Всі автори

Cayin N7 – потужна новинка!

Cayin N7

25 лютого 2023 року Cayin у Нью-Йорку презентували свій новий плеєр – N7. Хоча торішній N8ii з ламповим підсилювачем справив гарне враження на аудфофілів та меломанів, в новинці компанія дещо змінила напрям.

Cayin N7 – це аудіоплеєр з високою якістю звуку, що забезпечені фірмовими технологіями в кишеньковому форматі.

Основою архітектури є 1-бітний ЦАП, що являє собою резистивну матрицю. Дискретна схема повністю орієнтована на цифрову обробку сигналів і містить фірмові розробки та високоякісні компоненти. Крім того, плеєр пропонує і додаткові функції, які забезпечують універсальне використання аудіо програм, а також багато налаштувань.

Коротко про новинку

Максимальна якість

Найважливішою особливістю є не просто балансний, а й повністю симетричний дизайн схеми. Цей підхід більш складний, але пропонує хороші можливості для більш точного налаштування звуку. Хоча класична схема забезпечує лівий (L) і правий (R) канали, збалансована вимагає диференціальних входів і диференціальних виходів. Тому в цьому випадку необхідні L+, L-, R+, R. 

Cayin вперше використовує цю структуру дискретної схеми для ЦАПа, ФНЧ і підсилювача для навушників у плеєрі N7. Після численних спроб розробники Cayin обрали симетричну схему двотактного підсилювача класу А на основі подвійних біполярних транзисторів для дискретного ФНЧ. Сам підсилювач для навушників побудований на 4-канальній схемі з низьким рівнем шуму та використовує JFET (польовий транзистор з переходом), диференціальний вхідний каскад і BJT (біполярний транзистор з переходом), підсилювач і вихідний каскад. Таким чином перешкоди зводяться до мінімуму та досягається високий рівень якості обробки сигналу.

Декодування

Резистивна матриця здатна нативно декодувати записи до DSD512. Потоки PCM приймаються до 32 біт/768 кГц і внутрішньо перетворюються на сигнал DSD перед тим, як N7 передає сигнал на схему ЦАПу. Перетворений аналоговий сигнал проходить через схему з 128 високоточними тонкоплівковими резисторами.

Схема живлення плеєра також була спеціально розроблена для N7, тож не лише цифрова та аналогова частина, але й різні секції плати незалежно живляться відповідно до їхніх вимог до напруги.

Алюмінієве шасі N7 також виконує роль антени, забезпечуючи стабільну потокову передачу через дводіапазонний Wi-Fi 2,4 ГГц або 5 ГГц.

Подвійний підсилювач

Завдяки роботі з подвійним підсилювачем можна обирати те, що більше до смаку: режим класу A та класу AB. Їх можна зручно перемикати з меню, що дозволяє адаптувати звук до особистих музичних уподобань або різних типів навушників.

Підсилення класу А дає теплий, м’який та аналоговий звук. Всі канали посилюються однаково. Це створює детальний, але приємний і цілісний звук. Ідеальні умови для відтворення сучасної музики з багатьма деталями.

З іншого боку, клас AB забезпечує більшу потужність, більш чистий прозорий звук з більш помітними деталями, тож є кращим вибором для навушників, що вимагають більше динаміки або важчі в розкритті.

Універсальні входи та виходи і Bluetooth

Cayin пропонує два виходи для підключення навушників. Балансний з роз’ємом 4,4 мм і небалансний 3,5 мм. Для регулювання гучності на цих виходах використовується якісний аналоговий регулятор з латуні від JRC. Крім того, є ще два аналогових лінійних виходи тих самих форматів. Завдяки ним плеєр можна інтегрувати в стаціонарні системи hi-fi/high-end.

Лінійні виходи мають фіксовану напругу. Вони обходить регулювання гучності у плеєрі для забезпечення ще кращої якості звуку.

Але і це ще не все, адже Cayin також пропонує цифрові інтерфейси.

Крім виходу I2S, є ще вихід USB-C і коаксіальний вихід, вбудовані в порт USB. Вони забезпечують саправді широкий спектр можливого використання.

Для бездротового підключення також є Bluetooth 5.0, що підтримує, крім загальних кодеків, більш високопродуктивні LDAC до 96 кГц, а також UAT до 192 кГц. Як передавач Bluetooth, N7 також може виводити звук і керувати вихідними пристроями. Плеєр також працює як приймач Bluetooth, тому також може використовуватися як бездротовий ЦАП.

Неперевершена якість аудіо з MQA та стрімінгом

Передбачена також підтримка MQA (Master Quality Authenticated) 16х. MQA є аудіокодеком, який підтримується, зокрема, службою стрімінгу музики TIDAL та дозволяє досягнути вищої якості відтворення порівняно зі звичайним потоковим відтворенням.

Завдяки адаптованому встановленому з коробки Android 12.0 та доступу до Google Play Store, звичайно, можна встановити буль-які потокові сервіси на кшталт Deezer, Spotify, Qobuz, Apple Music, тощо. Або ж плеєри для більш зручного інтерфейсу відтворення.

При цьому плеєр має спеціальну технологію DTA (Direct Transport Audio), що дозволяє обходити системні обмеження ОС для аудіо у всіх програмах.

Для локальних файлів Cayin N7 оснащений внутрішньою пам’яттю на 64 ГБ. Щоб мати можливість відтворювати серйознішу локальну фонотеку підтримуються карти пам’яті TransFlash до 1 ТБ. А для простоти управління є підтримка керування через смартфон та HiBy-Cast.

Довга тривалість відтворення з швидкою зарядкою

Cayin N7 має великий акумулятор на 9000 мАг з ретельно налаштованою системою керування живленням. Швидка зарядка за допомогою PD2.0 може зарядити плеєр від 20% до 80% приблизно за 2 години. Плеєр здатен працювати до 10 годин з використанням виходу 3.5 мм і до 8.5 годин із балансним 4.4 мм.