AK як і минулого разу випустили лампову версію свого топового плеєра і назвали її відповідно – Astell&Kern SP3000T.

Raytheon 6418

Ми вже бачили модель з Korg NuTube, проте цього разу підсилювач плеєра використовує пару справжніх ламп низької напруги – а саме Raytheon 6418. Що це таке?

Це лампа військового призначення, що випускалася в другій половині минулого століття. Компанія, що її випускає, теж зараз добре відома, тож щодо якості ламп питань не виникає. Відповідно, використання цієї лампи стало звичною річчю в сучасному портативі, що використовує справжні лампи. Наприклад, її використовують плеєри Cayin N3 Pro та його оновлена версія N3 Ultra, а також менш відомі пристрої на кшталт PhatLab Sassy GT, Chimera, тощо. Спойлер – це не означає, що всі зазначені пристрої будуть звучати однаково.

Чому це справжня лампа? Вона має всі необхідні для цього характеристики. Вона має анод, катод та сітку, нагрівається, і конструктивно працює для підсилення сигналу (а не просто світиться) а всі конструктивні елементи поміщені в спеціальну колбу – в даному випадку скляну, з якої відкачане повітря. Саме тому такі лампи називаються вакуумними. Це дуже загально, але передає суть відмінності.

Отож, це справжня лампа, яка працює за відомим принципом, потребує нагрівання і відповідних умов використання. Необхідна напруга складає 1.25 В, тож забезпечити її в портативному пристрої як Astell&Kern SP3000T буде неважко.

Що не так просто – розміри, стабільність живлення, вібростійкість та власне відведення тепла. Компанія зазначала ці фактори як одну з проблем при використанні справжніх ламп. Втім, щодо того, що і з цим в AK впорались добре, сумнівів немає. Також вони зазначили, що підбирають лампи в пару за характеристиками для використання в одному пристрої, аби нівелювати відхилення в звучанні лівого та правого каналу. Це має сенс, оскільки звучання ламп може відрізнятись залежно від дрібних відхилень у виробництві, тощо. Процес підбору в пари здатен усунути цю розбіжність.

Крім того, розроблена спеціальна система для усунення перешкод. Вона включає спеціальний силіконовий ізоляційний корпус та шлейф з гнучким підключенням до плати, що дозволяє усунути вплив вібрації. Компанія зазначає, що установка ламп в цю систему відбувається в ручну.

Що стосується напруги, то від неї також залежить звук. AK розробили спеціальну систему Tube Current, що дозволяє змінювати напругу на лампах в три етапи. Це невелика зміна, що проте дозволяє тонко відрегулювати звук на виході.

Решта

Фірмова технологія Triple Amp System дає змогу перемикати режими підсилення – ламповий, гібридний або транзисторний (за останнього лампи не використовуються).

Щодо решти, то перед нами вже знайомі, але від того не менш привабливі характеристики. Зокрема, це процесор Snapdragon 6125 Octa-Core з 8 Гб оперативної пам’яті, топове рішення з AK4191EQ x2 / AK4499EX x2 в якості цифро-аналогового перетворення, фірмова технологія Triple Amp System, що використовує згадані Raytheon 6418.

Все це запаковано в посріблений корпус з нержавіючої сталі.

З точки зору програмного забезпечення додалось небагато і це скоріше приємні штрихи – VU метри на екрані відтворення. Очевидно, аби доповнити аналоговий звук такою ж візуалізацією.

Орієнтовна ціна складе 3000 доларів.