Вступ

 Заснований у 2009 році бренд Cen. Grand від початку орієнтувався на преміум сегмент якісного аудіо та відео обладнання. Вже декілька років Cen.Grand впевнено займає місце серед найгучніших та найповажніших брендів у своїй галузі в Китаї. А от з експансією за кордон у китайському бренді довго не квапилися. На цьому представники Cen.Grand навіть акцентують увагу на своєму вебсайті : «здобувши великий успіх на китайському ринку, ми сподіваємося розширити нашу присутність на глобальному ринку в найближчі роки», даючи чітко зрозуміти, що налаштовані вони серйозно, а плани будують на далеку перспективу з поступовим, але впевненим освоєнням зовнішніх ринків.

Схоже, що намагатися обережно штурмувати зовнішні ринки у Cen.Grand вирішили після тріумфальних перемог в номінаціях «Найкращий ЦАП» з DSDAC1.0 та «Найкращий підсилювач для навушників» з 9i-906 на міжнародній виставці BeiJing HIFI Show 2021 та (орієнтовно) після закінчення роботи над цифровими джерелами GLD 1.0 та GLS 1.0 (які, до речі, Jian Hui Deng, головний інженер бренду, вважає безальтернативно інноваційними).

Розробивши готову систему від цифрового джерела до підсилювача для навушників у Cen.Grand почали активно працювати над презентацією своєї продукції на гучних закордонних аудіо івентах та відправляти зразки техніки в тури до спільнот ентузіастів за межі Китаю.

Огляди та змістовна інформація стосовно продукції Cen.Grand у західних аудіо спільнотах почали з’являтися переважно лише з 2022 року, а системно – з 2023 року. На сьогодні китайський бренд глобально ще не здобув тієї слави, на яку він заслуговує, але популярність та репутація Cen.Grand у світі інтенсивно зростають.

А завдяки спритності Era in Ear можливість ознайомитися з девайсами від Cen.Grand з’явилася і в Україні. І ми оцінюємо флагманський підсилювач бренду 9i-906 з умовним позначенням «Silver Fox».

Комплектація, дизайн, будова та експлуатація

Комплект максимально спрощений – підсилювач, синтетичний чохол-накидка на нього та кабель мережевого живлення.

При серйозних розмірах 43 x 10 x 36 см та вазі у 12 кг підсилювач не намагається виглядати миловидним. Дизайн Silver Fox я б назвав інженерним, але, безперечно, по-своєму вишуканим. Наявні впевнений шарм та естетика висококласного пристрою. Трохи грубий, конкретний, позбавлений зайвого. Перший погляд на підсилювач викликає скоріше відчуття довіри до здатності вирішувати усі поставлені перед ним задачі, ніж захоплює красою дизайну та акцентами в оформленні.

Cen.Grand Silver Fox доступний у двох кольорах – чорний та срібний. Обидва варіанти виглядають цікаво. Мені трохи більше сподобався Срібний лис срібного кольору. Як на мене, срібний виглядає більш елегантно на фоні доволі строгого чорного. 

Корпус виконано з металу в якісній обробці, підсилювач стоїть на чотирьох невеликих чіпких ніжках, на верхню частину корпусу нанесено надпис «Silver Fox».

Задня панель розміщує дві пари небалансних RCA роз’ємів та дві пари балансних XLR роз’ємів, гніздо та тумблер живлення. Роз’єми розташовані на одній стороні корпусу, таке розташування вважаю значно більш зручним ніж симетричне розташування від країв панелі, що нерідко використовується у стаціонарних аудіодевайсах великих розмірів.

Бокові грані корпусу підсилювача мають п’ять секцій з решітками-радіаторами для оптимальної терморегуляції (виробник зазначає, що підсилювач може нагріватися до 55 градусів).

Фронтальну панель реалізовано дійсно зі смаком. Її симетрично розділено на 3 секції красивими вертикальними лініями.

Ліва секція розміщує красиву плашку з назвою бренду в золотому кольорі та подвійний трьох контактний XLR роз’єм для навушників.

Центральна секція розміщує балансний 4,4 мм, небалансний 6,35 мм та балансний чотирьох контактний XLR роз’єми для навушників і невеликий дисплей, що відображає обраний вхід, режим імпедансу та режим роботи підсилювача. Під дисплеєм розташовано 3 кнопки – input (вибір входу), power (увімк/вимк), out (зміна режиму роботи підсилювача, утримання кнопки – зміна імпедансу). Кнопки натискаються чітко, люфтів немає, взаємодія комфортна. Над дисплеєм знаходиться головне декоративне оздоблення підсилювача у вигляді девізу «Music is my soul», вибитого в тон кольору корпусу на елегантній фасці. Виглядає чарівно.

У правій секції розташовано колесо регулювання гучності. Регулювання точне та плавне, без кроку.  Під колесом у правому нижньому куті підсилювача нанесено назву девайсу – «9i-906 HeadPhone AMP».

Технічні характеристики та особливості

Cen.Grand 9i-906 Silver Fox – це преміальний підсилювач із амбіціями змагатися з найсильнішими опонентами за звання Top of the League підсилювача для навушників. У Китаї ця модель вже декілька років знаходиться серед найбільш успішних за обсягами продажів преміум підсилювачів для навушників, а експансія за кордон для нього тільки починається.

Внутрішня організація в Silver fox – солідне наповнення в акуратному виконанні. Підсилювач загалом має понад 1200 компонентів. Silver fox побудований на базі 124 транзисторів в основній схемі та працює на основі чотирьох пар потужних 250-ватних польових MOSFET транзисторів Exicon 10P20 та Exicon 10N20, що активно використовуються у більш вартісних підсилювачах (і іноді в меншій кількості).

Це високоякісні транзистори, здатні працювати при високих струмах та напругах. Використовуються зазвичай разом у паралельних  та мостових схемах, де кожен транзистор відповідає за різні частини сигналу (10P20 – позитивний канал, 10N20 – негативний канал) для симетричної роботи підсилювача, завдяки чому досягається більша потужність. MOSFET транзистори забезпечують низький рівень спотворень та працюють зі стабільним температурним коефіцієнтом роботи, що дозволяє уникати теплових пробоїв.

Також у схемі присутня велика кількість якісних конденсаторів Nichicon різної місткості, що зробили свою роботу та очевидно допомогли знизити шуми та спотворення, що реалізувалося у чудовій чистоті звучання та детальності підсилювача.

Цікаво, що перші партії підсилювачів мали дисплей синього кольору, але в ході експлуатації виявилося, що вони мають доволі короткий термін служби, тому сині дисплеї було замінено на жовті.

Також з часом чіп регулювання гучності у Silver Fox було замінено з PGA2310 на Muses 72320, що додало +5dB до максимальної гучності. Робота над вдосконаленням свого флагманського підсилювача в Cen. Grand триває постійно.

До речі, оскільки підсилювач дуже потужний, в ньому реалізовано функцію захисту для попередження пошкодження ваших улюблених навушників. Якщо гучність з якоїсь причини зросте до максимального рівня – захист буде активовано автоматично і гучність знизиться до -20 дБ. Для збільшення гучності доведеться спочатку знизити її до значення нижче -20 дБ, а потім вже підіймати.

Підбір імпедансу

Cen.Grand Silver Fox має режим High Impedance та 3 режими Low Impedance. Для перемикання імпедансу слід утримувати кнопку Out протягом 3 секунд. Виробник не вказує технічні характеристики режимів Low Impedance,  але зазначає, що у випадку використання навушників з низьким імпедансом чи високою чутливістю слід підбирати резистивність одного з режимів Low Impedance, орієнтуючись на відсутність фонового шуму в навушниках.

Режими роботи підсилювача

Підсилювач має чотири режими роботи: BTL, Active G, Parallel та Normal.

Опис від виробника:

BTL. Балансний режим роботи. Рекомендується для використання з навушниками, що потребують високої потужності. Фактично усі режими роботи підсилювача надають достатньо потужності для будь-яких навушників, окрім електростатичних, але цей режим – це чистий баланс, що рекомендується виробником для використання за замовчуванням з вибагливими навушниками.

ActiveG (ActiveGround).Режим робот з додатковою землею. Виробник характеризує його як насичений обертонами та підходящий для прослуховування вокалу.

ParallelВисока потужність, але менше гейну. Виробник рекомендує як ефективне рішення для навушників середнього імпедансу.

NormalРежим роботи за замовчуванням для навушників з низьким імпедансом.

При підключенні джерела за допомогою небалансних RCA доступні усі чотрири режими роботи підсилювача, оскільки небалансний сигнал перетворюється у балансний схемотехнікою підсилювача.

Якщо в кабеля навушників балансний роз’єм – підсилювач дозволяє використовувати усі 4 типи з’єднань. Якщо у навушників небалансний роз’єм – прослуховування можливе лише в режимах Normal та Parallel. При цьому, якщо обирати BTL або Active G, фактично 9i-906 буде працювати в режимі Normal.

Суб’єктивне сприйняття: зміна режимів роботи підсилювача не змінює балансу частот та не вносить кардинальних змін у звучання, але все ж таки сигнатуру звучання трохи змінює. BTL додає потужності та трохи краще проявляє розділення каналів, звучить злегка точніше, яскравіше та агресивніше ніж інші режими. Active G трохи м’якіший, додає у звучання трохи протяжності та повітря. Parallel, як мені здалося, має швидші спади, затухань менше, а от основні образи звучать трохи більш зібраними та твердими. Normal трохи менш твердий та жорсткий ніж Parallel, звучить як усереднене налаштування між Parallel та Active G.

Звучання

Для тесту підсилювача використовувалось наступне обладнання.
Стрімер: Auralic Aries.
ЦАП: Chord Hugo TT 2, Wadia DAC 25.
Навушники: Hifiman Susvara, Hifiman Susvara Unveiled, Hifiman HE1000se, Hifiman HE5se, Sennheiser HD800, Fostex TH-909, Fostex TH-610, Audio-Technica ATH-AD2000X, Audeze LCD-4z, Abyss Diana, HEDD Audio HEDDphone.

Cen.Grand Silver Fox майстерно поєднує аудіофільські технічні характеристики та красу мелодійної подачі. Тональний баланс дуже вдалий, без домінуючих частин діапазону, без піків та завалів, і при цьому немає жодного натяку на пласке, рафіноване чи нудне звучання.

Сигнатура близька до нейтральної, але наявний легкий теплий фон. Підсилювач виразний, при цьому позбавлений пронизливої яскравості. Весь діапазон звучить акцентованим та насиченим, характер звучання не агресивний, скоріше ближчий до трохи плавного та інколи злегка розслабленого. Звук має чудове тембральне забарвлення та елегантну емоційність.

Преміальний підсилювач від Cen. Grand одразу занурює слухача у дуже масштабну тривимірну сцену.  Великі масивні образи майстерно окреслюються, розносяться вшир та розставляються в глибину. Вау ефекту від масштабності звукової картини Silver Fox сприяє велика кількість простору та повітря між образами.

Задній план сцени має шалену деталізованість. На початку прослуховування підсилювач вразив мене чіткістю та окресленістю заднього плану. Масштабність, роздільна здатність та пропрацювання низькочастотного діапазону, мікродеталі середніх та високих частот, насичена плавність  обертонів та реверберацій бек-вокалу, свобода руху духових інструментів та безліч інших елегантних дрібниць заднього плану сцени повністю захоплюють увагу та максимально занурюють у прослуховування.

І досягається це без фокусів у стилі скрадання маси в образів переднього плану. Ні, пропрацювання та витриманість образів відчувається по всьому звуковому діапазону та усій площині сцени, викликаючи відчуття справжньої тривимірності звучання. Неймовірна насиченість присутня у всьому від найдрібніших нюансів запису до грандіозних образів із дотриманням шикарного балансу між мікро та макро аспектами запису.

Silver Fox добре грає погані записи. Він, звісно, виявляє усі нюанси запису, включаючи бруд. Але яскравість він гарно контролює, а невиразність навпаки насичує технічною сепарацією, тембрами та вагою. В міру можливостей (порається дійсно класно) підсилювач не дозволяє запису звучати пласким чи глухим.

Флагманський підсилювач розганяє будь-які навушники до фантастичної динаміки. Характер в підсилювача не агресивний, тому динаміка не відчувається форсованою. Звучання вокалу, атаки струнних, клавішних та ударних  інструментів – усе реалізовано чудово, дуже точно, жваво та інформативно. Жодних натяків на змазаність чи спрощення, ніякої повільності та в’ялості. Затухання ж у Silver Fox не швидкі. У належних сценаріях вони щедро насичені шлейфами приємного звучання. 9i-906 точно здатний відпрацьовувати як жанрово універсальний підсилювач.

Silver Fox має відмінну сумісність з навушниками. Кожна з протестованих пар класно проявила свої можливості в тандемі із 9i-906.

Підсилювач не мав жодних проблем з вибагливими до підсилення навушниками – запросто розкриває шалений потенціал Susvara та Susvara Unveiled  (з дуже солідним запасом по гучності). Вижимає усе що можливо з вибагливих HE5se, LCD-4z та HEDDphone і вдихає життя у звучання тугих Abyss Diana.

Sennheiser HD 800 повною мірою продемонстрували свою фантастичну сцену, з Cen. Grand звучання взагалі неймовірне. А завдяки чудовому контролю діапазону високих частот (тут я про відомий пік Сенхів на ВЧ) слухати їх було і приємно і комфортно.

Щобільше, навіть чутливі та яскраво співучі Японці Fostex TH-909 та Audio-Technica ATH-AD2000X розкривалися чудово та звучали збалансовано, будучи нерідко схильними до надлишкової яскравості при потужному підсиленні.

Низькі частоти

Низькі частоти мають вражаючі розміри та масу. Саббас грає дуже глибоко, удар має класну фактуру, діапазон мідбасу реалізований чудово. Відіграється твердо, пружно, з класним контролем та без відчутних забарвлень. Він не приковує до себе увагу, але ти явно відчуваєш його якісну присутність.

Низькочастотний діапазон має чудову окресленість та роздільну здатність. Швидкість, контроль та розділення також відмінні, особливо зважаючи на те, що нижня частина частотного діапазону взагалі не суха, а дуже навіть масивна та щільна. Затухання та обертони в діапазоні низьких частот вражають ефектною інформативністю, додаючи звучанню підсилювача глибини та об’єму.  Ударність на швидкості відпрацьовується зразково, мідбас не налазить на середні частоти. Динаміка та мелодійність звучання низькочастотного діапазону заслуговує на найвищі оцінки, а позиціювання образів та їх звучання у величезній сцені дійсно захоплює.

Середні частоти в Silver Fox чарують своєю розкішною музикальністю та натуральністю. Як найбільш інформативний у більшості треків, середньочастотний діапазон чудово розкривається висококласним підсилювачем – звучить він дуже просторо, масштабно, має шикарну роздільну здатність, чарівну детальність і фантастичної краси тембри. Звучання відчувається доволі густим, інструменти мають надзвичайну вагу (точно на усі 12 кг ваги підсилювача). І при всій насиченій фактурності Срібний лис демонструє чітке позиціювання та класні швидкісні характеристики.

Грає Silver Fox доволі спокійно, з вишуканою емоційністю. Без надмірної різкості та крикливості, із впевненістю насправді висококласного підсилювача – ніби до запису нічого не додається та абсолютно нічого не губиться. Кожний образ якісно виокремлюється та пропрацьовується, вокал трохи виділено. Чудово звучить як чоловічий, так і жіночий. Нижня половина середньочастотного діапазону має класні щільність та тілесність і відмінно узгоджена зі співучими верхніми середніми частотами.

Високі частоти

Натуральність звучання високочастотного діапазону заслуговує на окремі компліменти. Високі частоти красиві та плавні, витриманість та зразкова протяжність образів чудово звучить у величезній сцені. Позиціювання вглиб, розміри та розмах вражають. Кількісна присутність та узгодженість високих частот з рештою діапазону чудові, також як і характер їх реалізації.

Високі частоти не часто яскраві, а піки та колкість у звучанні взагалі практично відсутні, також як і відсутні будь-які натяки на пласкість у звучанні. Легка згладженість наявна, і завдяки цьому класно контролюються навіть не дуже якісні записи. Баланс зовсім злегка зміщений в сторону макроподачі.

Для тих, хто полюбляє по вислуховувати звучання високочастотного діапазону, Silver Fox є класною опцією.   

В цілому, виокремити якусь найцікавішу та якісно реалізовану частину діапазону не можу. Як на мене, весь діапазон приготовано в класному балансі, дуже якісно, смачно та ефектно.

Порівняння з Burson Audio Soloist 3X Grand Tourer

Cen.Grand Silver Fox представ як підсилювач більш високого рівня зі зразковою презентацією – більш об’ємною тривимірною сценою, розмірами образів та їх позиціювання, кращим пропрацюванням усього діапазону із класною витриманістю кожного образу. Звук тепліший, більш фактурний та масштабний. Grand Tourer холодніший, більш різкий та агресивний. демонструє класний чорний фон, гарну динаміку та точність звучання, а також якісне відпрацювання глибини сцени.

Низькі частоти в Silver fox  звучать відчутно ширше, більш масштабні та мають вищу роздільну здатність. Удари більш ефектні, з кращим пропрацюванням та класним відчуттям грандіозності. Низькі частоти Grand Tourer відзначаються хльосткістю, мають класну ударність та більш акцентовану динаміку, що інколи відчувається трохи задраною у порівнянні з  невимушено висококласним відпрацюванням динаміки в Silver fox.  

Обидва підсилювачі мають класну глибину відіграшу низьких частот, але пропрацювання глибокого удару та інформативність його затухань точно за Silver Fox. Мід бас у трохи теплому забарвленні краще окреслюється в Silver Fox. Додаткової ваги у цій частині діапазону в Silver Fox немає, але в загальній подачі робота мідбасу з додаванням смачної густини звуку відчувається значно більше в підсилювачі від Cen. Grand, ніж в Burson.

Середні частоти Silver Fox масштабніші, деталей більше, образи об’ємніші та краще окреслені. Між образами більше простору, більш відчутне повітря. Розділення переднього та заднього планів краще, тембральна насиченість вища. Тонально Silver Fox тепліше ніж Grand Tourer. Австралійський підсилювач має більш камерну презентацію з меншою шириною сцени та не настільки щільною подачею низьких середніх частот, вокал наближено до слухача, сепарація образів акцентована, але реалізована простіше ніж у більш плавному Silver Fox. В чистоті звучання середньо частотного діапазону Grand Tourer програє китайському флагману.

Високі частоти Silver Fox чистіші, спокійніші та натуральніші. Вони виразні, але доволі плавні, без гостроти та акцентованої яскравості. В Burson високі частоти також виразні, часом навіть агресивні, з якісним відпрацюванням мікродетальності,  але в красі презентації та пропрацюванні поступаються Cen. Grand. Основні образи в Grand Tourer виразніші, інколи на не найкращому аудіо матеріалі видаються яскраві піки. Silver Fox грає більш розмірено, без надлишкової яскравості – плавно, мелодійно, дуже протяжно з чудовими насиченими обертонами та затуханнями, котрих в Grand Tourer у порівнянні трохи бракує. 

Пам’ятаю, мені доводилося порівнюватися Grand Tourer з Audio-gd HE9, котрий в цілому визнається дуже якісним підсилювачем, особливо враховуючи репутацію Audio-gd як одного з виробників, що пропонують рішення з найкращими value for money. Звучання HE9, як і в Silver Fox, також більш масштабне ніж в Grand Tourer. Воно здалося мені масивним, енергійним, але трохи простуватим. Без вишуканості, без індивідуальності, ніби безликим. Тоді цікавішим мені здався Grand Tourer. З Silver Fox ситуація зовсім інша. Тут у звучанні одразу відчутно і кількість і якість і характер. Жодних питань стосовно класу звучання Silver fox в мене не виникає.

Висновки

Без сумнівів, Cen.Grand Silver Fox – це підсилювач для навушників з вищої ліги стаціонарного обладнання. Свою преміальну вартість він виправдовує солідною компонентною базою та чудовою якістю роботи. Будучи естетично привабливим та здатним з легкістю розкрити потенціал будь-яких навушників, він демонструє впевнену жанрову універсальність та має власну приємну мелодійну сигнатуру звучання. Після знайомства з 9i-906 я одразу зрозумів, що девіз  «Music is my soul» – це не випадковий набір літер. Флагманський підсилювач від CEN.grand – це чудове endgame рішення для вашої системи!