На своїй осінній презентації FiiO розповіли про нові пристрої, які найближчим часом надійдуть до продажу. Цього разу вони зосередились на DAC/AMP комбо, стаціонарних та мобільних, доступних та не зовсім…

FiiO K7

Почнемо з відносно доступного балансного ЦАП-опідсилювача K7. Його внутрішня структура має багато спільного з K9 Pro, адже виробник надихався своєю флагманською моделлю при створенні цього пристрою. Сигнал по USB приймається чіпом XMOS XUF208, передається на два ЦАПи AK4493SEQ, потім вже аналоговий сигнал надходить до фільтру низьких частот, його гучність регулюється NJU72315, і звідти він вже передається контуру підсилення, зірками якого є модулі THX AAA 788+. До речі, цікавий нюанс – обидва цапи задіяні НЕзалежно від того, використовуєте ви балансне підключення, чи ні.

Трохи деталей про THX AAA 788+. Він без спотворень може видавати 560мВт потужності з навантаженням в 300Ом, та 2000мВт з навантаженням в 32Ом. Для живлення всієї схеми використовується зовнішній 12В блок, а всередині напруга для кожного з етапів підсилення контролюється LDO стабілізатором. K7 має системи контролю постійного струму, захисту від перегріву, перевантаження, для забезпечення довгої і безпроблемної роботи та виключення пошкодження навушників у випадку виникнення якихось проблем.

Пристрій виконано в алюмінієвому корпусі чорного кольору. Він має товщину в 55мм, маса складає 610г. Доступні наступні входи: USB, оптичний, коаксіальний та RCA. Знімати сигнал можна з наступних розʼємів: 6.35мм, 4.4мм (балансний) та RCA. Орієнтовна ціна ЦАП/підсилювача FiiO K7 становить 199.99 USD, за кордоном має надійти до продажу одного дня в жовтні.

FiiO Q7

Далі мова буде йти про портативний ЦАП/підсилювач Q7. Мізки пристрою – процесор ARM Cortex M4. Він відповідає за роботу з тактовими генераторами та декодування цифрового сигналу. 16-ядерний USB чіп XMOS XU316 в парі з двома клок-генераторами реалізують підтримку PCM файлів з частотою дискретизації до 768кГц, DSD512 та MQA стрімінгу. Bluetooth модулем виступає Qualcomm QCC5124, який підтримує такі кодеки, як LDAC, aptX Adaptive, aptX LL та aptX HD. Цифро-аналогове перетворення виконує чіп ES9038PRO. Вже знайомий нам THX AAA 788+ забезпечує 4-поточне, повноцінне балансне підсилення. Для створення максимальної гнучкості у використанні з абсолютно різними навушниками пристрій надає користувачу 5 градацій ступеню підсилення.

Цифрова та аналогова частини Q7 максимально незалежні. Незалежні настільки, що знаходяться на різних екранованих платах. Працювати пристрій може як від акумулятору, так і від блоку живлення. Батарея ємністю в 9200мАг дозволяє йому грати до 11 годин по Single-End та до 9 при балансному підключенні. Швидко зарядити його можна по протоколу Power Delivery. Робота від мережевого адаптеру відкриває користувачу розширений режим, в якому максимальна потужність на виході зростає з 1500мВт до 3000мВт.

Подавати на нього цифровий сигнал можна по USB, оптиці чи коаксіалу. Аналогові виходи доступні такі: Single-End 6.35мм і 3.5мм та балансні 4.4мм та 2.5мм. Вони можуть також використовуватись як лінійні виходи, для підключення підсилювачів чи активної акустики. Як ви здогадуєтесь, Q7 є деякою мірою бюджетною версією плеєру M17, проте без екрану та Android. Продаватись почне за кордоном також в жовтні по ціні 749.99 USD.