
Виталій Барчан
85
Всі автори
Від моменту започаткування серії Mest і виходу у 2020 році першого, вже ставшого класикою, покоління навушників Unique Melody на роки вперед застовбили за собою Top Dog статус у старшому середньому сегменті внутрішньоканальних навушників.
Unique Melody Mest впевнено трималися проти усіх прямих конкурентів (насамперед – моделей від Campfire Audio, що на той момент знаходилися на піку своєї популярності), а також більш дорогих моделей. Запам’яталося ж перше покоління своєю прекрасною технічністю, красою сцени, чистотою звуку та світлим тюнінгом. Так, налаштування перших Местів прийшлося по душі багатьом поціновувачам акуратного технічного звуку та мікродетальності. Проте, знайшлося й багато таких, хто хотів отримати співставний рівень технічності, але ефектніше оформлення.
І вони отримали свою порцію ефектності. Багато ефектності. Презентація Mest mk2 стала справжньою сенсацією у світі портативного аудіо. Перейнявши вражаючі технічні якості свого попередника, Mest mk2 значно додали у щільності звучання у нижній половині частотного діапазону. Низькі частоти Mest mk2 на фоні збережених характеристик сцени та простору додали ефектності та разючої атмосферності звучанню.
І нові Мести взагалі стали легендарною, культовою моделлю! Це була беззаперечна перемога Unique Melody у своєму класі і рівняли Mest mk2 вже виключно до найдорожчих опонентів, при цьому в оглядах, рейтингах та порівняннях Mest mk2 не пасли задніх і впевнено проявляли себе як гравці топ-ліги.
Але час іде, ринок внутрішньоканальних навушників сьогодні розвивається дуже стрімко. І відсидітися, прикриваючись минулими успіхами, вже не вдається нікому – окремі бренди вже продемонстрували свою нездатність конкурувати за сьогоднішнім жорстким співвідношенням вартість/якість та на очах втрачають свої позиції. Ринок внутрішньоканальних навушників наразі заповняється молодими гравцями з серйозними моделями. Досвідчені бренди також вимушені давати класний звук за адекватною вартістю, а не «виїжджати на авторитеті», як це було можливо трохи раніше. Кількість цінових сегментів зростає, кожна цінова категорія активно насичується конкурентними одиницями. В топ брендів тепер не лише топ моделі, а потроху формуються топ лінійки.
В цілому можна констатувати, що по-справжньому якісний звук більше не розкіш, це вже дійсність. Стандарти виросли, класних навушників з кожним днем все більше. І тепер щоб якісно вирізнятися необхідно дійсно якісно вирізнятися, а не просто зробити продукт без косяків.
Чи здатні Unique Melody Mest mk3 бути сильними на фоні сильних? Нумо дивитися.
Перші активні чутки про вихід третього покоління Unique Melody Mest mk3 почали розходитися на початку 2023 року.
Відповідно до інформації виробника стало зрозуміло, що Mest mk3 отримають комбінацію випромінювачів, якою була оснащена лімітована модель Unique Melody Mest Indigo: один динамічний випромінювач, чотири арматурних випромінювачі, 4 EST випромінювачі та випромінювач з кістковою провідністю.
Наприкінці лютого у мережі з’явилися фото концепту Unique Melody Mest mk3 у зовсім неочікуваному корпусі. Фото Mest mk3 у цьому ж корпусі почали з’являтися і на сайтах західних ритейлерів. Оцінки візуальної складової навушників від користувачів були вкрай неоднозначними, стурбованість в рядах зацікавлених зростала.
На виставці CanJam у березні 2023 року у Сингапурі Mest mk3 вже були доступні для прослуховування у все тому ж спірному корпусі. На щастя, відвідувачам на місці повідомили, що візуальне оформлення навушників – це лише концепт і передбачені подальші зміни.
Трохи згодом ми побачили фінальний вигляд Mest mk3. Дизайн, як і комбінація випромінювачів, як і звукова сигнатура (на жаль, порівняти особисто не довелося, але графіки та інформація у мережі про це явно свідчать) запозичені в лімітованої моделі Unique Melody Mest Indigo. Не дарма Mest Indigo у свій час фанати і прозвали Mest mk3.
Корпуси Unique Melody Mest mk3 виконані з акрилу. Ефектні вкраплення вуглецевих волокон, хаотичне плетіння яких проглядається з внутрішньої сторони корпусу, додають неоднорідної густини та цікавості візуальному сприйняттю шелів. Асиметричність цього внутрішнього малюнку класно справляється зі своєю задачею та постійно привертає на себе увагу, при цьому додаючи вигляду корпусу відчуття глибини.
Використання вуглецю мало на меті не тільки естетичне оздоблення, а й практичну доцільність – волокна вуглецю міцні та легкі, допомагають гасити внутрішні вібрації, а також екранують електромагнітні перешкоди. Крім того, вуглець відзначається високою стійкістю до впливу зовнішніх деструктивних чинників.
Перехід корпусу у фейсплейт оздоблено красивою металевою рамкою золотого кольору. На рамці лівого корпусу красується назва моделі, на рамку правого корпусу нанесено серійний номер одиниці. Фейсплейт виконано із фарбованого фруктового дерева. Яке саме фруктове дерево використовується виробник не зазначає, точну інформацію знайти не вдалося. Але серед найбільш розповсюджених у подібних сценаріях є деревина вишні та швейцарської груші. Mest mk3 доступні у двох кольорах – блакитний та червоний. За описом виробника блакитний колір випромінює спокій та елегантність, червоний – пристрасть та жвавість. В мене в руках побувала порція блакитного спокою та елегантності.
Стосовно практичних аспектів – корпуси середнього розміру, анатомічно комфортні, посадка відмінна. Звуководи адекватного розміру та довжини, рельєфні для нормальної фіксації насадок. 2-pin роз’єми як і в Mest mk2 відчутно тугі.
Гарна пристойна коробка середнього розміру, виконана у синіх та чорних тонах, розміщена у витриманій суперобкладинці.
Коробка не тільки гарна, а ще й розумна, цитує Ейнштейна: «Різниця між минулим, сьогоденням і майбутнім є лише уперто наполегливою ілюзією», – таке повідомлення ми бачимо, піднімаючи кришку коробки. Фіксуємо повідомлення і переходимо до огляду комплекту.
Жорсткий кейс-шайба виконаний із приємної шкіри в тон комплекту. Має якісне тиснення тексту та логотипу. Шви гарні та акуратні. Має безпечне оформлення з середини із м’якого матеріалу. Приємний аксесуар, що не викликає питань до якості його виконання.
Продовжуючи славну традицію, започатковану в Mest mk2, нові Мести комплектуються висококласним кабелем від PW Audio. Кабель Mest mk3 є доволі цікавою одиницею, виконаний з OСC міді високого рівня очищення з товщиною провідника 26AWG. Для ізоляції різних шарів провідника використано покриття із фторованого етилен пропілену, нейлону та полівінілхлориду.
В кабелі також реалізовано популярне на сьогодні рішення преміального сегмента кабелів – екранування (Shielding), тобто оснащення кабелю спеціальною оболонкою. Це виключає розповсюдження провідником власних шумів та наводок, а також захищає його магнітне поле від зовнішніх електроперешкод.
Прискіпливість та відповідальний підхід дозволили досягти високої якості кабелю, взаємне розкриття потенціалу навушників та кабелю дійсно на відмінному рівні.
Залежно від кольору корпусів навушників кабель до розгалужувача виконаний у синьому або червоному кольорі, далі у нейтральному чорному кольорі. Як і в Mest mk2 кабель має завушини з жорсткою геометричною формою і працює ця специфічна форма просто чудово. Посадка навушників у вусі із завушинами стокового кабелю відмінна. Доступна термінація кабелю – 4,4 mm Pentaconn. Основа ж кабелю відчутно товста та жорстка. Ергономіка не для прогулянок.
Доволі неочікувано повністю змінився комплект насадок. Тепер у коробці лише 2 види прозорих силіконових фірмових насадок в розмірах S, M, L, що іменуються як Umbrella Tips. Насадки м’які, приємні, з класною ергономікою посадки та звуком. За досвідом експлуатації менше схильні до деформації та більш універсальні за звуковими якостями ніж ті ж Azla Xelastec, що поставлялися у комплекті Mest mk2.
Перший вид – «Відкриті насадки» (Open tips). Мають правильну форму, вирізняються наявністю перфорації в один ряд по зовнішньому контуру фронтальної сторони насадки. Другий вид – «Насадки-пелюстки» (Petal tips). мають хвилясту задню частину, що за суб’єктивним сприйняттям вдало впливає на посадку. За звуком насадки відмінні, мені однозначно сподобалися.
Звук Unique Melody Mest mk3 забезпечує робота чотирьох видів випромінювачів – за роботу низьких частот відповідає динамічний випромінювач, чотири арматурних випромінювачі відтворюють середні та високі частоти. Чотири EST випромінювачі відіграють діапазон надвисоких частот (це єдина конструктивна відмінність у розрізі кількості випромінювачів Mest mk3 від Mest mk2, у попередньому поколінні працювали два EST). Запатентований виробником випромінювач з кістковою провідністю забезпечує додаткове пропрацювання усього частотного діапазону.
П’єзоелектричний випромінювач кісткової провідності зі срібно-паладієвого сплаву має 27 шарів керамічного покриття товщиною 23-25 мікрон. Для забезпечення належної якості проводяться кропіткі випробовування імпедансу, діелектричної провідності, конструктивної стабільності та резонансної частоти кожного виробленого випромінювача.
Використання термостійкої електропровідної паладієвої пасти дозволяють спікати керамічну складову випромінювача при температурі 980°, що гарантує ефективність та виключну надійність продукту.
У порівнянні з 14-шаровим керамічним покриттям попереднього покоління випромінювача кісткової провідності, що Unique Melody використовували у Mest mk2, новий випромінювач зі срібно-паладієвого сплаву має більшу кількість шарів, відповідно і вищу щільність, що забезпечує кращу вібраційну ефективність кісткової провідності навушників.
Динамічний та арматурні випромінювачі відтворюють частотний діапазон від 20 Гц до 20 кГц, EST випромінювачі простягаються у відтворенні від 10 кГц до 70 кГц.
Випромінювач з кістковою провідністю відтворює частотний діапазон від 500 Гц до 16 кГц. Завдяки гармонійному поєднанню передачі звуку традиційним акустичним шляхом та шляхом вібрацій через кісткову провідність Mest mk3 досягає відмінного рівня якості звуку.
Перелічені десять випромінювачів чотирьох видів узгоджуються п’яти смуговим кросовером.
При тестуванні використовувалося перелічене нижче обладнання.
Джерела: Astell&Kern SA700, Astell&Kern AK380, Cayin N8, Hifiman HM901R, Alo Continental Dual Mono, Chord Hugo 2, Quloos QA390.
Кабелі: Стоковий кабель Mest mk3, Lavricables Master Line, Cayin CS-4.4B, PlusSound X6 Series Cable та пара гарних кастомних кабелів на 4 та 8 жил.
Портативні підсилювачі: Vorzuge AmpPure, Phatlab Sassy Gt, Astell&Kern PA10.
Міжблочні кабелі: 4,4 mm – 4,4 mm Arctic Cables Opera, 3,5 – 3,5 Alo Audio SXC 22, 3,5 – 3,5 Era Cables Symphony.
Почнемо з того, що навушники універсальні. Фактично Unique Melody Mest mk3 – це відмінний all-rounder, що впорається з усіма задачами та здатний закрити усі потреби в звуці.
Нейтральна, зважена, насичена тембрами подача з правильним балансом частот мало додає від себе, при цьому на найвищому рівні відіграє усе, що закладено у запис. Звуку багато і він без сумніву має характер, що викликає вау-ефект та забезпечує атмосферність та глибоке занурення у музику. При вдалому підборі зв’язки присутній ефект гіперреалістичності. Mest mk3 вдається дуже впевнено презентувати себе одночасно і як серйозні і як веселі навушники.
Вони мають якісний чорний фон, відмінну технічність та пропрацювання деталей. Характерно для серії Mest mk3 якісно працюють з простором. Ширина та глибина сцени відмінні, класні пропрацювання затухань, відчуття свободи та повітря. Прозорість – також одна з очевидно сильних якостей навушників.
Чорний фон, прозорість, гарна робота сцени та тембрів у поєднанні з великими розмірами образів та красивим поєднанням технічності з музикальністю дозволяють Mest mk3 видавати вражаючий звук.
Також зазначу, що в багатьох оглядах Mest mk3 виділяють теплу сигнатуру звуку. Це твердження вірне для зв’язки з комплектним кабелем. Самі ж навушники мають налаштування, ближче до чистого нейтрального, що одразу стає зрозумілим при тестах зі сторонніми кабелями.
Низькі частоти Mest mk3 – потужна робота динамічного випромінювача, реалізована на високому рівні. Кількісно НЧ більше ніж достатньо, вони мають багато ваги при якісному контролі, відчуваються емоційними. Можливо було б говорити про деякий акцент на НЧ якби навушники не були настільки виразними та насиченими по всьому частотному діапазону (в найкращих традиціях висококласних навушників нашого часу). Тому, все ж таки, річ в Mest mk3 йде саме про висококласну роботу з низькими частотами – подібно навушникам топ-рівня вони насичують якісним звучанням весь діапазон.
За розмірами вони великі, явно більші за середні, звучать масштабно, пружно та вражаюче. Роздільна здатність відмінна. Мають гарну кількісну та якісну присутність саббасу.
Технічні характеристики динамічного випромінювача на висоті – належна швидкість (якісний срібний кабель допомагає ще краще розкрити потенціал), виділяється точність позиціонування. Приємно, що повністю відсутні будь-які ознаки неузгодженості низьких частот із середніми частотами. Низькі частоти виділені у просторі та при відчутній масивності не налазять на середні частоти.
Варіативність звучання та динамічний діапазон низьких частот динамічних випромінювачів, звичайно, не є еталоном. І я особисто через це останнім часом надавав перевагу характеру планарних чи арматурних випромінювачів. Але в Mest mk3 дійсно якісний динамічний випромінювач і з цими параметрами все також більше ніж добре, низькі частоти працюють відмінно.
Середні частоти мають, напевно, більш сміливий тюнінг ніж був притаманний для Unique Melody протягом останніх років. Середніх частот багато, середина відкрита, широка та відмінно збалансована з рештою частотного діапазону. Зі срібним кабелем навушники взагалі стають серединоорієнтованим, що стало для мене приємною несподіванкою.
Середньочастотний діапазон пропонує прекрасну енергійну та тілесну подачу. Нейтральний характер звуку із зовсім легким дотиком теплого забарвлення у поєднанні з великими об’ємними образами вокалу та інструментів формують вражаюче полотно звукової картини.
Тембри середніх частот – сильна сторона Mest mk3. При чудовій насиченості образів відмінно передаються холодні та теплі тона, багатство та краса затухань, обертонів, реверберацій та призвуків.
Як нижні так і верхні середні частоти мають гарну вагу та щільність, завдяки чому весь середньочастотний діапазон звучить цілісно та однорідно, маючи гарну узгодженість та не викликаючи відчуття диссонансу.
Реалістична чистота та прозорість образів у сукупності з їх класною глибиною також забезпечують ефектність звучання середніх частот Mest mk3.Глибина сцени та детальність прекрасно взаємно розкриваються у мальовничому ешелонуванні інструментів, образів та звуків. Деталі заднього плану мають окреслені образи та легке ефектне додатково підкреслене насичення.
Розкриттю детальності також сприяє чудовий динамічний діапазон арматурних випромінювачів середніх частот, що класно проявляє себе в умовах детального музикального тюнінгу Mest mk3.
Високі частоти
Кількісно високих частот багато і навушники достатньо прискіпливі до насадок. Наприклад, зазвичай зрозумілі для мене у своїй сигнатурі одиниці Azla, Acoustune, Symbio, SpinFit та Spiral Dot на Mest mk3 видавали таку кількість ВЧ, що трохи вибивалися із загальної звукової картини, або загалом видавали не зовсім той звук, що можуть дарувати Mest mk3. Але якщо приділити трохи часу і дбайливо підібрати насадки – то ви отримаєте чудові високі частоти. Найкращий звук для мене продемонстрували стокові Umbrella tips та, несподівано,TRI Clarion.
Традиційно для серії Mest, що славиться побудовою сцени, в Mest mk3 високочастотний діапазон щедро насичений повітрям та відчуттям простору. Реалізовано це завдяки акуратному помірному підйому АЧХ на високих частотах.
Високі частоти живі та енергійні. Приємно вражають своєю чистотою та прозорістю при класній виразності та масивності. Вони красиво виокремлені в просторі, яскраві, але не колкі. Не мають докучливої дзвінкості.
При усіх своїх сильних сторонах EST-випромінювачі можуть мати і ряд недоліків, пов’язаних із невдалим налаштуванням чи комбінуванням. В Mest mk3 відсутня проблема пласкості та недостатньої фактурності звучання високочастотного діапазону, притаманна EST випромінювачам в окремих моделях навіть недешевих навушників. Високі частоти об’ємні, образи якісно витримані.
Протяжність високих частот відмінна. Не рекордна, але відчуватиметься такою лише при прямому порівнянні з окремими навушниками зі значно вищою вартістю.
Розділення та пропрацювання деталей, насиченість заднього плану сцени – усе реалізується невимушено та на дуже високому рівні. З технічною мікродетальністю в Mest mk3 усе відмінно.
Загалом високі частоти в Unique Melody Mest mk3 реалізовано відмінно, без недоборів та переборів. Натурально, варіативно, з насиченими обертонами.
Відчувається родовий почерк бренду. Схожого в Mason Fusang та Mest mk3 дуже багато, тому зазначене нижче буде не радикальними відмінностями, а помірними дрібницями.
За тональним балансом Mason Fusang є злегка більш темними. Це відчутно і завдяки якості і характеру їх низьких частот і завдяки злегка відведеному назад середньочастотному діапазону, і завдяки менш яскравим, більш натуральним високим частотам.
Обидві моделі мають відмінні глибокі низькі частоти. Mest mk3 використовує динамічний випромінювач, Mason Fusang – 4 арматурні випромінювачі. Обидві моделі оснащені випромінювачем з кістковою провідністю, але Mest mk3 використовують технологію нового покоління.
НЧ Mest mk3 пружні, відчуваються більш електронними, Mason Fusang має більш щільний широкий тяжкий удар, більш вражаючий саббас. «Зшиття» низьких частот та нижніх середніх частот в Mason Fusang виконано дуже ефектно. І хоч в Mest mk3 з вагою та загальною реалізацією нижньої середини жодних проблем немає, все ж таки когерентність арматурних випромінювачів Mason Fusang робить свою справу.
Середні частоти Mest mk3 тембрально цікавіші та веселіші, більш вражаючі. Mason Fusang більш спокійні на СЧ та мають трохи кращий контроль в деяких сценаріях. СЧ Mest mk3 знаходяться у рівному балансі відносно низьких та високих частот. В Mason Fusang же середньочастотний діапазон будується більше в глибину, створюючи більш об’ємну подачу. Тендітність жіночого вокалу, протяжність затухань на спокійних мелодіях в Mason Fusang фантастичні. Mest mk3 вражають насиченістю та ефектністю на сприятливих для цього записах.
Mason Fusang, маючи правильну вагу, але не вкладаючись у роздування та яскравість основних образів, мають фантастичне пропрацювання деталей та дрібних нюансів. Вони мають класну щільність, насичуючи задні плани, створюючи масштаб та загальний обсяг музичної картини.
Mest mk3 мають більш приємні основні образи середніх частот, що майорять яскравими фарбами тембрів, але поступаються Mason Fusang у виточених мікродеталях. Mest mk3 звучать цікавіше за параметрами прозорості та голографічності.
Високі частоти в обох моделях швидкі, технічні, з класною детальністю. В Mason Fusang вони трохи спокійніші. Кількісно їх достатньо, вони не придавлені. Зазначена вище особливість надмірної яскравості Mest mk3 на ВЧ з більшістю насадок та необхідність їх кропіткого підбору Mason Fusang не властива.
Mason Fusang та Mest mk3 мають співрозмірні ширину сцени та розміри образів. Сцена в ширину в Mason Fusang може відчуватися трохи більш свободною через більш акуратну та стриману загальну подачу, але це в нюансах та в окремих сценаріях і часто в залежності від запису сприймається по-різному. Це вже не кажучи про особливості суб’єктивності сприйняття ширини сцени.
За глибиною сцени навушники мають відчутну різницю. Mason Fusang, по-перше, відводить середні частоти трохи назад, створюючи більш об’ємну тривимірну картину. По-друге, вони відчутно вкладаються у насичення та пропрацювання заднього плану .
Mest mk3 дарують більше емоцій миттєво, з місця, Mason Fusang же класно пасують для спокійного аналітичного довгострокового прослуховування та захоплюють у доволі неочікуваних сценаріях, вражаючи витонченою акуратністю та детальністю.
В першу чергу слід зазначити, що Supermoon більш вибагливі до підбору зв’язки. Mest mk3 послідовні і стабільні у своїй синергії з джерелами та кабелями, Supermoon же демонструє сильні зміни тонального балансу. У ряді випадків навушники від Campfire Audio видавали неочікувано велику кількість низьких частот, за що багатьом при випадковому знайомстві вони можуть здатися басхедними чи U-подібними.
Supermoon мають класні низькі частоти з якісним контролем. У різних сценаріях низькі частоти обох моделей гідно конкурують між собою. ІнколиMest mk3 звучать ефектніше, інколи Supermoon демонструють дуже веселу пружність.
Середні частоти в Mest mk3 мальовничіші. Виразніші, мають більш щільні образи на нижніх середніх частотах та більшу кількісну присутність верхніх середніх частот. Supermoon спокійніші на середніх частотах, мають більш акуратні та лагідні образи з красивою плавною легкістю та прозорістю. Це гарно реалізується як на спокійній, так і на швидкій музиці. Образи Mest mk3 насиченіші та мають класну глибину з пропрацюванням, завдяки чому також досягається класна прозорість. В цілому арматура Mest mk3 на СЧ технічніша, планар Supermoon нерідко натуральніший. Тюнінг моделей різний та суб’єктивно смаковий.
Високі частоти Supermoon також спокійніші, легші. ВЧ Mest mk3 у порівнянні яскраві та масивні. В обох моделях ВЧ реалізовані на високому рівні.
Supermoon завдяки своїй невимушеності відмінно грають інструментальну музику, легку і грайливу боссанову, атмосферні композиції від Клінта Менселла чи Ганса Ціммера, класно звучить жіночий вокал.
Mest mk3 ж на контрасті вражаюче звучать на насиченій рок-музиці, електронних композиціях, чоловічому вокалі та й, чесно кажучи, взагалі усі музичні жанри відіграють відмінно.
Supermoon відмінні для спокійного прослуховування, чудово працюють у якості фонового супроводження, а також класні для відпочинку або прогулянок. Mest mk3 беззаперечно подарують вам більше емоцій та драйву.
Описуючи звук Mest mk3 я весь час намагався утримуватися від прямих порівнянь та надати оцінку новій генерації безвідносно свого попередника. Особливо вважаючи те, що я сам протягом деякого часу був власником Mest mk2.
Unique melody вирішили поводитися розумно та не стали вбивати вбивцю, котрим у свій час стали Mest mk2, і видали у новій версії Местів зовсім інший звук.
Mest mk2 було реалізовано як комфортну, при цьому технічну та ефектну модель. Mest mk3 зберігає сильні сторони попередника та додає нових свіжих ідей.
Класні параметри сцени та розміри образів збережено. Сигнатурні для серії відчуття свободи та повітря на місці, але через відмінності у балансі частот відчувається різниця в окремих нюансах.
В першу чергу виділяються середні частоти. В Mest mk3 їх більше. Це набагато рівніші навушники з більшою насиченістю тембрами у середньочастотному діапазоні. Середні частоти Mest mk3 більш енергійні, веселі та сміливі. Це основна відмінність моделей, котра вносить серйозні зміни у сприйняття усього звукового діапазону.
У порівнянні середньочастотний діапазон Mest mk2 відчувається трохи більш пласким. СЧ відчутно задвинуті назад, що класно сприяє побудові сцени і інколи створює значно краще відчуття глибини сцени, об’єму та кількості повітря. За рахунок цього звук загалом відчувається розслабленішим та приємнішим для довгострокового прослуховування.
Mest mk3 мають класний чорний фон, прозорість середини, більш акуратний баланс між низькими та середніми частотами. Особисто для мене подібний тюнінг є більш приємним через краще розділення НЧ та СЧ, але поціновувачам U-подібної подачі Mest mk2 все ще можуть здаватися більш цікавими.
Високі частоти. Також отримали коригування та розвиток. Тут зазначу один чутливий момент – в окремих сценаріях образам високих частот Mest mk2 могло трохи не вистачати об’єму при відчутній яскравості. В Mest mk3 це питання вирішено. Високим частотам додано об’єму, трохи тембральної краси. За рахунок ближчої присутності середніх частот у Mest mk3, фокус Mest mk2 із виділенням високих частот у просторі шляхом (з-поміж іншого) відведених назад середніх частот подібним чином вже не реалізується. ВЧ, звичайно, також технічно виділені у просторі, але звучить ця частина діапазону, як і зшиття усього частотного діапазону загалом, по-іншому.
Як колишньому власнику Mest mk2 відчути різницю між другим та третім поколінням при очевидній загальній схожості для мене не було складною задачею. Порівнюючи тюнінг другої та третьої версій доволі швидко стає зрозумілим, що у Unique melody не стали топтатися на місці та наступати собі ж на хвіст і привнесли достатньо нових ідей у нове покоління серії Mest, адже тюнінг Mest mk2 залишається і надалі буде актуальним. Щодо чутливості та сумісності з джерелами – не зважаючи на те, що на папері показники імпедансу та чутливості в обох пар практично однакові, реакція на підсилення в них не ідентична. Mest mk3 трохи більше та правильніше розкриваються на малопотужному Astell&Kern AK380, Mest mk2 вимагали трохи більшого підсилення для мінімально оптимального розкриття. Також у навушників різна реакція на надмірне підсилення. У сценаріях із завеликою кількістю потужності Mest mk2 починали пищати на середніх частотах. Mest mk3 ж реагує посиленням присутності високих частот, тобто просто змінюється тональний баланс із додаванням кількості та яскравості високих частот. Схоже, 4 EST у Mest mk3 комфортно себе відчувають, поглинаючи велику потужність джерела, в той, час як навушники зберігають якісний контроль решти частотного діапазону.
Очевидно, що серія Mest є опорною для Unique Melody в останні роки. Це моделі, що забезпечували стабільне закріплення бренду у сегменті мас маркету. Саме тому я з великою цікавістю чекав на реліз Mest mk3 та практично не мав сумнівів у тому, що з новим поколінням все буде в повному порядку.
Усвідомлюючи значення моделі Мест, виробник виконав серйозний обсяг роботи і це відчувається у всьому. Від тональності та когерентності звуку навушників до прискіпливо підібраних кабелю, насадок та інших аксесуарів. Unique Melody оптимізували тюнінг та усунули недоліки звуку попередньої моделі. Є смакові відмінності, а є й об’єктивні аспекти, в яких Mest mk3 продемонстрували серйозний розвиток.
Фактично Unique Melody Mest mk3 по багатьох параметрам демонструє якість, співставну з навушниками найвищого рівня, при цьому будучи позбавленими втомлюючого перенасичення, що часто є характерним для сучасних топових навушників. Відмінний баланс якісної насиченості та приємного комфорту звуку. Класні параметри нейтральності, що забезпечують вдалу синергію з більшістю джерел та кабелів (але не насадок).
Також вдалим є рішення щодо характеру налаштування звуку Mest mk3 відносно попередника. Як я зазначав вище – навушники різні. Але звукова сигнатура Mest mk2 продовжує бути актуальною і нова ітерація абсолютно точно не множить на нуль свого попередника, вони різні і кожна модель знайде свого фаната.
Новий сезон – новий звук. Unique Melody Mest mk3 стали кроком не тільки вперед, а й в сторону, як це було з Mest mk2 відносно оригінальних Mest. І знов Mest mk3 дивляться тільки вгору і порівнюються із відчутно дорожчими конкурентами, піднімаючи рівень звуку своєї цінової категорії до вищого сегменту. І знов, подібно своєму попереднику, Mest mk3 є приреченими на успіх.
Відмінна робота, Unique Melody!
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.