Все авторы

Мюнхен 2022 — експериментально, потужно, серйозно

Не багатьом українцям вдалось цього року відвідати виставку High End 2022 в Мюнхені, але ми — одні з тих, хто все ж таки зміг це зробити. Ну а нижче ви маєте змогу дізнатись про деякі з найцікавіших новинок цього року.

Campfire Audio

Trifecta ефектно зміщує Solaris та Andromeda, і тепер яскраво сяє на п’єдесталі.

Прозорий корпус створює вікно до внутрішніх компонентів, відкриваючи три динамічних драйвера з 10мм діафрагмою ADLC з позолоченим корпусом. 

На перший погляд, Campfire Audio Trifecta мають важкуватий звук. Однак при цьому виділяються поєднанням вже згаданої маси з прозорістю та великим об’ємом. Тюнінг звуку вийшов дуже смачним. Ергономіка моделі теж вдала. В справжньому житті вони не такі великі, якими здаються за зображеннями, тому навіть з встановленими виробником для стенда насадками сіли вони чудово.

Особливості:

  • три індивідуальні 10 мм ADLC діафрагмові динамічні повнодіапазонні драйвери;
  • звуковод із нержавіючої сталі;
  • компоненти MMCX з берилію та міді;
  • мідні внутрішні з’єднувальні дроти.

Ціна: $3,375

HifiMan

Новий портативний ММСХ-ЦАП HM800 з модулем Hymalaya на R2R архітектурі.

Що цікаво, чіп Hymalaya знаходиться в першому ешелоні за показниками продуктивності апаратного забезпечення, а його контроль споживання енергії вийшов на перше місце. Не дарма ж він отримав технічну золоту нагороду в японському VGP у 2022 році, що також є підтвердженням лідерства HIFIMAN в галузі досліджень та розробок.

Всього 9 грамів ваги девайсу видають якісне звучання у зв’язці зі смартфоном. Помітили, що тепер не Cayin RU6 – найменший мультибітний ЦАП-підсилювач?

Підключення максимально універсальні: як по Type-C, так і через Lightning (потрібен адаптер).

У комплекті 3 кабелі для підключення навушників з роз’ємами 0.78, 0.75 та ММСХ.

Особливості:

  • співвідношення сигнал/шум: 112 дБ
  • вихідна потужність: 40 мВт*2
  • THD+N (модуль ЦАП): 0,0025%.

Ціна: $299

Meze

Певно, добре знаєте про Meze 99 Classics та NEO. Серія розвивається і на стенді виробника представлений прототип Meze 109 Pro. Якщо у двох словах, то це так само дуже зручні навушники, однак вже ВІДКРИТОГО типу! Звук в цілому значно чистіший, прозоріший, нейтральніший. В них відчувається теплий характер попередників, і разом з тим відчувається благородні риси топових родичів. 

Подробиць поки що небагато. Ймовірна ціна – близько $700.

Meze Advar — IEMи з одним динамічним драйвером. Навушники мають високу чутливість та низький опір. Корпус поєднує в собі мідь, сталь та алюміній. Ергономіка, як годиться, вдала. Побачили, почули, відчули!

Ціна: $699

Astell & Kern

KANN MAX — відмінний плеєр за сукупністю якостей: розміру, вихідної потужності та якості звучання. Аналітичний, прозорий, відмінна роздільна здатність, місцями надмірно моніторний. Можливо трохи сухувато, однак у зв’язці із жирними навушниками буде відмінно. Lotoo Paw Gold Touch в порівнянні з ним звучить тембрально багатше та тілесніше, це відчутно на НЧ. Та і з простором працює дещо інакше. За відчуттями LPGT вибудовує картинку об’ємніше в ширину. KANN MAX будує трохи більше в глибину.

Cayin

Cayin N8 MK2, на перший погляд, як мінімум, вийшов дійсно вдалим. Порівняно з Lotoo Paw Gold Touch він цікавіший буквально у всьому. Звук більш обʼємний і масштабний. A&K Kann Max і LPGT — це цікаві з точки зору комбінації розмірів і можливостей продукти, але в порівнянні з Cayin N8 mk2 вони здаються сірими і синтетичними. Понад усе сподобалась транзисторна реалізація підсилювача, який може працювати в класах А та АВ. За використання лампового ланцюга грає смачно і дає трохи іншу сцено-будову, яка однозначно знайде своїх прихильників.

Як і попередня версія PEE51, портативний USB ЦАП — HC2 працює на двох чипах Cirrus Logic CS43198 MasterHiFi. Однак HC2 тепер балансний. Модель підтримує навушники з роз’ємом Pentaconn 4.4 мм, має нез’ємний кабель Type-C та перехідник на Lightning в комплекті.

Із цікавого, для детального регулювання гучності можна встановити додаток на Android. 

Офіційна ціна: $249

Mark Levinson

Поняття преміальності та престижу повністю відображається в зовнішності моделі №5909. Оголів’я та амбушури з тонкої шкіри, витончені та надійні кріплення по типу, що використали датчани DALI. 

Завдяки власній технології Smart Wind Adaption розмови стають приємними, особливо для співрозмовників. А музика звучить дуже натурально, розбірливо, чисто та вивірено. Навіть втрачається відчуття, що це бездротові навушники.

Орієнтовна ціна €999

Violectric

Компанія доєдналась до руху справедливості та принципу музики скрізь, де забажається, і презентували свій ЦАП-підсилювач CHRONOS. Ну як підсилювач, здебільшого ЦАП. Потужність — 2 x 30 мВт. При цьому споживання електроенергії скромне і лише незначно скорочує час роботи підключеного смартфона. Логічно

Заявлено підтримка DSD 256, PCM 32 біт / 384 кГц

У комплекті 3 кабелі: Type-C, Lightning, Micro-USB.

Ціна: €199

IFi

IFi GO Bar – найпотужніший у своєму формфакторі*. Але послухати не судилося, тільки показували.

*за нескромною думкою виробника. І ось чому:

  • 475 мВт на 32 Ом
  • 7,5 В на 600 Ом

GO Bar має дві технології налаштування потужності: вже знайомий iEMatch, для високочутливих навушників; і Turbo, що збільшує посилення на 6 дБ, для більш енергоємних навушників. 

До того ж в самому девайсі закладено 4 цифрових фільтри звукових налаштувань та два аналогових. Через це однозначно сказати як звучатиме девайс – непросто.