Все авторы

Компактний ЦАП ddHiFi TC35 Pro для iPhone

ddhifi dj35 pro

ВСТУП

Компактні ЦАП – зовсім не новий сегмент ринку, який став надпопулярним після масової відмови виробників смартфонів від традиційних аналогових аудіо-виходів, от тільки «є один нюанс»… Якщо користувачам Android смартфонів (особливо тих, що мають Type-C порт) зовсім не бракує вибору, є купа варіантів з рідною ціною, можливостями і, звісно, якістю, то люди з iPhone такої розкоші позбавлені.

ddHiFi Lightning

Пристойних Lightning перетворювачів на ринку завжди було дуже мало, а сумісні через адаптер Type-C продукти, особисто я, ніколи серйозно не сприймав, як мінімум тому, що пошкодити, або зламати собі порт в смартфоні з такою штукою в кишені – аж занадто просто. Ну а тепер, після невеликого опису ситуації на ринку, я думаю, ви зрозумієте, чому я так зрадів, коли побачив продукти від ddHiFi серії TC35Pro, а саме, ЦАП з індексом «Е». Про нього сьогодні і піде мова.

УПАКОВКА ТА КОМПЛЕКТАЦІЯ

Про пакування і комплектацію розповідати нічого, окрім картки з характеристиками і гайдом по кольорам індикатору, в коробці нічого цікавого крім самого продукту нема.

ddHiFi індикація

В модельній лінійці TC35 Pro є три ЦАП, вони всі побудовані на одному й тому самому «залізі» і відрізняються лише форм-фактором. Буква «Е» в назві відповідає слову Eye, тобто око, і, я гадаю, мені не треба пояснювати, до чого воно тут, ви і самі все бачите.

ДИЗАЙН

З точки зору дизайну, продукт виглядає круто, дорого і не тривіально, виготовлений він, візуально, добре. Бренд вже давно добре зарекомендував себе на ринку, їх продукти ніколи не були доступні задарма, проте їх завжди було приємно тримати в руках, ця штука – не виключення. А от щодо практичності питання є.

TC35 Pro роз'єм

По-перше, гострі гарні корпусу при активному використанні швидко втратять сіре покриття з очевидних причин, а по-друге, через них чохлу вашого смартфону, або й самому смартфону, якщо ви не користуєтесь бамперами, може бути дуже боляче. Анодований алюміній – це неймовірно тверда штука, тому пхати смартфон з цим «свистком» в кишеню аби як я б не став. Свої думки з приводу того, як можна запобігти пошкодженням я залишу при собі, скажу лише, що оригінального вирішення проблеми виробник не пропонує.

Ну і ще одна, напевно остання, не приємна тема – MFi сертифікація. Її немає. Особисто для мене це не критично, але є люди, які принципово не купують несхвалені Apple аксесуари. Дійсно важливо те, що на відміну від багатьох умовних конкурентів – Lightning штекер тут нормальний, він повністю відповідає оригіналу по довжині, ширині, товщині (це дуже важливо) і формі, тому підвищений механічний знос викликати продукт не буде.

TC35 Pro індикатор

Окрім мінімального брендингу на корпусі є світлодіодний індикатор, по кольору якого можна зрозуміти, який сигнал надходить до пристрою. Він дійсно працює і дозволяє впевнитись в тому, що Apple Music, наприклад, нас не дурить і дає треки тої якості, якої обіцяє. Яскравість дуже помірна, в сонячний день на вулиці вам, можливо, буде складно розгледіти колір, але з іншої сторони – вночі він не привертає надмірної уваги і не виїдає очі.

ТЕХНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Всередині ми маємо чіп ES9281AC, заявлено охоплення частотного діапазону від 20Гц до 40кГц, при навантаженні в 32Ом потужність не нижче 62мВт, підтримується декодування файлів розрядністю до 32 біт із частотою дискретизації до 768кГц, DSD512 та заявлена підтримка MQA стрімінгу. Наскільки доцільно направляти сигнал такої щільності на пристрій таких розмірів – вирішувати тільки вам, але я б не витрачав на це ні енергію, ні мобільний трафік, бо в реальних умовах використання це дуже, дуже надлишкове рішення. Але, тим не менш, MQA сертифікація підтверджує високий поріг можливостей ЦАПу, то ж, напевно, акцентував увагу на ній виробник не дарма.

ЗВУК

Звук пристрою, я думаю, максимально вірно буде описати в порівнянні з оригінальним адаптером Apple. Давайте дивитись правді в очі – це його основний конкурент. Будь який більш серйозний (відчутно дорожчий, більший, важчий) пристрій буде з вірогідністю в 99% кращим за звуком, і при цьому – скоріш за все не буде використовуватись на ходу, на відміну від герою огляду, тому цю тему варто закрити зразу. Повернемось до порівняння з «еталоном».

TC35 Pro E з навушниками

TC35 Pro грає помітно дорожче в прямому сенсі слова. В нього ширше динамічний діапазон, тому він дає буквально «більше звуку» при однакових вихідних даних. Якщо на першому плані об’єктивних якісних відмінностей не багато, то починаючи з другого вони помітні навіть на досить пласких записах з сильною компресією, при тому чим глибше йдеш, тим різниця стає більше й більше помітною. Адаптер Apple змішує в суцільну масу тихі звуки, дальні плани в нього дуже брудні, в той час як ddHiFi набагато краще зберігає їх роздільну здатність. Це сильно впливає по-перше на відчуття звуку окремих інструментів, які починають звучати більш повноцінно, тоді як фірмовий адаптер дає нам, так би мовити, не повну книгу, а її скорочену версію. По-друге — сцена. Вона стає помітно глибшою, просто за рахунок того, що більш чіткі і розбірливі звуки легше привертають увагу. Ну і «повітря» ЦАП ddHiFi дає помітно більше, даючи нам більш виразну передачу простору.

ddHiFi TC35 Pro коробка

Загальний характер у TC35 Pro більш витончений, він грає трохи темніше, тепліше, але без втрат деталізації, зокрема на високих частотах. Звучання адаптеру Apple в порівнянні з ним грубе і поверхневе, піки колючі, іноді здається, що він перенавантажений і тому просто фізично не може правильно відтворити вихідний запис. Це я все до того, що у герою огляду цієї проблеми немає, а от наскільки для вас це важливо – залежить вже від навушників. Як вони помірно м’які – ви цього можете з перших секунд і не помітити, в свою чергу, сухі, моніторні, гібридні, або арматурні IEM з рясними високими гарно проявляють цю відмінність.

TC35 Pro E та iPhone

Чи є сенс “годувати” нашому малюку lossless сигнал? Так. В залежності від запису різниця буде відчуватись або просто, або сильно, але відчувається вона майже завжди. Навушники, що очевидно, краще до нього підбирати плюс-мінус звичні. Щось екстравагантне, з високим опором, низькою чутливістю і т.д. використовувати можна, але, все ж, не варто. Це мобільне і відносно просте рішення, тому вимоги до нього мають бути відповідними. Ідеальним компаньйоном будуть внутрішньоканальні гібриди в бюджеті не меншому, від ціни самого перетворювача, ну а далі – справа за вашим смаком.

ВИСНОВОК

Якщо ми забуваємо про розміри та ціну ЦАПу і будемо намагатись оцінити його об’єктивно, то бездоганністю він ні в якому разі не є. Повітря могло бути більше, високі частоти могли бути опрацьовані ретельніше, потужність могла бути вища – але краще можна, теоретично, отримати завжди. Важливіше те, що в своєму класі – це й так сильний гравець, який дає відносно нейтральний і дуже приємний, як я вже казав, дорослий (за свої гроші) звук, не погану потужність і якісний корпус. Я придбав цей продукт собі, проголосувавши за нього своїм гаманцем, то ж чи вартує він на мою думку того, що за нього просять? Я думаю, відповідь ви здогадались самі.